Skocz do zawartości

Recommended Posts

siemka.

Z 2 lata temu założyłem konto na pobieraczek.pl (kazdy chyba juz zna ta stronke ;p )

i se o mnie dzisiaj przypomnieli i mnie straszą windykacją, a najlepsze jest to że nic stamtąd nigdy nie pobrałem, bo sie z tamtej strony pobrac nie da, a po za tym to oni są zlodziejami bo mają tam czyjes torrenty z piraconymi grami itp.

Straszą mnie ze bede placic, niewiadomo za co 300zł i chwalą sie ze namierzyli moje IP :/

Czy ktos mial juz taki problem? Jak sobie z nim poradziliscie??

Napisali "IP stacjii roboczej" czyli IP kompa, czy internetu?

Prosze o pomoc!!

 

@edit Jak zmienic IP?

Edytowane przez seebeek17
Link to post
Share on other sites

A więc do tego doszło... To znaczy że udało im się poznać IP internetu. Teraz mogą być groźni. 

 

A tak serio to olej ich. Nic Ci nie mogą zrobić.

Edytowane przez Biafra1987
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

piszecie ze nic ale i tak troche mam jak by...doła :/

a jak zmienic IP?

Niczym się nie przejmuj, olej ich, oznacz ich adres jako spam w poczcie a jak Ci coś przyślą to wyrzuć do kosza. Nie wierz w bajki o sądach. Też miałem z nimi przygodę, po kilku mailach odpuścili. Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W podstawówce trzeba wprowadzić przedmiot Edukacja Internetowa...
Mało osób napisało Ci "olej to" że tego nie rozumiesz? Masz zaznaczyć ich adres jako SPAM i żyć dalej nie trzęsąc portkami, bo twoje obawy, mimo że dla ciebie prawdziwie, są żenujące/śmieszne.

Link to post
Share on other sites

czytalem juz duzo o tym pobieraczku nawet w wiadomosciach byl ;p

a jak bym im odpisal z poczty prawde ze oszukuja i ze moga placic 2 raz kare Gdanska

(thz okar19 za link) to by mi odpuscili czy jednak by spamowali dalej?

Ha ha, napisz im najpierw że zapłacisz jak Ci wystawią fakturę. Ja tak zrobiłem dla jaj, przysłali jakąś śmieszną fakturę po kilku dniach to potem im nawrzucałem na maksa przekleństwami. Miałem trochę śmiechów z nich a Ty się boisz. Ogarnij się, nic Ci nie zrobią, próbują tylko wyłudzić kasę od jeleni którzy się przestraszą. A ten IP który jest podany w mailu to ściema. Wpisz sobie ten IP który Ci podali tu http://lokalizacjaip.pl/ Na pewno nie wyświetli się twoja lokalizacja. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

ehmm...dobra mam wyj****ne na nich od tej pory :)

Dam kazdemu po + ;)

 

@edit

Ha ha, napisz im najpierw że zapłacisz jak Ci wystawią fakturę. Ja tak
zrobiłem dla jaj, przysłali jakoś śmieszną fakturę po kilku dniach to
potem im nawrzucałem na maksa przekleństwami. Miałem trochę śmiechów z
nich a Ty się boisz. Ogarnij się, nic Ci nie zrobią, próbują tylko
wyłudzić kasę od jeleni którzy się przestraszą.

nie to ze sie boje tylko jakos tak ehmm..niewiem.. :/

nigdy im bym niezaplacil nawet jak by mi pobieraczko-mobil podjechal pod dom(mimo ze podalem nie prawdziwe dane-o to tez pisali) pokladam cala nadzieje w parkour bo przeciez pierw musza zlapac ;p

Edytowane przez seebeek17
Link to post
Share on other sites

"Awtor"!

 

W Polsce koszty sprawy sądowej są wielokrotnie większe, niż opłata dla tych piratów. Gdyby chcieli każdego ścigać, stracili by kasę na prawników i g****o wygrali.

IP można sobie kupić ale tylko jako prywatny. Routing narzuca adres IP i oczywiście możesz wysłać dane z dowolnego adresu (podać dowolny adres jako Twój), ale nic do Ciebie nie przyjdzie. A jeśli połączysz się przez serwer Proxy (służący do ukrywania adresów i tożsamości), to i tak musisz się zalogować na swoje konto. W wtedy wiedzą, kto się logował.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

IP. jest zapisywany na serwerze gdzie wchodzisz, operator przechowuje logi przez 3 lata, dlatego prokurator jeśli zna kiedy było używane to IP może sprawdzić u operatora internetowego kto w danej chwili był zalogowany i korzystał z tego IP. każdy użytkownik przy połączeniu internetowym jest przypisany to IP z dokładnością do kilku ms.

 

Co do pobieraczka, to już stara sprawa, działają nie zgodnie z prawem. Pobierają opłatę nie za pobieranie a za subskrybcie konta bez możliwości rezygnacji. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...