Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do zakupu dysku 1TB, zastanawiam się nad tymi modelami

 

WD Caviar Blue WD10EZEX 1TB 7200 SATAIII 64MB
SEAGATE ST1000DM003 1TB 7200 64MB SATA III

 

Dysk na system oraz resztę plików, naczytałem się w internecie na temat tysków, jakis testy, porównania i już jestem źielony :|.

 

Który dysk Panowie polecacie ? czytałem opinie na jednej stronie i sporo osób uważało, że Seagate

są awaryjne i głośne czy to prawda ? proszę aby wypowiedziały sięosoby które posiadają w/w dyski.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mi jakoś utkwił w głowie ten SEAGATE ST1000DM003 1TB 7200 64MB SATA III  naczytałem się, że jest szybki itd. ale sam już nie wiem dotychczas miałem WD 500GB i nie narzekałem, dysk Seagate miałem jakies 4 lata temu 80GB ale nie pamiętam co się z nim stało :).

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o sam model WD Caviar Blue WD10EZEX 1TB t0o szukaj nowszej wersji.Pierwsza miała nieco gorszy czas dostępu,ale dysk i tak jest wydajny jak na talerzowca.

 

Dodatkowo możesz przedłużyć gwarancję do 3 lat dokupując dodatkową ofertę.Zobacz w sklepach  np Proline.

 

Seria Black na 5 lat lecz niestety jest droższa w porównaniu do Blue czy Red.

 

Ja dodam że głośność zależy również od sztuki,obudowy.Starsze wersje były głośniejsze dysków WD.

Edytowane przez Swann
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o sam model WD Caviar Blue WD10EZEX 1TB t0o szukaj nowszej wersji.Pierwsza miała nieco gorszy czas dostępu,ale dysk i tak jest wydajny jak na talerzowca.

 

Dodatkowo możesz przedłużyć gwarancję do 3 lat dokupując dodatkową ofertę.Zobacz w sklepach  np Proline.

 

Seria Black na 5 lat lecz niestety jest droższa w porównaniu do Blue czy Red.

 

Ja dodam że głośność zależy również od sztuki,obudowy.Starsze wersje były głośniejsze dysków WD.

 

Po czym poznawać tą nowszą wersje ? :)

Sprawdzałem serię Black i faktycznie dośc drogie dyski.

 

Kurde niby nic a mam dylemat bo sam nie wiem co wybrać :|

Link to post
Share on other sites

Własnie wczoraj rozmawiałem ze znajomym który pracuje w sklepie komputerowym na serwisie i radził mi abym Seagate nie brał, znaczna większosc komputerów które trafiają do naprawy mają dyski Seagate

 i w 80% padniętę, doradził mi aby brać WD - WD Caviar Blue WD10EZEX 1TB 7200 SATAIII 64MB i już raczej przy nim zostane.

 

Pawel7 własnie nie wiem który sklep jest najtańszy oraz w którym dostanę tą nowszą wersje o której pisał Swann chyba będzie trzeba dzwonić do sklepów i pytać, u mnie w miescie te dyski są sporo droższe niż w sklepach na necie.

 

Tutaj chyba troszkę przesadzili z cena :) na allegro można dostać taniej ten dysk

http://www.komputronik.pl/product/162513/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/WD_Blue_1TB_WD10EZEX_64MB_cache_SATA_600.html

Edytowane przez Marcinva
Link to post
Share on other sites

Z ceną ładnie pojechali, w kwietniu w Komputroniku płaciłem za niego chyba 236 zł.

Zapytaj się w Proline z jaką datą mają dyski, chociaż nie sądzę, że ktoś jeszcze ma starą serię.

Jak kupisz wysyłkowo, zawsze możesz odesłać w ciągu 10 dni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na allegro znalazłem za 220zł ten dysk pytałem sprzedającego o date produckji dysku napisał mi "25 April 2013"

Czyli już te nowsze ? :)

 

EDIT.

 

Napisał że "Jest to dysk z dystrybucji oem."

Czyli odpada.

 

Jak to jest jak kupie dysk na techplanet z gwarancją ? mam gwarancję producenta od dnia zakupu 24msc + 24 miesiące gwarancję z techplanet ?

Edytowane przez Marcinva
Link to post
Share on other sites

Od producenta gwarancję, a od sklepu rękojmię.

Teraz jeszcze jest jakaś promocja, że za 15 zł można dokupić dodatkowy rok gwarancji.

Nowa wersja wychodziła od grudnia 2012, tak więc jest OK.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć co ma na myśli.

Może pochodzić z dostaw dla producentów sprzętu, wtedy gwarancję udziela sprzedawca, nie da się na niego wystawić RMA.

Warto spytać jak wygląda sprawa z gwarancją producenta.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Padło na tego http://allegro.pl/dysk-twardy-wd-caviar-1tb-wd10ezex-sata-siedlce-i3272119846.html

Wyprodukowany 12 maj gwarancja do 30 czerwca 2015r > sprawdzałem na stronie WD

+ kabelek SATA III.

 

Teraz zostało mi kupić chłodzenie a najlepiej sam wiatraczek na 4pin'y

http://forum.benchmark.pl/topic/87154-nowe-ch%C5%82odzenie-aktywne-kart-graficznych-colorful/

Pastę i nic w PC do zrobienia nie zostaje :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...