Skocz do zawartości

Zestaw Intel 1155


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wujashek,

Recommended Posts

Witam, noszę się z zamiarem skończenia modernizacji jednostki centralnej (wymiana płyty, CPU oraz ram), jednak nie jestem ostatnio zorientowany i prosiłbym o poradę.

 

Aktualnie posiadany zestaw:

 

Zasilacz: OCZ sxs2 500W

Płyta: GA-M61PME-S2

CPU: Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+

Karta graficzna: Asus GeForce GTS450 1GB DDR5 128BIT

Ram: 2 + 1 GB 800 Mhz ddr2

 

 

Narazie celuję w zestaw tego typu:

 

http://www.morele.net/inventory/info/5NIX5P/

 

Zależy mi na:

+ Cenie! - 620 zł to totalne maksimum

+ SATA III - planuję kupić też dysk ssd

+ Pci 3.0 - o ile pomoże to mojej karcie popłynąć

+ Intelu, bo z tego co wiem, jest wydajnieszy od athlona. Jednak jest drogi i nie wiem, czy ta rożnica będzie zauważalna z tak niskim budżetem.

+ Lekkim OC podzespołów

+ Przyroście wydajności w porównaniu z obecnym zestawem :)

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites

 SATA III - planuję qpic też dysk ssd

Może jednak lepiej by było pisać po polsku...

 

Zapewne zależy Ci na wydajności w grach, więc odsyłam Cię do tego testu, który pomoże wybrać Ci optymalny procesor - http://overclock.pl/articles/show/id/412,jaki-procesor-dla-gracza-test-dwudziestu-szesciu-popularnych-modeli

 

Odnośnie płyty głównej - już lepiej wziąć bardziej wyposażonego ASRock'a niż takiego Gigabyte z najniższej półki.

Link to post
Share on other sites

Tzn. jakiego np. ASRock'a? Pozatym Gigabyte, to chyba solidniejsza firma, nie mam racji?

Nie możesz kierować się stereotypami czy ogólnym zdaniem o marce. ASRock w wielu przypadkach jest lepiej wykonany, choć nie jest to regułą. 

 

Nie wiem jakie teraz są nowe konstrukcje 1155, bo "wypadłem z obiegu", ale swego czasu ASRock P67 Pro3 był jedną z najciekawszych opcji dla osób z mniej zasobnym portfelem. Tylko tak jak napisałem - nie wiem jak wygląda stan na dzień dzisiejszy.

Link to post
Share on other sites

http://www.arest.pl/konfiguracja-669190 lepsza opcja. Dobrze wyposazona plyta glowna, procesor z odblokowanym mnoznikiem, ktory kreci sie bardzo dobrze.



Tylko bios od tej plyty na starcie do aktualizacji. Pare dni temu bawilem sie nia i ten starszy, co jest fabrycznie wgrany, ma pewne problemy ze stabilnoscia. Oprocz tego super plyta jak za ta cene. Na boxie ten procek puscilem na 4GHz bez zmiany napiec. Podobno 4,2 GHz bez ruszania napiec tez robi.

Link to post
Share on other sites

czyli jednak athlon... 

 

1. Sata III, rozumiem, że obsługuję również hdd pod SATA II?

2. Bios w tej płytce można aktualizować z poziomu windy?

3. Nie lepiej 2x2 GB, żeby poszlo w dual channel?

4. Opłaca się kupować ddr3 1600? Chyba nie zauważę różnicy jak qpie najtańsze 1333, mam rację?

5. Czym rózni się pamięć zwykła od serwerowej?

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites

1. tak

2. wkladasz pendrive z nagranym biosem, wchodzisz do biosu, dajesz mu opcje flash from usb, wskazujesz plik i robi.

3. a jak bedziesz chcial kiedys 8 GB, to wiecej kombinowania. i tak z integry teraz nie korzystasz, wiec single nie robi roznicy za bardzo.

4. te sa akurat tanie, nie ma prawie roznicy w cenie.

5. kup zwykla. nie potrzebujesz z korekcja bledow.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wracam do pytania, bo wciąż nie wiem :P

 

Jeśli qpie hyperX 1600, to czy opłaca się wydać 10 zł wiecej, czy qpić zwykłe 1333, które aktualnie są najtańsze?

 

 

Rozumiem, że taki zestaw, pomimo, że bardziej odpowiada mi cenowo... jest gorszy wydajnościowo od zestawu z athlonem ? I jak ma się pci 3.0 do wzrostu wydajności karty?

 

http://www.morele.net/inventory/info/DCOaYc/

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites

Płytka fajna, ze względu na możlowości RAM, ale OC już tu odpada, mam rację? Powiesz, czemu ta płytka lepsza wg. Ciebie? 

 

Przeglądałem specyfikacje od MSI... Możliwe, że ta płyta nie obsluguje g2020 oraz hyperX KHX16C9B1B/4 ?

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites

Ok, w takim razie OC sobie daruję, bo i tak nie zamierzam bawić się z dodatkowym chłodzeniem, badź zmianą budy. Z czasem odłoże na i5, jeśli poczuję, że znów brak mocy obliczeniowej :).

 

Co do serwisów "arest.pl", "morele" oraz "esc", to któryś wyjątkowo polecacie?

 

Zestawy tam złożone różnią się

głównie cena wysyłki,

i chociaż "esc.pl" jest najdroższy, bo w sumie 570 zł, to ma najlepsze pamięci w tej cenie.:

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=45689,

 

natomiast "morele" jest najtańszy, bo mogę odebrać w netpunkcie, niedaleko miejsca zamieszkania.

 

Jakieś rady?

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...