Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam takie niewymagające (mam nadzieję) pytanie. Otóż mam w domu takiego staruszka jadącego jeszcze na 775. Jeżeli chodzi o specyfikację:

CPU: C2D E7600 (ewentualnie mogę coś pokręcić - sądzę że do 3,7/4 Ghz dojdzie - bardzo dobra sztuka ale narazie chodzi na 3)

MOBO: Gigabyte EP45-UD3LR

RAM: 4gb (4x1gb) OCZ 800Mhz CL4

PSU: stary Toughpower XT 650W

Dysk twardy: Jakiś Seagate 1tb

 

I teraz przechodzę to pytania:

Jaka karta graficzna mogłaby być wrzucona do tego zestawu aby nie ograniczał jej procesor itd. Limitu budżetu nie ma bo nie sądze aby mogłoby to być coś za ~1k.

Link to post
Share on other sites

No tak to jak nazwiesz kiedy karta graficzna HD6770 działa na 60% na c2d e4500@3Ghz a jak na i5 2550k@3,4Ghz na 100%?
Kiedy procesor zmniejsza maksymalne osiągi karty graficznej, jest to ograniczanie !!! Dalej pakuj 7970 do c2d

%-)

Wracając do tematu.
Zasilacz masz dobry, w jakie gry chcesz mieć? Jeśli byś mógł podaj jaką masz obudowę, albo chociaż czy ma wentylatory z przodu i z tyłu.
Ogólne do tego procka :
http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7770-1gb-ddr5-pci-e-box-84-588794.html?attr=248-509618

Do tego możesz kupić jakieś chłodzenie typu spartan i podkręcić troszkę
Zupełnym maksimum które bym włożył do tego procka jest 7790.
http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7790-1gb-ddr5-pci-e-box-84-833644.html?attr=248-642055

Link to post
Share on other sites

TheVegas - tak procesor nie ogranicza karty graficznej :sciana:

 

Ogólnie nie orientuje się aktualnie w segmencie low/mid-end ponieważ moja bestia posiada 3700k, Maximus V Formula, 840 Pro i takie tam :menda: . Chciałem trochę odświeżyć starą maszynkę. Co do budy wentyl 140mm na tyle, kurdupel na boku i niestety na tym koniec. Ale mogę się zastanowić nad wymianą budy w późniejszym terminie. Na razie tylko karta graficzna. Ten staruszek posiada 9800GT z 1gb ram o szynie 256-bit. Czy przesiadka na 7790 da skok wydajności? Może 650 ti z 2gb ram?

Link to post
Share on other sites

Skok na pewno da i to spory.
Lepiej 7790 ze względu na to że AMD troszkę lepiej działają na 2 rdzeniach. Z tego co pamiętam to z serii e7xxx są mocniejsze od e8xxx

ale pewności nie mam. OC na pewno da troszkę kopa.
Dobrze by było jeśli z przodu byś jeden wentylator dał wdmuchvjący(obejście cenzury), ale to wydatek już 20zł.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

seria e7xxx mocniejsza od e8xxx? W czym? Chyba w upadku z 2 metrów na beton, bo we wszystkich testach dostaje równo - dodatkowo takiego e8xxxx bez zabawy z napieciami stawiasz na 3,8 w kilka sekund, i to praktycznie każdego , a i teraz najlepsze, że taki e8xxx wykęcony na 4,0 ghz jest tylko o 5% słabszy od g860 :)

Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem że pewności nie mam, ktoś to napisał na forum chyba i mi się skojarzyło, teraz zobaczyłem pare testów no i tak nie jest, chociaż OC mają na podobnym poziomie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...