Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obecnie zastanawiam się nad kupnem nowego procesora. Zastanawiałem się nad AMD X8 FX-8350 i Intel Core i7 3770. Procesor będzie mi służył do grania, czasami do obróbki wideo. Zależy mi na wydajności. Zastanawiam się nad procesorem z większą ilością rdzeni niż 4, choć słyszałem, że obecnie aplikacje i gry nie wykorzystują ich do końca. Chciałbym was prosić o opinie o tych procesor, ale też o propozycje innych procesorów. Cena procesora do 1200 złotych. Procesor ma mi służyć na kilka najbliższych lat, więc byłbym wdzięczny za dobre i mocne procki. Z góry dziękuje za odpowiedź. :)

Link to post
Share on other sites

Mimo tego że w cenie AMD FX-8350 jest dobry to i7 jest nadal lepsza w aplikacjach i zdecydowanie w grach .

i7 to 3770k/2600k/2700k , dlaczego z "k"? Ma odblokowany mnożnik i jeśli zabraknie Tobie mocy będziesz mógł podkręcić go .

http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i7-2700k-3-5-ghz-box-81-536687.html?attr=297-396614 troche tańszy ale nie wiele słabszy

http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i7-3770k-3-5ghz-box-81-576436.html?attr=297-396614 troche droższy i nie wiele mocniejszy

rożnica jest bardzo mała i wydaje mi się że nie opłaca sie dopłacać do 3770k , ale jeśli masz kase możesz kupić :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje, ale czy 4 rdzenie to nie za mało? Wiem, że to okazja, ale nad ilością rdzeni najbardziej się zastanawiam. To jest procesor do podkręcania? Bo szczerze nie jestem z tym za pan brat. :)

 

Widzę, że pojawiają się tu sensowne propozycje, a jak z wsparciem do procków intela przez gry i aplikację? Wcześniej miałem tylko AMD.

 

A jaka płyta główna do Intel Core i7 2700K. Ja bym wziął to http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-79-462991.html?cid=81&int_source=recommendation_462991_536687. Jakieś opinię?

Link to post
Share on other sites

Z morele wyjdzie taniej , a ja jedynie podałem przykład jedynie procesora.

Ilość rdzeni ma znaczenie , szczgólnie do obróbki , ale intel posiada mocniejsze rdzenie dzięki czemu jest wydajniejszy . Na ten budżet to bierz od intela .Podkręcanie da ci dodatkową moc , kiedy ci jej zabraknie . Jest bardzo proste a przy tym zupełnie bezpieczne , jest wiele poradników jak się to robi . Wystarczy wpisać w google ;)

Podaj ile masz pieniędzy na cały zestaw . Na pewno ktoś go złoży .

Link to post
Share on other sites

Moja alternatywa:

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-3820-3-6-ghz-10mb-lga2011-box-bx80619i73820-procesor-bez-wentylatora-451598/

czterokanałowy kontroler pamięci przy obróbce wideo może się przydać a po za tym możesz mieć więcej ramu jak zajdzie taka potrzeba :)(mowa o 8 kościach po 8 GB)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie propozycje, ale wezmę i7 2700. Oprócz tego, że ma odblokowany mnożnik to jest stosunkowo tani. Teraz zastanawiam się nad płytą główną. Moje propozycje to:

- asrock z77 pro3-tego jestem najbliżej, ale ma słabe oc

-asrock p67 pro3 b3- ma dobre oc, lepsze niż poprzednia propozycja

Liczę na wasze propozycje i sugestie dotyczący tych płyt głównych. Na chwile obecną biorę 1 propozycję. Jak w temacie było powiedziane. Chce bawić się w podkręcania procesora, a słyszałem, że oc jest wtedy ważne. Czekam na opinię :)

Link to post
Share on other sites

Jak bedzie to porzadne OC to moim zdaniem z 300zł trzeba dołozyć.. MSI z77 MPOWER jest za 680zł ale ma wbudowane WiFi/Bluetooth 3.0 przyciski ma płycie głównej (On/OFF, OC Genine,reset) a pozatym była testowana przez 24h pod dużym obciążeniem za te cene lepsze chyba do OC nie dosatniesz z BT i WiFi ( co zaoszczędzi kabli od internetu i BT do wysyłania plików na telefon bez kabli) :) Jeśli jest problem z taką kwotą to niestety OC na twojej płycie będzie liche :/

Link to post
Share on other sites

Czyli opłaca się dołożyć więcej do płyty mieć ją na dłużej? Tylko, że przy MSI z77 MPOWER nie ma PCI Express 2.0 x16, a ja mam kartę wykorzystującą to złącze i to chyba będzie problem. Tak po za tym to do msi nie jestem przekonany, bo mój poprzednia płyta od msi nie zbyt dobrze się spisywała. Co powiecie co lepiej brać płyty od asrocka czy od msi?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...