Skocz do zawartości

HTC One vs Samsung Galaxy s4 vs reszta świata


Recommended Posts

Witam!

 

W przyszłym tygodniu przymierzam się do kupna mojego pierwszego smartphona w życiu.

Po wielu godzinach przeglądania, analizowania i porównywania moimi faworytami pozostali ONE i S4, i teraz mam wielki dylemat którego wybrać. 
Liczę na pomoc forumowiczów, którzy pomogą mi się zdecydować na ostateczny wybór.

 

 

Link to post
Share on other sites

jeśli nie będzie Cię irytował wszechobecny plastik to samsung. Jeżeli solidniejsza obudowa i wykonanie to HTC. Najepiej pójdź do salonu, potrzymaj w ręku, pobaw się (interfejs) i wtedy wybierz. Jednemu bardziej będzie pasował Samsung, innym HTC, a jeszcze innym nokia 3210.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy ma swoje plusy i minusy ;)

 

Samsung Galaxy S 4

Zalety:

-Ekran 4,99 cali

-Slot pod kartę micro sd

-Wymienna bateria

-Pojemność baterii  Li-Po 2600 mAh

-Super Amoled Full HD 

-Gorilla Glass 3 (Dowód  http://www.gsmarena.com/samsung_i9500_galaxy_s4-5125.php)  Patrz na DISPLAY!

-13MP aparat tylny

Wady:

-Materiał telefonu - plastyk.

-Brak Radia FM

 

HTC One

 

Zalety:

-Ekran 4.7 cali

-Aluminiowa obudowa

-Radio FM

-Super LCD 3 Full HD

-Beats Audio

Wady:

-brak slot pod micro sd

-Nie wymienna bateria

-Pojemność baterii  Li-Po 2300 mAh

-Aparat tylny 4MP

-Gorilla Glass 2 (Dowód  http://www.gsmarena.com/htc_one-5313.php) Patrz na DISPLAY!

-Ciężko go naprawić w razie czego(Skomplikowana konstrukcja)(Dowód http://technowinki.onet.pl/inne/multimedia/htc-one-prawdziwy-koszmar-serwisanta,5456340,0,foto-male.html)   To jest dodatkowa informacja!Bo i tak serwis będzie naprawiać.

 

Życzę udanego zakupu! :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę też to, że HTC pomimo świetnego HTC One traci grunt pod nogami, wszyscy czekają na przedstawienie ich sytuacji finansowej bo nie wygląda to różowo, nie jest normalne gdy o utracie płynności finansowej mówią czołowi dyrektorzy i tak samo nie jest normalne gdy z firmy odchodzą osoby odpowiedzialne za rozwój i wyniesienie na wyżyne firmy. Głupio byłoby wydać 2k na telefon któy straci wsparcie. Zaś sytuacja Samsunga to wiadome, wystarczy zerknąć na ich akcje, na ten kwartał nawet Appel im nie zagraża.

Link to post
Share on other sites

Też mam dylemat odnośnie smartfona, tyle że u mnie w grę wchodził także xperia z. Jednak po baaardzo długich namysłach i przeczytanych wątkach, na 99% wezmę galaxy s4. Czemu? Najważniejsze dla mnie zalety>wymienna bateria,slot na kartę sd,świetne wsparcie. Co do tandetnej obudowy ''kejsik'' jak ten> 

i powinno być dobrze, a i wygląda w nim całkiem nieźle. Mam jeszcze 1.5 miesiąca do końca umowy jednak wątpię że coś się zmieni do tego czasu i wezmę S4.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

 

 

wydać 2k na telefon któy straci wsparcie

Czyli dokładniej co to znaczy? To że nie będzie nowych update? Nie znam się za bardzo na nowych telefonach :)

Jeszcze kilka pytań:

- wiem że ONE ma olbrzymią przewagę odnośnie nagłośnienia, ale jak to wygląda w przypadku S4?
- czytałem komentarze że ekran w S4 ma bardzo słabą widoczność np. w słoneczny dzień, a ONE niby radzi sobie z tym bardzo dobrze?
- Czy internet 3gb w umowie to jest wystarczająco na cały miesiąc? (głównie będę używał przeglądarki, i czasami jakieś filmiki na YT)

- który telefon radzi sobie lepiej jako maszynka do gier? (tak ogólnie to wow co sie dzieje z rynkiem gier na telefon :))

Link to post
Share on other sites

kolega zajec miał chyba na myśli to, że firma HTC zbankrutuje. Bardziej prawdopodobne jest to, że Polska zbankrutuje więc nie zajmowałbym sobie tym głowy (pamiętacie problemy nokii? I co? dalej stoi).

 

Z grami będą oba słabo, chyba że nie przeszkadza Ci ciągle podpięty kabel od ładowania. Wydajnościowo oczywiście sobie poradzą. .

 

Internet zależy ile będziesz używał. Jak czasem= codziennie to może nie starczyć.

 

testy już na yt są. Zobacz jak w porządnych testach prezentują się oba ekrany np. tu

 

Tak z własnego doświadczenia: chciałem w ubiegłym roku kupić któregoś samsunga (chyba s3 - nie pamiętam już) jako następcę iphone'a 3gs (po 3,5roku katowania). Poszedłem do salonu ,wziąłem do ręki. I... podziękowałem. Może i ich topowe telefony są dobre ale fakt że do flagowego modelu dają trzeszczący i badziewny plastik do obudowy dyskredytuje w moich oczach taką firmę. Co do czego wziąłem HTC i go męczę póki co ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

 

Czyli dokładniej co to znaczy? To że nie będzie nowych update? Nie znam się za bardzo na nowych telefonach :)

Jeszcze kilka pytań:

- wiem że ONE ma olbrzymią przewagę odnośnie nagłośnienia, ale jak to wygląda w przypadku S4?

- czytałem komentarze że ekran w S4 ma bardzo słabą widoczność np. w słoneczny dzień, a ONE niby radzi sobie z tym bardzo dobrze?

- Czy internet 3gb w umowie to jest wystarczająco na cały miesiąc? (głównie będę używał przeglądarki, i czasami jakieś filmiki na YT)

- który telefon radzi sobie lepiej jako maszynka do gier? (tak ogólnie to wow co sie dzieje z rynkiem gier na telefon :))

 

- to akurat prawda. HTC one ma dużo lepsze głośniki ale po ci one. Dj'em w autobusie będziesz ?

- ma nieco mniejszą jasność ale taka to już przypadłość ekranów Super AMOLED.

- Jak najbardziej !

- Oba telefony poradzą sobie bez problemu z najnowszymi grami. Może ze względu na ogromną popularność seri Galaxy, producenci będą się bardziej przykładać do kompatybilności i jakości gier robionych pod serię SGS.

 

 

 

POZDRO

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ze względu na brak możliwości używania oddzielnej karty pamięci oraz brak możliwości wymiany baterii osobiście nie brałbym tego HTC.

 

A co do tego etui na S4 to bardzo fajna sprawa :-)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy któryś z forumowiczów zna PRAWDZIWE koszty wymiany takiej baterii w HTC ONE lub Xperii Z. I gdzie takowej wymiany można dokonać, tylko w serwisie? Lecz w mojej opinii, kupuje smartfona, wykonam ileś tam cyklii ładowań i widzę że pojemonść baterii spadła, kupuję nową i po sprawie. A w smartfonach z niewymienną baterią to są jakby ukryte koszty,płacisz za baterię i robociznę+ew. dojazd lub wysyłkę. Z tego co wiem w niektórych wystarczy odkręcić kilka śrubek i jest dojście do baterii, ale w ONE to koszmar.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uczepić to się można wozu za kuniem:) Po prostu reasumujemy istotne bolączki, które mogą zaważyć na kupnie bardzo drogiego smartfonu, lecz w przyszłości przez tę niewymienialną baterię (jest wymienialna ale tylko dla fachowców:P) koszty eksploatacji wzrastają i jest się uzależnionym od osób trzecich, a ja nie lubię być do czegoś zmuszany, dlatego pytam się ile wymiana takiej baterii w HTC ONE kosztuje mociom panie?

Edytowane przez MODOv666
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeżeli poczytasz porównanie tych dwóch telefonów, ale zrobione przez zagraniczne portale to wygrywa HTC One. W Polsce gdzie dostępna jest tylko słabsza wersja S4 wygrywa Samsung.

 

 

---------------------------------------

Na baterię nie ma co patrzeć, ponieważ S4 ma większy ekran i całą masę bezsensownych widgetów i aplikacji od Samsunga działających w tle.

 

 

*One* ma lepszą obudowę, o niebo lepsza jakość dźwięku, bardziej przejrzystą nakładkę (ta od Samsunga to skrzyżowanie nadpobudliwego jednorożca i tęczy), radio FM, lepiej leży w dłoni, lepsza widoczność w ciągu dnia

 

*S4* ma wymienną baterię/tylną obudowę, wejście na kartę microSD i nowszy Gorilla Glass.

 

 Wyświetlacz jak i zdjęcia w One są realistyczne, a w S4 są zbyt jaskrawe. Aparat One jest lepszy przy małej ilości światła, S4 przy dużej ilości światła. W One jest mniej oprogramowanie od producenta, ale jest ono lepsze niż w Samsungu (wrzucają wszystko co mają).

 

 

Wybór należy do ciebie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Na baterię nie ma co patrzeć, ponieważ S4 ma większy ekran i całą masę bezsensownych widgetów i aplikacji od Samsunga działających w tle.

 

Oczywiście - są tu alternatywy bez jakichkolwiek nakładek. Czystego Android posiada LG Google Nexus, który jednak nie jest idealny a do czego można się przyczepić to dźwięk oraz... brak możliwości wymiany baterii ;)

 

http://youtu.be/ALdNh5pQAIM

 

Smartfona tego, wbrew temu co powiedziano w recenzji, można oczywiście kupić w Polsce bez problemów - http://www.ceneo.pl/22441937

 

 

 

Wybór należy do ciebie.
Link to post
Share on other sites

Ale pranie mózgu  z tymi telefonami, człowiek aż głupieje...

Jeżeli chodzi o pojemność, to myślę że 32GB na 100% mi wystarczy.

Wolał bym żeby te telefony nie były takie "świeże", miałbym lepszy wgląd na temat usterek, żywotności i problemach.


No cóż, może jakiś użytkownik mnie ostatecznie przekona do HTC, więc proszę o więcej komentarzy! Dziękuje!

Link to post
Share on other sites

Osobisice bralbym S4, jedyna przwaga(dla mnie) HTC One to aluminiowa obudowa, ale co z tego skoro i tak smartfony nosimy w roznego rodzaju etui? Plusy S4 dla mnie to wymienna bateria, ktora nie wymusza interwencji serwisu, port kart SD oraz wsparcie Samsunga w zakresie oprogramowania kiedy wyjdzie nowszy model Galaxy (nie wiem jak z tym u HTC) Generalnie, ktorego telefonu nie wybierzesz bedziesz zadowolony, roznice sa bardzo male... najlepiej idz do salonu popstrykaj jednym i drugim... Wybor miedzy One a S4 jest bardzo subiektywny :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeżeli poczytasz porównanie tych dwóch telefonów, ale zrobione przez zagraniczne portale to wygrywa HTC One. W Polsce gdzie dostępna jest tylko słabsza wersja S4 wygrywa Samsung.

 

 

---------------------------------------

Na baterię nie ma co patrzeć, ponieważ S4 ma większy ekran i całą masę bezsensownych widgetów i aplikacji od Samsunga działających w tle.

 

 

*One* ma lepszą obudowę, o niebo lepsza jakość dźwięku, bardziej przejrzystą nakładkę (ta od Samsunga to skrzyżowanie nadpobudliwego jednorożca i tęczy), radio FM, lepiej leży w dłoni, lepsza widoczność w ciągu dnia

 

*S4* ma wymienną baterię/tylną obudowę, wejście na kartę microSD i nowszy Gorilla Glass.

 

 Wyświetlacz jak i zdjęcia w One są realistyczne, a w S4 są zbyt jaskrawe. Aparat One jest lepszy przy małej ilości światła, S4 przy dużej ilości światła. W One jest mniej oprogramowanie od producenta, ale jest ono lepsze niż w Samsungu (wrzucają wszystko co mają).

 

 

Wybór należy do ciebie.

Ahh nie ma to jak hejt na dobranoc. Ręce opadają jak czytam Twoje bzdury. Nakładka jak i reszta to kwestia gustów. Jak Ci się nie podoba to se kup co innego.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nakładka to faktycznie kwestia gustu, ale cała reszta? Masz na myśli znacznie przekłamane kolory i słabą widoczność na słońcu? A może 435148745 programów od Samsunga, których praktycznie nie użyjesz?

 

Na chwilę obecną mam SGS3 Mini i z chęcią się przerzucę na HTC One.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

jedyna przwaga(dla mnie) HTC One to aluminiowa obudowa, ale co z tego skoro i tak smartfony nosimy w roznego rodzaju etui?

Dzisiaj czytałem, że owy HTC wcale nie jest taki sztywny a przy upadku obudowa nie pęka ale - ponieważ jest aluminiowa - ulega deformacji. Poza tym są problemy z anteną oraz z baterią. Proszę: http://www.ubucentrum.net/2013/03/htc-one-x-po-roku-uzytkowania-dopiero.html  oraz

(na początku opinia o obudowie po upadku). Jakoś osobiście nie mogę przekonać się do tego telefonu...

 

 

Ale to może tylko kwestia gustu... ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nakładka to faktycznie kwestia gustu, ale cała reszta? Masz na myśli znacznie przekłamane kolory i słabą widoczność na słońcu? A może 435148745 programów od Samsunga, których praktycznie nie użyjesz?

 

Na chwilę obecną mam SGS3 Mini i z chęcią się przerzucę na HTC One.

To sobie ustaw w opcjach ekranu tryb na naturalny i problem z głowy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nakładka to faktycznie kwestia gustu, ale cała reszta?

 

 

- Obudowa - kwestia gustu U mnie S4 wygrywa

- Dizajn - kwestia gustu U mnie S4 wygrywa

- Wodotryski w sofcie- kwestia gustu U mnie S4 wygrywa

- Brak fm - kwestia gustu (osobiście nie słucham)

- Jaskrawy ekran - kwestia gustu U mnie S4 wygrywa

 

 

W reszcie S4 wygrywa i nie próbujcie mi wmówić, że mocniej podkręcony procesor czy wymienna bateria to kwestia gustu. I aparat ma do [ciach].

 

@@@ WAŻNE : Mimo mniejszego ekranu One jest większy!

 

Nie [ciach], że HTC lepiej leży w dłoni jak jest grubszy, cięższy i wyższy.

 

//na tym forum nie przeklinamy. regulamin .daft

Edytowane przez .daft
wulagryzmy
Link to post
Share on other sites

Miałeś w ręku te telefony czy tylko na podstawie wymiarów to oceniasz?

Ludzie jak nie mieliście tych telefonów w ręku to nie doradzajcie, naprawdę, to się nazywa profesjonalizm.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Miałeś w ręku te telefony czy tylko na podstawie wymiarów to oceniasz?

Ludzie jak nie mieliście tych telefonów w ręku to nie doradzajcie, naprawdę, to się nazywa profesjonalizm.

 

S4 w domu a One ma wuj.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...