Skocz do zawartości

Podkręcanie i7 3770K + matrix platinum


Recommended Posts

Witam

W czwartek wreszcie przyszła mi grafa, więc zrobiłem formata. Wgrałem tylko najnowsze sterowniki oraz programy testowe. Nie mam żadnych programów śmieciowych oraz - na razie - żadnych gier.

 

Chciałem wycisnąć z kompa co tylko się da, więc proszę o podawanie sprawdzonych informacji oraz ewentualnie o sugestiach, jak dokładnie ustawić wszystkie parametry przy podkręcaniu całego kompa.

Czytałem już kilka stron z info jak podkręcać procka i grafę, między innymi w miniRecenzjach "OVERCLOCKING – czyli jak przyspieszyć swój komputer". Niestety nie mam na tyle czasu, żeby to wszystko dokładnie analizować i wyciągać wnioski :o

Zależy mi na zakończeniu tego procesu jeszcze w tym tygodniu, a dokładnie w środę, ponieważ w czwartek kurier przyniesie mi gre, więc mój proces kręcenia się zakończy :menda:

 

Może dobre podkręcenie procka podniesie mój "indeks wydajności systemu windows", który zatrzymał się na "7,8" ze względu na procka :D

 

Liczę na "niesamowite" wyniki w 3DMarkach :o , dzięki Waszej pomocy

 

THX za rady i sugestie :rotfl:



 

Link to post
Share on other sites

krec w programie dostarczonym na plycie przez asusa 

defaultowo podnoszac MHZ bedzie Ci tez skalowac w gore napiecie z 1.256V na defaulcie

 

Idzi do gory malymi krokami i rob testj w heaven az zaczna sie pokazywac artefakty (przewaznie zaklamania w cieniach i na dymie z kominow)

wtedy wlaczasz opcje Advanced mode i podnosisz samo napiecie

 

oczywiscie mozna tez podniejsc power target na 120%

Load Line daj jakos na 50% (100% bedziesz mial spadki V) ale przy tej wartosci ustaw juz wiatraki na 80-90%

 

baw sie, kombinuj i podziel sie wynikami

moja sztuka byla tutaj nie raz nie dwa opisywana i jestem z niej srednio zadowolona jak za ta cene ale do gier to i tak jest KILLER :D

Link to post
Share on other sites

Liczę na "niesamowite" wyniki w 3DMarkach :o

Panie...nie z tą kartą takie rzeczy  %-)

Idzi do gory malymi krokami i rob testj w heaven az zaczna sie pokazywac artefakty (przewaznie zaklamania w cieniach i na dymie z kominow)

wtedy wlaczasz opcje Advanced mode i podnosisz samo napiecie

Ja mam trochę inną procedurę testowania. Najpierw daje suwaki na maksa i znajduje zegar przy którym wywala sterownik. Jak wywali to wtedy schodzę krokami w dół i znajduje max stabilny zegar. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

tommy ma innego matrixa

moja wersja jest bardziej podkręcalna (podobno)

Powodzenia. Na sąsiednim forum jest użytkownik który też miał Matrixa Platiunum i była kaszana. Max ile wykręcił to coś ok. 1240MHz. Skończyło się tak że zamienił Matrixa na 680 Lightning. Assasin na naszym forum ma wersję Platinum i max to coś ok. 1220MHz %-) . Ale z ciekawości będę śledził żeby zobaczyć ile Tobie się uda z niej wycisnąć.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

ja sie zastanawiam czy przypadkiem ne sprzedac tego matrixa zanim spadnie z ceny i nie kupic tego

http://allegro.pl/asus-radeon-hd7970-directcu-ii-3gb-gddr5-i3038592887.html

 

przynajmniej bede z 4 stowki do przodu za ta sama wydajnosc...

jeszcze sie z tym gryze bo z tego co czytam to jednak matrix chlodniejszy a w przyszlosci bedzie wiecej wart...

juz sam kurde nie wiem co mam robic bo OC to ja sie spodziewalem z palcem w D. 1300....

 

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/31964-2dda0535551a9335894fc88b99464a96..gif

Link to post
Share on other sites

ja sie zastanawiam czy przypadkiem ne sprzedac tego matrixa zanim spadnie z ceny i nie kupic tego

http://allegro.pl/asus-radeon-hd7970-directcu-ii-3gb-gddr5-i3038592887.html

 

przynajmniej bede z 4 stowki do przodu za ta sama wydajnosc...

jeszcze sie z tym gryze bo z tego co czytam to jednak matrix chlodniejszy a w przyszlosci bedzie wiecej wart...

juz sam kurde nie wiem co mam robic bo OC to ja sie spodziewalem z palcem w D. 1300....

 

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/31964-2dda0535551a9335894fc88b99464a96..gif

 

Jeśli ten Asus w linku będzie się lepiej podkręcał lub podobnie jak Matrix to będzie najlepsza opcja z bananem na twarzy i 400 w kieszeni jak mówisz :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...