Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Złożyłem dzisiaj komputer z części, które zostały mi po poprzedniej składance i po uruchomieniu 

komputera wyświetlił się taki oto komunikat:

"ERROR: CPU Fan Has Failed.

PC will automatically power down in a few seconds.

Serwice PC immediately to prevent damage to CPU."

Wiatrak działał poprawnie więc zdziwił mnie ten błąd; żeby sprawdzić czy rzeczywiście z wiatrakiem jest coś nie tak podłączyłem w 100% sprawny, pracujący w drugim komputerze - problem nadal istniał.

Co może być przyczyną takiego błedu, czyżby płyta główna nadawała się do wyrzucenia?

Z góry dziękuję za wszelkie rady ;)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wejdź do biosu i przywróć domyślne ustawienia. Jeśli to nie pomoże to być może złącze cpu-fan jest uszkodzone, albo podpinałeś wentylator pod inne złącze dlatego nie było sygnału zwrotnego.

 

Zresztą powinieneś mieć w biosie opcję wyłączenia tego typu komunikatów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
czyżby płyta główna nadawała się do wyrzucenia?

od razu taka desperacja ? :D

sprawdź czy wentylator jest podpięty do CPU FAN bo jeśli do innego wolnego na płycie to nieważne że dmucha, Bios go nie widzi jak powinien.

Zerknij jakie opcje dotyczące sterowania wentylatorami są w Biosie. Wyłączenie CPU fan check powinno pomóc.

Może się tak dziać jeśli wentylator ma zbyt małe (zdaniem systemu) obroty, np. w początkowej fazie.

 

ps. spróbuj reset Biosu lub jeśli masz inny podepnij go w to samo miejsce uruchom, wyłącz i podepnij ten obecny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...