Skocz do zawartości

7870 czy wystarczy ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez piterrrxd,

Recommended Posts

Sam posiadam 7870XT od Sapphire i za tą cenę to bardzo dobra karta temp bardzo dobre max obciążenie po 3-4 h grania w BF3 (na maks detalach) 65C max.
Jednakże do ultra detali do BF4 może nie starczyć po prostu bo nie wiadomo jakie będzie mieć wymagania i nikt Ci nie powie czy da się grać na ultra czy nie.

Link to post
Share on other sites

Masz dowód na to że gry na PC będą optymalizowane pod AMD? Nie byłbym tego taki pewien gdyż na rynku jest sporo więcej procesorów od Intela.

7990 żeby mieć 60fps? Ale wiesz że dopiero po wyjściu gry wydadzą specjalnie sterowniki do tej gry?

 

 

Otóż to kolejny nawiedzony ze szklaną kulą :D Zapytajmy go może od razu o wymagania i optymalne karty pod BF5 :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam zasadnicze pytanie. Czy 7870 czy dokładać do 7950..

Potrzebna do grania w full między innymi f1 2012, bf3, w przyszłości bf4. Chciałbym by karta rok,dwa pociągnela. Nie ukrywam że wolałbym zaoszczędzić bo czeka mnie przesiadka na haswela. Pozdrawiam

W zupełności wystarczy 7870 ,po 2 latach około możesz ją wymienić do nowszych ,ale to bardzo nowszych gier.

Link to post
Share on other sites

Rok Ci pociągnie na pewno na maksymalnych(lub prawie) detalach. Później to nie wiem ale stopniowo będzie trzeba je obniżać ;) W tej branży wszystko idzie bardzo szybko do przodu

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Radzę wziąść Szafira. W przypadku XT na chłodzeniu radzę nie oszczędzać a Sapphire ma zdecydowanie najlepsze  z tych , które wymieniłeś ;)

 

 

Edit: ewentualnie ddr2.pl ale nigdy nie miałem do czynienia z tym sklepem http://www.ddr2.pl/pl/p/Sapphire-Radeon-HD-7870-XT-2GB/992

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Polecam gorąco Sapphire 7870 XT with Boost - jest fenomenalna, kupiłem w agito za 900 zł.

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7870-xt-11199-20-20g-2-gb-ddr5-pci-e-box-84-689708.html

aktualnie w ofercie agito mają braki, proponuję poszukać w innym, lub poczekać.

 

Gdy potrzebuję więcej mocy np do Crysis 3 na maksymalnych ustawieniach z 1920x1080 z wygładzaniem SMAA x2 podkręca się do 1180MHz na GPU i 1600 na pamięciach (w moim egzeplarzu to optymalne ustawienie, wolne od jakichkolwiek artefatkwo przy maksymalnym obciążeniu, chociaż czytałem, że inni wyciągają z niej więcej do 1300 Mhz na GPU i lekko ponad 1700MHz na pamięciach, wszystko zależy od modelu jaki ci się trafi, ja jestem bardzo zadowolony, tyle w zupełności wystarcza), wentyle zaczynają wówczas pracowac z szybkością 50 nawet do 70% i zaczyna być je słychać, ale coś za coś, cichy odgłos pracy z obudowy jest niczym w porównaniu do tego co ta karta w rzeczywistości wyczynia. W najbardziej obciążającej lokacji "Post-Human" FPS nie spada poniżej 35.

 

W FurMark wynik 3008 przy powyższych zegarch porównywalny ze stockowym 7970.

Edytowane przez Sznit
Link to post
Share on other sites

7870XT od sapphire oferuje 2 letnią gwarancję i trzeba powiedzieć szczerze że ich serwis w przeciwieństwie do ASUS'a jest dobry, a nawet więcej.
Jednakże największym minusem tej karty jest b.duży pobór, chociaż po OC jakoś drastycznie nie wzrasta w porównanie bez OC.
Czasem się obawiam że po kręceniu procka i karty mój zasilacz może mieć nie małe problemy.

Jednak wydajność za tą cenę jest świetna!
 

Link to post
Share on other sites

172? Chyba 372 oczywiście mówie tu o maksymalnym obciążeniu procka i karty, w grach będzie ~300W jednakże po OC bez problemu podskoczy nawet do 450W.
EDIT: @up wydaje mi się że mimo wszystko ten artykuł ma lekko zawyżone TDP mimo tego że ma procka z bardzo dużym TDP.

Edytowane przez Tridefy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...