Skocz do zawartości

(~3 000 zł) Laptop dla studenta budownictwa, mobilność a moc.


Recommended Posts

Ja się przejdę jutro do Media Expert ( tylko taki sklep mam w pobliżu) i zobaczę sobie inne laptopy z matrycami błyszczącymi(akurat tam nie mają Y580) i ogólnie zobaczę jak wygląda FHD. Chce to sprawdzić jak najwcześniej bo jutro do 15 jest aukcja z tym lapkiem co mówiłem wcześniej a wydaję mi się że jest to dosyć dobra okazja.

Link to post
Share on other sites

Ja się przejdę jutro do Media Expert ( tylko taki sklep mam w pobliżu) i zobaczę sobie inne laptopy z matrycami błyszczącymi(akurat tam nie mają Y580) i ogólnie zobaczę jak wygląda FHD. Chce to sprawdzić jak najwcześniej bo jutro do 15 jest aukcja z tym lapkiem co mówiłem wcześniej a wydaję mi się że jest to dosyć dobra okazja.

 

To jest jakiś używany lapek na tej aukcji czy nowy? Ma gwarancję czy nie? ;d No i przede wszystkim jakie ma podzespoły i jaka cena? Ja tam nie przepadam bawić się w kupno jakichś używanych rzeczy, a w szczególności jeśli chodzi o takie pieniądze ;) Jeśli chcesz duży obszar roboczy to bierz FHD bez zastanowienia, jakość jest zauważalnie lepsza niż na tych standardowych :)

Link to post
Share on other sites

siema, ja korzystam z czegoś takiego od jakiegoś czasu i jest fajnie. Można zagrać w bf 3 i porobić coś w autocadzie. Mnie granie interesuje tylko w wakacje, a tak to to za bardzo nie gram, bo nie mam czasu. Co do kwestii noszenia lapka na zajęcia, do budy, na co dzień. Opinie są różne niektórzy noszą codziennie żeby nie marnować czasu i sobie coś tam popatrzeć, ale i tak nie pracują tylko tracą czas. Większość przynosi lapki jak mamy dłlugie okienka albo w piątki żeby pograć w fife na wykładzie. Czasem jest tak, że robimy jakieś sprawka razem itd. ale to zależy czy wolisz sam w domu zrobić, czy ci przeszkadza cudze pieprzenie nad głową. Ja tam wcale nie brałem, bo mi się nie chciało, a zaczynać jakiś projekt rysunek czy sprawko mając na przykład pół godziny czy 40 minut to mnie tylko wkurza.
Co do zdjęć to mogę jakieś zrobić (tylko mi się nie chce). Błyszcząca wygląda w sklepie świetnie tylko, że to jest lustro. Ogólnie to na początku ciężko się przyzwyczaić do błyszczącej i niektórym to nie przeszkadza. Ja widzę sens tego tylko po zmroku, ale IMO to shit.
 

Link to post
Share on other sites

 

Słuchaj, teraz napiszę z innej beczki. Od wczorajszego wieczora po dzisiejszy (cały) dzień przyszło mi użytkować laptopa z błyszczącą matrycą - Asus K55VJ. Jeśli chodzi o użytkowanie pod wieczór i w nocy - świetna sprawa, ładnie wszystko widać jest bardzo przyjemnie. Jeśli chodzi o dzień, zanim wyszło dobrze słońce (było jasno na dworze, źródło światła było) to widziałem delikatnie refleks swojej twarzy, niemniej nie był to refleks który był dla mnie mocno zauważalny i uciążliwy. Jak już pojawiło się słońce to refleks zrobił się wyraźniejszy mogłem siebie wyraźniej dostrzec ale też nie było tragicznie, powiedziałbym że znośnie, bo ciągle coś na nim robiłem, czytałem, szukałem na necie, a nawet grałem. W sumie zdania są podzielone w tej sprawie, jednemu takie rzeczy nie przeszkadzają, a dla drugiego zaś są niedopuszczalne. Ze swojej strony powiem, że różnica na pewno jest przy matowym ekranie i zapewne użytkuje się go przyjemniej. Niemniej jednak mój dość wrażliwy wzrok jakoś nie kręcił nosem i powiem, że wyglądało to dość przyzwoicie. Co więcej, dodam że chyba taka okazja jak Lenovo jest tego warta cena/wydajność - nie ma sobie równych w tym segmencie cenowym. Jestem praktycznie na niego zdecydowany, zastanawiam się tylko jak to będzie z nowymi modelami laptopów, bo przecież teraz do laptopów zaczynają wsadzać już Geforce'y z serii 7xx, co - jak nie trudno się domyślić - pozwoli na kupno jeszcze wydajniejszego sprzętu. Przykładowo GTX 660M jest średnio 6/8% słabszy od GT 750M, na obecnych, jeszcze nie do końca dopracowanych sterownikach graficznych (dla nowych układów).

Link to post
Share on other sites

Bo matryca Glare jest najbardziej uciążliwa podczas wyświetlania CIEMNYCH obrazów, w ciemnym znacznie łatwiej dostrzec odbicie niż w jasnym.

Co to za wywody o sterownikach ;D

gt750 i gtx660 to identyczny ukłąd graficzny. gt750 to zwykły odgrzewany kotlet z podbitymi  fabrycznie taktowaniami rdzenia o 120mhz... i mocno podbitą ceną ....bo jest parowany z procesorem haswella...

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Bo matryca Glare jest najbardziej uciążliwa podczas wyświetlania CIEMNYCH obrazów, w ciemnym znacznie łatwiej dostrzec odbicie niż w jasnym.

Co to za wywody o sterownikach ;D

gt750 i gtx660 to identyczny ukłąd graficzny. gt750 to zwykły odgrzewany kotlet z podbitymi  fabrycznie taktowaniami rdzenia o 120mhz... i mocno podbitą ceną ....bo jest parowany z procesorem haswella...

 

To mówisz, że ta średnia 7/8% będzie się utrzymywać między GTX 660 a GT 750 ?

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli? Nie ma odpowiedników? Wiem, że instalowanie Windowsa na Macu to trochę bezsens, ale też jest i takie wyjście.

 

Mogę dostać Aira i7, 8GB ram i 256GB SSD z 10% zniżką (otwarcie salonu w Częstochowie) i stąd się zastanawiam nad tym sprzętem. W razie czego instaluję Windowsa i jest gitara. Sprzęt o podobnej jakości wykonania i takich bebechach "nie-apple" to raczej tyle samo / nie wiele mniejszy wydatek. 

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Kiepska ta zniżka szczerze mówiąc, bo w tych pieniądzach i tak znajdziesz coś wydajniejszego.

Lenovo z podobnymi parametrami będzie też dobrze wykonane, a na dodatek tańsze, Dell ma gwarancję NBD.

Tak więc kupować Maca z myślą o Windowsie, to bezsensowny pomysł.

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A mógłbyś zaproponować mi właśnie taką alternatywę? Szukam czegoś podobnego parametrami i jakością do MBA i chcę porównać cenę z tą, którą mam po 10% zniżce. 

 

Doskonale zdaję sobie sprawę, że kupno Maca a śmiganie na Windows jest głupie i bezsensowne. Tyle, że środowisko programistyczne na Mac jest, Cad też jest, jakiś tam, ale jest. Od biedy dla samego tylko Cada można mieć Windows. Poza tym nie będą to jakieś mocne renderingi 3D, puki co jest to, raczej proste, 2D. No sam nie wiem, stąd moje rosterki i poszukiwania. Jeśli cena takiego sprzętu z Windowsem byłaby nie wiele mniejsza to wziąłbym Maca.

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

A Czy i5-4250U lub i7-4650U (to są procesory w nowym Macbooku Air 13") dadzą rade przy kompilowaniu kodu, cadzie i ogólnie inżynieryjnych / studenckich zastosowaniach? 

 

Dać raczej dadzą, tylko głupio by było, żeby hałasował mi sprzęt i parzył w ręce :P

i7U ma dość przyzwoite turbo więc sobie poradzi w zadaniami projektowymi małej i średniej skali. Najnowsze integry intela całkiem nieźle współpracują np. z autocadem, a w 3d pozwalają na komfortową pracę do 1-3Mpoly. Zależy od optymalizacji projektu i stylu pracy. Macbook air jest całkiem poręczny. Super gabaryty i czas pracy na baterii. Alternatywą dla MBA 13" może być thinkpad x230 z matrycą IPS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pawel7: Powiedzmy, że nie więcej niż 6000 zł. Nigdy kierując się zakupem nie nakładałem w pierwszej kolejności ograniczenia finansowego. Ile trzeba będzie by spełnić moje wymagania-tyle wydam. Oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli mi brakuje, czekam, dorabiam i mam, jeśli mniej to oczywiście lepiej :)

 

saddam: Bardzo dziękuję za opinię, czegoś takiego właśnie potrzebowałem!

Co do propozycji laptopa to kompletnie nie mój gust. Wygląda jak sprzed paru lat :/

 

 

Jak strona jest najlepsza do znalezienia sobie komputera? Z jakimiś konkretnymi filtrami, dużym asortymentem itd. 

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Nie no ten lenovo jest jak z poprzedniej epoki :/ Chciałbym, by było to dość smukłe i nowoczesne. Taki zenbook czy samsung 9 (wizualnie). 

 

Z tego co patrzyłem, to przy konfiguracjach właśnie tych w/w zbliżonych do Aira były w podobnych kwotach... (po zniżce 10%).


np takie coś: http://www.mediamarkt.pl/ultrabook-samsung-np900x3e,id-864892

 

Liczę z 10% upustu. 200 zł taniej, a mamy: 

Procesor również i7, ale poprzedniej generacji (HD 4000 zamiast HD 5000).

4GB ramu, zamiast 8GB ramu.

Air ma 12h na akumulatorze, ten pewnie nie więcej niż 7?

Dysk w Air jest duużo szybszy.

Lepsza matryca jest w Samsungu. Air ma stosunkowo cienką? 

 

Cena w Media Markt jest zawyzona, w sieci znalazłem za 5300 zł. co daje różnicę 700zł.

Można powiedzieć, że tyle kosztuje ram, SZYYYBSZY SSD, Haswell i czas na baterii, tracąc na matrycy i 200g wagi. No i znaczek też kosztuje w tym przypadku.

 

Przy takim rachunku Air wcale nie wydaje się złym zakupem, przynajmniej tak mi się wydaje, nawet w sytuacji zainstalowania na nim Windows 8. 

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Rozejrzyj się w ofercie Samsunga, na dzień dzisiejszy to jedne z najmniej awaryjnych i najlepiej wykonanych sprzętów.

Samsung ma jeszcze serię 7, która jest sporo tańsza.

Kwestia jest też taka, czy na 13" na pewno jest potrzebna matryca FHD.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/5937247

http://www.wybieramlaptopa.pl/mini-recenzje/1101-samsung-np730u3e-s01pl-czyli-zgrabny-ultrabook

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie to zrobiłem, jak widać wyżej. Zrobiłem też pewien rachunek z którego zakup Mac nie wydaje się jedynie fanboyowską fanaberią. Nie obrażam tu nikogo, sam mam iPhone i jestem z niego bardzo zadowolony. 

 

Powiedźcie me jeszcze Panowie, gdzie szukać? Jakiś dobry sklep z szerokim asortymentem? Strony producentów? Nie mam pojęcia. 

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Na ceneo.pl na filtrze 256SSD i 8GB ram znalazlo mi 11 komputerów, z czego większośc 5500zł w górę, jeden za 4700zł, ale z i5. Wszystkie na Ivy Bridge.

 

Skąpiec: jedyne co znalazłem faktycznie tańsze to: http://www.sferis.pl/produkt/75595.html. No, ale ponad 2kg wagi. Reszta tak jak poprzednio. Zaczyna się od 5300 zł. 

 

Wniosek z tego taki, że wszystko co ma SSD 256GB, 8GB ramu, procesor i7 i jest dość lekkie i smukłe kosztuje powyżej 5300 zł? 

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...