Skocz do zawartości

GTX260 216 SP czy HD4890 i jaki zasilacz do tego ? pomóżcie


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie . którą kartę najlepiej wybrać ?? chodzi mi o dużą wydajność.

No i jaki zasilacz do tych kart za jakąś nie dużą kwotę ...

Reszta mojego sprzętu:

 

PROCESOR :Core 2 Duo E4500 2,2 Ghz @ 3,2 Ghz

PŁYTA GŁÓWNA: GA-EP43-S3L

PAMIĘĆ: 2x1GB OCZ Platinum 800 Mhz @ 1164 Mhz

DYSK: Samsung 320GB

 

Pomóżcie mi wybrać :) Z góry dzięki za pomoc.

W przyszłości tak że myślę o zmianie procesora. :)

Link to post
Share on other sites

hd4890 jest wydajniejszy, ale też droższy. osobiście wziąłbym gtx'a, bo jest tańszy :) a i tak i tak we wszystko będziesz mógł grać na najwyższych. a rozglądałeś się za gtx 275? w niektórych testach wydajniejszy od hd4890 (przynajmniej tak mi się wydaje)

 

Jeśli chodzi o zasilacz to weź np OCZ ModXStream 500W i jeszcze będziesz miał duży zapas na porządne OC

Link to post
Share on other sites

hd4890 jest wydajniejszy, ale też droższy. osobiście wziąłbym gtx'a, bo jest tańszy :) a i tak i tak we wszystko będziesz mógł grać na najwyższych. a rozglądałeś się za gtx 275? w niektórych testach wydajniejszy od hd4890 (przynajmniej tak mi się wydaje)

 

Jeśli chodzi o zasilacz to weź np OCZ ModXStream 500W i jeszcze będziesz miał duży zapas na porządne OC

Ile jest droższy? 20 zł? Stałem niedawno przed podobnym wyborem i wziąłem Radzia. :)
Link to post
Share on other sites

jest taki program jak riva tuner nie wiem czy słyszałeś :)

zgadzam się z kawkaa14 ponieważ nawet riva nie pomaga. o co z tego że wezmę wiatraki na min jak pogram 5 min w jakiś dobry tytuł i bede miał 95 stopni na karcie ? i wiatraki idą w górę co oznacza odkurzacz :)

Link to post
Share on other sites

ja na twoim miejscu mario2213 bral bym jednak gtx-a 260 :zamykamy:

przyznam ze moze hd 4890 jest nieco wydajniejszy ale po co placic wiecej za doslownie paroprocentowe roznice...po za tym nie zawsze ten radek bedzie szybszy zalezy od gry

a z tego co panowie pisali wyzej wynika ze gainward jest glosny (gdyby nie to to wlasnie jego bym wzial)wiec bierz gigabyta.spodobaly mi sie na allegro xfx-y ale za cene zblizona do tych gigabytow sa uzywane :)

dobry zasilacz do tego to tak jak pisali ocz modxstream 500w sam mam taki zasilacz naprawde fajny zasilacz :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hmm to do tej rozdzielczość najbardziej odpowiedni będzie jakiś hd5770 (sam posiadam) i w twojej rozdzielczości nie ma najmniejszych problemów z grami czy to cod mw2 czy też crysis(ty wyjątek albo detale High i aax4 , albo max bez aa). Ale wybór należy do ciebie.

Link to post
Share on other sites

Właśnie to samo miałem pisać. Ostatnio przeczytałem 2 dokładniejsze recki tego Gainwarda/Palita i okazuje się być głośne. Kto by pomyślał?! Tyle metalu, dwa wentyle i tak dali ciała. Gigabyte referent, więc jak dla mnie tez out.

 

Nie zostaje mi nic innego jak polecić Radeona. Ten XFX wygląda jak Vapor-X, nawet wentyl ma identyczny kształt, co prorokuje cichą pracę :wariat: Trzeba by było poszukać dokładniejszą recenzję. 5770 to też niegłupi pomysł. Rozdzielczość dość niska, będzie w niej śmigał aż miało.

Link to post
Share on other sites

Sory chłopy, ale pier***icie jak stare baby na targu o wyższości jajek białych nad ciemnymi. Co do tematu to biorąc pod uwagę sporadycznie, ale jednak zdarzające się problemy radków serii 5 w różnych tytułach (nawet w Dircie2 robionym pod te karty) bierz GTX 260 Gainwarda, mam od 2 miechów i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem jak macie wyciszoną resztę kompa wy, którzy mówicie o tej karcie, że jest głośna. Moja w stresie pod OCCT nie przekracza po godzinie 82*C i jest umiarkowanie głośna, na pewno wyraźnie cichsza niż referencyjny 8800GT, którego miałem wcześniej.

Link to post
Share on other sites

no player1 jezeli tak sadzisz to sie z to ba zgodze :wariat: przyznam ze nie mialem takiej karty wiec nie powinienem sie wypowiadac na ten temat.nie ma jednak sie co klucic ze chlodzenie gainwarda/palita bedzie wydajniejsza od referencyjnego chlodzenia...

czytalem gdzies ze tam w tym gainwardzie jeden wentyl kreci sie ze stala predkoscia a drugi w zaleznosci od temperatury(nie wiem czy to prawda)

mario2213 na twoim miejscu zdal bym sie na rady playera1 :wariat:

pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...