Skocz do zawartości

(~3 000 zł) Laptop dla studenta budownictwa, mobilność a moc.


Recommended Posts

Link to post
Share on other sites

znalazłem tę stronę na tym forum jest całkiem ciekawa
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html
 

do nowszych gier to i7 koniecznie
do projektów w AutoCad nie potrzeba 4 rdzeni bo AutoCad nie wykorzystuje ich. Wybór ciężki?
Z ciekawości spytam który semestr i jaka uczelnia???
Ja jestem narazie na 2, PŁ 

Link to post
Share on other sites

Już o tej matrycy pisałem wcześniej, aż chyba porobię jutro zdjęcia monitora z matową i błyszczącą żeby ludziom to wytłumaczyć. 
W szczególności do pracy w AutoCad gdzie musisz skupiac wzrok na szczegółach. BTW Niektórzy ludzie juz się przyzwyczaili do błyszczących matryc i nie zwracają uwagi, ja po 2 miesiącach dalej jestem przeciwnikiem. Używając błyszczącej matrycy trzeba dbać o oświetlenie w pomieszczeniu, żeby było komfortowo (tak żeby o tym nie myśleć) Chyba że jest ciemno to wtedy błyszcząca ma dużą przewagę. Nawet na szkoleniach dla sprzedawców mówi się, że większość użytkowników używa notebooka po pracy pod wieczór jak juz jest ciemno i wtedy ta błyszcząca matryca rzeczywiście działa. Jest sporo argumentów na to, że matryce matowe i ta montowana w Samsung jest h*jowa, (na podstawie artykułów, i szybkiech obserwacji u kumpli) ale to jedyne optymalne rozwiązania (tylko moja opinia). Ogólnie ekrany w lapkach nie są warte tego ile kosztują!!!!! (w porównaniu do monitorów stacjonarnych). Studenciak taki jak ja musi być gotowy do pracy całą dobę.
i5 spokojnie obsługuje AutoCad w 3d na temat i7 nie mam informacji i nie znalazłem
 


jestem świadomy tego że te ekrany mogą być lepsze ale kosztem poboru energii i na baterii popracujemy wtedy 10 min 

plazmy z 2007/8 to dopiero ciągnie prąd, masakra

Link to post
Share on other sites

potwierdzam hp lipny sprzęt robi ale tani.
Sporo osób mówi że im się grzeje 

 

\\ zbyt daleko idąca generalizacja


czemu to skreślono jak tak jest. Nie napisałem tej opinii o hp bez podstawy, bo sporo znajomych ma taki problem! naprawdę to nie jest hejt. Wiem, że hp ma stosunkowo tanie modele, więc ludzie się tym interesują, ale nie zawsze są świadomi co biorą!

Edytowane przez gtxxor
niekompetencja
Link to post
Share on other sites

Skreślono bo generalizujesz. Hp oprócz dość słabych laptopów budżetowych produkuje także świetne laptopy z serii biznesowej, które nawet mają oddzielny serwis. Nie doprecyzowałeś przez co wydałeś krzywdzącą opinię na temat tej firmy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam, też jestem studentem, tyle że dopiero będę zaczynał studia. Kierunek opierający się na badaniu i projektowaniu gier. Konkretnie jeszcze nie wiem czym przyjdzie mi się zajmować. Niemniej jednak problem z laptopami występuje również i u mnie..
Nie jestem pewien czy na uczelni będę wyciągał laptopa, by na nim pracować, podejrzewam, że jest to całkiem prawdopodobne. Jeśli chodzi o korzystanie na dworze - ta opcja raczej odpada. Wojna toczy się pomiędzy Samsungiem 550P5C i5, GT 650M 2GB DDR3, 8GB RAM, 750 HDD, matryca QHD (1366x768) matowa oraz Lenovo Y580 i7, GTX 660M 2GB DDR5, 8GB RAM, 1 TB HDD, matryca QHD (1366x768) błyszcząca.

 

Jest to moją bolączką od dłuższego czasu, postanowiłem w końcu poradzić się na forum, choć nie wiem co z tego wyjdzie. W dużym skrócie wygląda to tak, słabszy lapek z matową matrycą (również stosunkowo tańszy, dokładnie o 740zł) przeciw mocniejszemu z matrycą błyszczącą. Oba laptopy są z systemem, mogę zerknąć na inne propozycje ale grafika jedynie od nVidii. Czy ktoś orientuje się jak wypadają wydajnościowo oba laptopy, tzn o ile średnio % lenovo będzie mocniejszy i czy warto dopłacić te 740 zł? Zaś z drugiej strony jak faktycznie wypada ta błyszcząca matryca ? Czytałem temat od początku, ktoś pisał że wrzuci fotki porównawcze ale ich nie ujrzałem. Ogólnie to jest tu jakiś studenciak, który używa laptopa z błyszczącą matrycą na uczelni i może się wypowiedzieć jak się sprawuje ? Z tego co się orientuję to Lenovo ma obecnie najlepszą ofertę jeśli chodzi o wydajność/cena i trochę nie mogę przeboleć takiej oferty, zaś z drugiej strony martwi mnie ta matryca. Zamierzam też coś z niego wycisnąć, pograć w bardziej wymagające tytuły, jednakże zdaję sobie sprawę, że w niektórych tytułach będę musiał dobierać własne ustawienia, niemniej jednak tutaj lepiej wypada lenovo.

 

Prosiłbym o pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem co kolega wyżej tylko że wybieram się na informatykę stosowaną i też lubię trochę pograć. Ja właśnie zastanawiam się też nad samsungiem 550P5C a Lenovo z i5, 8gb ramu i matrycą FHD ( akurat znalazlem ciekawą ofertę za 2949 zl z win8 i torbą).Chciałbym także dowiedzieć się troszkę o pracy na matrycy błyszczącej. Czy to jest naprawde duży problem gdy laptop będzie używany głównie w pomieszczeniach ?

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem co kolega wyżej tylko że wybieram się na informatykę stosowaną i też lubię trochę pograć. Ja właśnie zastanawiam się też nad samsungiem 550P5C a Lenovo z i5, 8gb ramu i matrycą FHD ( akurat znalazlem ciekawą ofertę za 2949 zl z win8 i torbą).Chciałbym także dowiedzieć się troszkę o pracy na matrycy błyszczącej. Czy to jest naprawde duży problem gdy laptop będzie używany głównie w pomieszczeniach ?

 

Zamierzam się przejść do sklepu i na własne oczy przekonać się jak to wygląda (sytuacja praktycznie jak na uczelni, oświetlenie dookoła). Co do matrycy FHD to IMO nie opłaca się brać takich rozdzielczości do laptopów, tym bardziej jeśli zamierzasz grać. Dość spora strata klatek w porównaniu do matryc QHD. Miałem też możliwość porównania matryc QHD i FHD, różnica jest dla mnie zauważalna, na plus dla FHD (kolory, jakość obrazu), niemniej jednak gra nie warta świeczki tym bardziej, że to wciąż jest laptop, a nie komputer stacjonarny. Choć to zależy jak wiele chcesz stracić w grach dla głupiej matrycy ;) Obecnie mam monitor 19' (1280 x 1024) i jak tak sobie czytam na forach jak ludzie narzekają na mały obszar roboczy na laptopach z matrycą 15,6' QHD (1366x768) - co daje nieznacznie mniejszy obszar w porównaniu do mojego monitora - to pukam się w głowę jak kiedyś i jak ja dzisiaj wciąż mogę na takiej pracować. Każdy kupuje wg. własnych upodobań, jeśli potrzebny Ci duży obszar roboczy to bierz FHD, jeśli zależy Ci na wydajności w grach bierz QHD. Jest jeszcze alternatywa HD+ (1600x900), oczywiście też kosztem klatek :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie dla obszaru roboczego i jakości obrazu przychylam się do FHD. Jeśli chodzi o gry to myślę że do 1600x900 będzie jeszcze szło zmniejszyć rozdzielczość na takiej matrycy bez dużego ubytku w jakości obrazu, a na tej rozdzielczość większość gier powinno pójść na średnich detalach na tym lapku. Moim priorytetem jest bardziej praca niż granie, tylko jeszcze obawiam się o tą błyszczącą matrycę. 

Link to post
Share on other sites

Czytałem też o skalowanym obrazie w tym lapku (sam byłem zainteresowany FHD), twierdzą że widać i że przyjemniej gra się w natywnej rozdzielczości. Znowuż ja siedząc na swojej 19' raczej tak nie odczuję tego ubytku obszaru roboczego, chyba że ktoś robił już taki przeskok (z 19' 1280x1024 na matrycę QHD 1366x768) i może się wypowiedzieć? Ja osobiście wybrałbym HD+ to w sumie takie optymalne rozwiązanie co do obszaru roboczego a wydajnością ;) Jutro chyba będę przejazdem koło sklepu z tymi lapkami to porównam i podzielę się odczuciami jeśli chcesz ;)

Link to post
Share on other sites

Będę bardzo wdzięczny za opinię :P Ten samsung ma jeszcze jeden mankament co do kart graficznej. Jest ona troche wykastrowana bo ma pamięć DDR3 więc jest na poziomie wydajności 645m. Postaram się też gdzieś obejrzeć te laptopy ale nie wiem czy będę miał w przyszłym czasie okazję.

Link to post
Share on other sites

Będę bardzo wdzięczny za opinię :P Ten samsung ma jeszcze jeden mankament co do kart graficznej. Jest ona troche wykastrowana bo ma pamięć DDR3 więc jest na poziomie wydajności 645m. Postaram się też gdzieś obejrzeć te laptopy ale nie wiem czy będę miał w przyszłym czasie okazję.

 

Niestety dzisiaj nie dałem rady zahaczyć o ten sklep, w każdym razie jak zajrzę to podzielę się opinią. Pamiętam jak byłem ostatnim razem to nie zwracałem szczególnej uwagi na to ale chyba miałem na uwadze by spojrzeć czy takich refleksów nie ma. Z tego co pamiętam to przy włączonym ekranie, stojąc na wystawie pośród innych laptopów, oraz mając źródła światła dookoła siebie nie widziałem żadnych refleksów, bynajmniej nie takich które by zwróciły moją uwagę :)

 

Właśnie wiem, też mam na uwadze tą wykastrowaną kartę i kurcze przeboleć nie mogę, że taki lenovo nie ma matowej matrycy - brałbym bez zastanowienia. Jeśli chodzi o wydajność to ten lenovo nie ma sobie równych w tym segmencie cenowym chyba, jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...