Skocz do zawartości

Gigabyte 9800GTX+ 1GB czarny ekran z nowymi sterownikami ;(


Recommended Posts

Witam. Dlaczego w wyżej wymienionej karcie w temacie, sterowniki Nvidia wyższe niż 178.xx "zawieszają" kartę. Opiszę to dokładniej: Po odinstalowaniu starszych sterowników i po zainstalowaniu nowych oraz po zrestartowaniu systemu obraz ponownym uruchomieniu Visty (i na innych systemach operacyjnych) mrygnie na ułamek sekundy i nastaje wieczna ciemność. Ratuje tylko ponowne uruchomienie w systemie awaryjnym i zainstalowanie na nowo starych sterowników. Problem dotyczy również innych użytkowników, nie tylko mnie. O co w tym chodzi? Czy NVIDIA już nie potrafi poprawnie zrobić sterowników czy jest to jakiś niby swojski monopol na sterowniki ze strony GIGABYTE gdzie nie maja wyższych sterowników na swojej stronie niż 177.xx - Pomocy. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Może powinieneś odinstalowywać sterowniki specjalnym programem usuwającym dokładnie

Na gołym systemie są podobne cyrki. A vista na dodatek ma jakiś program co wiecznie sam od razu instaluje jakieś sterowniki co bardzo utrudnia pracę. Na serio próbowałem wszystkiego i nic.

Link to post
Share on other sites

próbowałeś instalować te sterowniki tu masz link http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.06_whql_pl.html jak nie to spróbuj a jak dalej to samo to coś z kartom jest nie tak a nie ze sterami nie które kary tak się zachowują że niby stery a to karta jest walnięta

Tak wczoraj próbowałem i uwaliłem ponownie cały system. A sprzedawca mówi że jak sterowniki dołączone do karty przy zakupie działają to nie ma podstaw do reklamacji. Czy to prawda?

Link to post
Share on other sites

opiszę sytuację teraz z działem Gigabyte.pl

 

pierwszy mail ode mnie:

 

Brak mozliwości zainstalowania wyższych sterowników do karty graficznej 9800GTX+ 1Gh niż 178.xx Wyższe sterowniki powodują zawieszenie się karty. Czarne tło i zawieszony system. Powrót przez uruchomienie systemu w trybie awaryjnym i zainstalowanie ponowne starszych sterowników przywraca obraz. Raczej tak nie powinno się dziać. Czy to podlega wymianie karty poprzez uznanie gwarancji. Nie mam mozliwości podania biosu. Program @bios pod VGA nie pokazuje wersji. Zaktualizować też nie mogę bo nie ma takiej mozliwości. Wszystkie dostępne metody zawiodły. Pomocy.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

Nazwa modelu : GV-N98XPZL-1GH

--------------------------

Wersja PCB :

Wersja sterowników : 181.22

Numer seryjny : SN0********

Miejsce zakupu : Polska

-------------------------------------------------------------------------------

Marka płyty głównej : Asus

Model : M3N78

System operacyjny : Vista 64-bit

 

odpowiedź od nich

 

Witam

 

Nie jest to powód do reklamacji. Nvidia pisze sterowniki. My jako producent kart graficznych jedynie dobieramy sterowniki jak najbardziej optymalne jednak później nie mamy wpływu na działanie produktu z danymi sterownikami. Proszę się kontaktować z pomocą techniczną Nvidii.

 

Pomoc techniczna GBT

 

 

Jaja se robią. Czysta Spychologia.

Odpisałem im tak i czekam teraz na odpowiedź

 

No dobrze ale ja nawet nie mogę uaktualnić biosu na danej karcie ani odczytać go. To już raczej nie jest sprawa nvidii. Owszem nvidia pisze sterowniki i zapewne karty 9800gtx+ chodzą z nowymi sterownikami tylko akurat moja karta ich jakoś nie potrafi przyjąć więc musi to być wada sprzętu. Inaczej wszyscy użytkownicy tej karty nie mogliby mieć wyższych sterowników niż 178.24

Zobaczymy co dalej.

Link to post
Share on other sites

próbowałeś instalować te sterowniki tu masz link http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.06_whql_pl.html jak nie to spróbuj a jak dalej to samo to coś z kartom jest nie tak a nie ze sterami nie które kary tak się zachowują że niby stery a to karta jest walnięta

Tak wczoraj próbowałem i uwaliłem ponownie cały system. A sprzedawca mówi że jak sterowniki dołączone do karty przy zakupie działają to nie ma podstaw do reklamacji. Czy to prawda?

Idź i powiedz temu sprzedawcy żeby się pier****ął w łeb. Jeżeli karta nie działa poprawnie w jakikolwiek sposób masz prawo ją odnieść. Nie potraficie sobie ludzie radzić z takimi typami... Na chamstwo odpowiada się chamstwem, zazwyczaj wtedy miękną im rury. Jeżeli płacisz za coś 600 czy 700zł to niestety, ale oczekujesz że to coś będzie działało poprawnie, a nie po części poprawnie. Nawet się nie zastanawiaj drugi raz i idź do tego sklepu, rzuć mu tą kartą na biurko i powiedz, że oddajesz do reklamacji bo karta po prostu nie działa z innymi sterownikami a bubla w domu trzymał nie będziesz.

Link to post
Share on other sites

I ty sp4wners piszesz że Twój ojciec i Twoja matka Cię kultury wyuczyli?

Po ostatnich twoich postach niestety tego nie widać.

Powtórzę za Tomkiem Stillerem - więcej kultury. Netykieta zobowiązuje.

Oczywiście zgadzam się z zawartością merytoryczną Twojej wypowiedzi, niemniej jednak mógłbyś wyrazić to w bardziej normalny sposób.

Link to post
Share on other sites

No i wystarczyło być upartym i napastować dział techniczny aż sami przyznali że to podlega gwarancji. Kazali mija odesłać. Zobaczymy jaki będzie ciąg dalszy po serwisie gwarancyjnym.

 

Przed wysłaniem sprzętu sprawdzałem jeszcze go na XP i te same problemy występowały. Mam nadzieję że mi wymienią ten złom a potem go sprzedam i kupię sobie Radka HD ;)

 

c.d.n.

Link to post
Share on other sites

Nvidia wydaje serie sterowników załóżmy 5 wersji do serii 9800 i my jako producent dobraliśmy najlepsze sterowniki np. najstarsze, ponieważ z najnowszymi są problemy. Sprzedawca słusznie mógł zauważyć iż nie jest do podstawa do reklamacji.

Nie zgadzam się, nowe sterowniki są wydawane po to, aby wyeliminować błędy i poprawić wydajność, więc jeśli karta jest na liście obsługiwanych urządzeń w danej wersji, to muszą na niej działać. A jak nie działają, to coś nie tak z kartą.

Link to post
Share on other sites

Nvidia wydaje serie sterowników załóżmy 5 wersji do serii 9800 i my jako producent dobraliśmy najlepsze sterowniki np. najstarsze, ponieważ z najnowszymi są problemy. Sprzedawca słusznie mógł zauważyć iż nie jest do podstawa do reklamacji.

Nie zgadzam się, nowe sterowniki są wydawane po to, aby wyeliminować błędy i poprawić wydajność, więc jeśli karta jest na liście obsługiwanych urządzeń w danej wersji, to muszą na niej działać. A jak nie działają, to coś nie tak z kartą.

No i właśnie nawet pomoc techniczna z Gigabyte kazała mi wysłać kartę na gwarancję. A przed tym sprawdzaliśmy jeszcze w serwisie komputerowym na Xp i tez uwaliliśmy system nie mogąc zainstalować najnowszych sterowników. Na razie karta jest już u producenta i czeka na naprawę lub wymianę. Napisze więcej jak wróci. Pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

Witam. Obiecałem napisać jak to się skończy i o to piszę.

 

Odesłali mi niby naprawiona kartę z serwisu GIGABYTE (akurat naprawiona pffff). Znowu czarna otchłań na ekranie sie pokazywała po zainstalowaniu najnowszych sterowników. Ale podkusiło mnie zaglądnąć na stronę gigabyte.pl i zobaczyć czy może nie ma jakiegoś nowszego biosu...i co.... i normalnie po moich mail'ach do nich ukazał się F12 najnowszy z informacją o naprawieniu usterki związaną z czarnym ekranem. :):);):D:P:lol::lol: LOL do potęgi nTej. W serwisie nie chciało im się nawet tego biosu im dla mnie zainstalować. Sam w domu to zrobiłem no i na szczęście działa. Ale cała sprawa to jeden wielki przekręt śmiech żenada i cokolwiek jeszcze komuś przyjdzie na myśl. Mam nadzieję, że więcej takich krzaczków nie będzie. Pozdrawiam.

 

P.S. jakby co tutaj link do biosu F12 jakby miał ktoś problem.

http://gigabyte.pl/products/vga/bios/gv-n98xpzl-1gh.html
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...