Skocz do zawartości

Tekknologicznie

 • wpisów
  55
 • odpowiedzi
  267
 • wyświetlenia
  1314667763

Google Cardboard - przegląd gier VR (i nie tylko)


Marcin Jaskólski

35774139 wyświetleń

blog-0731988001465228914.png

Zacznijmy od tego, że sklep z aplikacjami Google Play nie jest wzorem ładu i porządku. Ktoś mógłby to nazwać bardziej dosadnie, ale myślę, że wystarczy jak enigmatycznie stwierdzę, że panuje tam nieopisany burdel.

 

Wartościowe gry i aplikacje są tam wymieszane z tonami chłamu i czasem naprawdę trudno wyłapać coś godnego uwagi. Sytuacja jest jeszcze gorsza z aplikacjami dla gogli Cardboard, które nawet nie doczekały się oddzielnego działu. Wyszukiwanie najlepiej prowadzić przez aplikację Google Cardboard, ale i ona jest daleka od ideału.

 

Na początku założyłem, że minęło już wystarczająco dużo czasu, by z gier VR na Cardboard wyłowić 10 najlepszych strzelanin, gier wyścigowych, RPG i tak dalej. Niestety, ten czas wciąż nie nadszedł. Wiele z produkcji VR na Cardboard to półprodukty, a nawet dema technologiczne. Sytuację pogarsza fakt, że niektóre z nich wymagają pada, a inne fizycznego przycisku (jak w "tekturkach" Cardboard 2.0), którego spora część gogli w ogóle nie posiada.

 

Tym niemniej - oto skrót tego, co udało mi się wyłowić. Zacznijmy od 10 najfajniejszych gier / aplikacji, które wpadły mi ostatnio w oko (w zestawieniu: Space Rustlers, Snow Strike VR, Gravity Pull VR, SpaceXhunter, Space Shuttle Tour, Nighttime Terror, Inspirit, Cardboard Crash, BAMF VR i VRSE).

 

 

Kosmiczne strzelaniny? Jest ich całkiem sporo, ale niewiele z nich jest godnych uwagi (w zestawieniu: RoboBliteration, Space City Wars VR, Vanguard V, Debris Defraq, Radial-G, End Space VR, Deep Space VR, WAA! i VR Earth Attack).

 

 

Gry RPG. Porażka na całej linii. Znalazłem dwie gry, z których jedna bardziej jest zręcznościówką w klimacie fantasy (VR Fantasy), a druga niekompletnym produktem (Project Codetta).

 

 

Gry wyścigowe... Tu było trochę lepiej, ale wciąż - to nie są produkcje wysokich lotów (w zestawieniu: Nitro Nation, VR Bike Ride, VR Speed Stunt Race, Mountain Luxury Car i VR Bike).

 

 

Na koniec warto polecić apkę NVIDIA Ansel. Ansel to nowe narzędzie NVIDII do robienia zrzutów ekranowych z gier - również w 360 stopniach.

 

 

Jeśli udało wam się znaleźć godną polecenia grę lub aplikację na Google Cardboard, której nie ma w tym zestawieniu, dajcie znać w komentarzach.

 

Znajdziesz mnie na Twitterze @lhorror

 • Popieram 4

5 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Szczerze to jestem trochę zniechęcony do Cardboarda, jest zbyt toporny, a soft w powijakach. Koncentruję się bardziej na Gear VR, coraz fajniejsze rzeczy na niego wychodzą

Odnośnik do komentarza
×
×
 • Dodaj nową pozycję...