Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

jedyne co pozostaje to sprawdzić czy można przerobić te oryginalne otwory żeby pasowały do nich przepusty od regnum l50 ich wymiar to 3,5 cm  szerokość i 8 cm długość promień koła wpisanego  to ok 2 cm



W trakcie weekendowej wyprawy nad morze udało mi sie odebrać od znajomego ślusarza  szkielet piwniczki, jak na podstawe przystało został zrobiony solidnie ze stalowych kontowników zimnogietych o wymiarze 12/12/1. Można na nim stanąc i ani drgnie :D .

A konstrukcja wygląda tak:

DSC_8441.JPG

 

Teraz czeka mnie dopracowanie jej kształtów :

muszę zebrać część materiału z dłuższych boków i wtedy rozpocznę przymiarki do zainstalowania psu.

 

i co myślicie ??? niezły bunkier heheh :rotfl:

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

miało być amelinium, ale po konsultacjach padło na stalowe wyszło taniej, szybciej i masywniej :D



kurcze w post nr 151 wkradł się błąd kątowniki mają wymiar 20/20/1 i niestety okazało się że w konstrukcję  też wkradł się błąd i piwniczka jest za długa o jakieś 3 cm :o  i teraz dumam czy ją zmniejszać czy iść w innym kierunku i dorobić do niej górę i zbudować coś od podstaw

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

@@pulkownik, dzięki za miłe słowo , siatka jest ta sama w całej obudowie dokładnie taka http://allegro.pl/siatka-aluminiowa-czarna-25x100-cm-bardzo-drobna-i3142207592.html

 

przespałem się z tematem zbyt długiej piwniczki i jednak będę ją przycinał do właściwego rozmiaru. Jeszcze przyjdzie czas na budowanie skrzynki od podstaw ;) . Najpierw trzeba nabrać wprawy przy aktualnym projekcie.



Dziś oddałem szkielet piwniczki do przeróbek u znajomego, mam nadzieję, że tym razem się uda i uzyskam prawidłowy rozmiar  piwniczki. W tzw międzyczasie pokusiłem się o zaprojektowanie mobo tray'a i coverów na puste przestrzenie które powstaną po przeniesieniu mobo do góry .

Wstępnie mam nadzieję uzyskać taki kształt całości :

 

mobo+tray.jpg

co myślicie???

zastanawiam się jeszcze nad wygięciem dolnego covera. 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak górny przepust zrobiony został pod osłonę jaką kupiłem od SPC,a tak naprawdę to tamtędy mają przechodzić przewody molex do grafiki i 8 pin nie planuje nic więcej.

Oto wersja z mniejszym otworem

mobotray.jpg

 

I co myślicie że ta wersja lepsza ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ma być bez gumowego przepustu to chyba lepiej zrobić większe i z ładnyn przepustem, bo w takim miejscu że nie będzie się za bardzo w oczy rzucał. Chyba że uda ci się zmiejszyć ten przepust co kupiłeś.

PS. A te wszystie przepusty masz wymierzone pod wymiar płyty? Czyli żeby przepust był idealnie obok wtyczki.

Edytowane przez legolass97
Link to post
Share on other sites

przepustu nie da się zmniejszyć mogę zamiast przepustu dać osłony rantówki i też powinno dobrze wyglądać a kształtem będzie przypominało większe otwory. W założeniu położenie przepustów powinno  się zgadzać ze złączkami na mobo.

Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem jednego przepustu na dolnym coverze, żeby przewody z tyłu obudowy prowadzić za tacką.

 

coś takiego

mobotray+v+1.2.JPG

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

o i to mi się podoba :D , merytoryczna dyskusja oby tak dalej.
@@terrmine, zasilacz będzie w piwnicy nie będzie go widać nie będzie zasłaniał
 

 


project+v1.1.jpg
Jak widać wyżej obudowa zyska piwnicę, a dokładnie stanie na niej.
 
Konstrukcja piwnicy poniżej, do wnętrza trafi zasilacz i kosze na dyski 
 
DSC_8441.JPG
 

 

 

 
@@error407, nie trafiłeś ze stroną obudowy, ten otwór na dole po lewej jest raczej na przewody od śledziona usb i innych które biegną od tyłu obudowy

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...