Skocz do zawartości

HD 6970 vs GTX 480 :)


Recommended Posts

Są 2 opcje, zostawiam 6970 i dokładam  w wakacje drugą albo zostaje gtx 480 i w wakacje wymieniam go na HD 7870XT. GTX 480 w BF3 jets trochę lepszy ale BF lubi nvidie :) Sli z geforce odpada, wiadomo dlaczego :)  Do cf musiałbym wymienić płytę bo chyba pod x4 się nie opłaca ?  I pewnie zasilacz, mój ma 510 na 12v więc raczej niewyrobi :(



Któraś z kart pójdzie do kolegi :) Chyba że się rozmyśli to sprzedam na forum :)



HD 6970 w cf ponoć świetnie się skaluje :)

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

Twoja składnia mnie przeraża, ortografii sienei czepiam, bo każdemu zdarzają sie błędy, ale nie rozumiem o co ci chodzi w pierwszym zdaniu.

 

"w wakacje" jakiś tłumacz potrzebny.

 

Jeśli miałbym wybierać, to powiem tylko że nie wziąłbym po raz drugi żadnego Radeona ;/

Link to post
Share on other sites

Hehe dziwne że nie rozumiesz bo według mnie niema tam nic niedozrozumienia :) Chodzi mi o to że albo zostaje 6970 i dokładam  w wakacje drugą albo zostaje gtx 480 i w wakacje wymieniam go na HD 7870XT. Testuje HD 6970 teraz w BF3 i większośc czasu fps jest stabilny jak skała a czasem spadnie nawet do 15 :( Ale bf3 woli geforce :( A dlaczego niewziąłbyś juz radka ja miałem sporo i jakoś specjalnie nie narzekam :)

Edytowane przez kargulec12
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

BF3 woli NV ale tylko w przypadku AMD 4/5xx vs HD5/6xxx a już nowa seria kart od AMD lepiej sobie radzi niż NV.
Osobiście wolałbym zostawić 480GTX gdyż jest po prostu wydajniejszy w większej ilości Gier + większe OC.
Jako że nie jestem zwolennikiem 2 kart a mam 7870XT to powiem szczerze żebyś nie dokładał 2 6970 gdyż to taka sama grzałka jak 480GTX.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Albo zostaw GTX480 i staraj się wymienić na jakiegoś GTX 660/660Ti :) Chyba też dobre wyjście. CrossFire jak i SLI dają wydajność, ale tylko w grach, które coś takiego obsługują ;]

 

Ty przynajmniej mozesz zmieniać na co chcesz, bo proc na spokojnie wystarczy do wszystkiego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Heheh budżet będe miał 900-1000zł więc trudno będzie o GTX 660Ti chyba że trafię okazję jak tommy który kupił nówkę za 700zł ale wątpię :) A 660 jest według mnie średnio opłacalna bo za 850zł można mieć HD 7870XT który w niektórych grach potrafi przegonić GTX 660TI.

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

Oczywiście jeśli masz wybierać,którą kartę graficzną zostawić to pod kątem wydajności bezsprzecznie obstawiam GTX 480.Owszem karta jest prądożerna ( ale to chyba wiesz ) jednak wydajności jej nie brakuje.Do tego większość 480ątek dość dobrze się kręci więc zapas zawsze jest.W nowszych grach typu BF3,Assassins Creed III,Skyrim czy choćby najnowszy Crysis 3 GeForce będzie wydajniejszy ;)

 

W Battlefield 3 podkręcony GTX 470 zapewni niemal identyczną wydajność jak HD 6950@6970 OC

 

 

http://s15.postimg.org/8hrofs6x7/battlefield_3_wydajno_ultra.png
 

Link to post
Share on other sites

Akurat referenty GTX 480 to się raczej kręcą sałbo bo sekcja zasilania nie wyrabia, np. u mnie mogę wycisnąć max 810mhz na rdzeniu bo powyżej sekcja niewyrabia i jest niebieski lub biały obraz w 3d, zmiana napięć wiadomo też że nic nie daje bo jeśli sekcja niewyrabia na standardowym to wiadomo że na wyższym również:)

Link to post
Share on other sites

To moja po zmianie chłodzenia pewnie też wiecej by niedała rady :( Bo w BF3 max. temp to 77-8 a przy wyższych taktach wywala a w furmarku to 90 st. dochodzi i biały ekran lub niebieski :(

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

Albo zostaw GTX480 i staraj się wymienić na jakiegoś GTX 660/660Ti :) Chyba też dobre wyjście. CrossFire jak i SLI dają wydajność, ale tylko w grach, które coś takiego obsługują ;]

 

Ty przynajmniej mozesz zmieniać na co chcesz, bo proc na spokojnie wystarczy do wszystkiego.

a która nowa gra nie wspiera MGPU ?

 

do autora - duzo grasz ? zostaw gtx-a

Link to post
Share on other sites

To moja po zmianie chłodzenia pewnie też wiecej by niedała rady :( Bo w BF3 max. temp to 77-8 a przy wyższych taktach wywala a w furmarku to 90 st. dochodzi i biały ekran lub niebieski :(

 

hmm wydajniejsze chłodzenie pozwala przede wszystkim na wyższe OC często bez ruszania napięcia na GPU.Poza tym 810Mhz,a 880Mhz na rdzeniu nie jest bez znaczenia co widać szczególnie w bardziej wymagających tytułach ;) Co do samego furmarka to szczerze odradzam katowania karty graficznej w ten sposób :/  Swojego czasu NV jak i AMD odradzało testowanie swoich GPU tego typu programami ;)

Link to post
Share on other sites

Odradzali bo sie bali dużego odsetku RMA. Szczególnie w przypadku bublowatych serii. Moj 560ti z którym jakiś czas temu sie pożegnalem przechodził furmarki bez problemów. Wcześniejszy 4890 referencyjny równiez. I podobnie moj obecny 660ti. Jak sie karta ma sypnac to lepiej od razu sie dowiedzieć niz po gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...