Skocz do zawartości

blue screen i reset kompa. Co może być przyczyną ?


Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu gram w symulator rajdowy Richard Burns Rally, czasami podczas dłuższego grania wywala mi blue screen i resetuje się komp. początkowo myślałem że to wina graf ponieważ odpadły mi z nich kondensatory. Więc wymieniłem kartę na nową lecz problem znów się powtarza :) Czy ktoś z was ma pojęcie gdzie szukać przyczyny ???

 

Mój staruszek to: Athlon 64 3500+, Gigabyte GAK8NPro SLi, 1GB DDR Geil PC3200 (2x512 Dual), Radeon HD4770 HIS, Tagan TG530-U15.

 

Na zasilaczu ma przełącznik i możliwość ustawienia w dwuch opcji Split oraz Combine, mam ustawione na Split. Chociaż nie wiem co to jest. Zasilanie do płyty (20pin+4) i poza tym nad procesorem mam wtyczke 4pin opisaną ATX 12V (power connector). Do grafiki podpięty dodatkowy kabel 6pin.

 

Sory za OT i proszę o przesunięcie tematu w odpowiednie miejsce.

Link to post
Share on other sites

Sprzęt opisałem już wyżej ale jeszcze raz:

Athlon 64 3500+,

Gigabyte GAK8NPro SLi,

1GB DDR Geil PC3200 (2x512 Dual),

Radeon HD4770 HIS,

Zasilacz Tagan TG530-U15

 

temperatura procka nie przekracza 45

temperatura grafy do 55 max

mostek łapie temp w granicach 80

 

postaram sie załatwić miernik i posprawdzać te napięcia.

Link to post
Share on other sites

Temperatura procesora w stresie czy idle?

wszystkie temperatury podałem przybliżone maksymalne wartości przy obciążeniu.

 

Jeśli masz możliwość, to spisz sobie numer błędu na BSOD w/g tego można by coś wyjaśnić.

Ok postaram się, ale nie będzie łatwo ponieważ BSOD wyświetla się około sekundy i komp sam się resetuje. Macie pomysł jak to zrobić ? a może w systemie gdzieś jest jakiś raport po takim BSOD ?

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

znalazłem w podglądzie zdarzeń systemowych coś takiego:

 

"Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x000000c2 (0x00000040, 0x00000000, 0x80000000, 0x00000000). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\Minidump\Mini012010-01.dmp."

 

Pomoże ktoś zidentyfikować ???

Link to post
Share on other sites

Jeśli zajrzałeś do linka który jest w moim wcześniejszym poście,

to jest tam napisane że błąd nr...c2 może oznaczać problem ze sterownikiem.

Spróbuj uaktualnić sterowniki (grafika, płyta itp.), ale może się okazać że niekoniecznie

najnowsze pomogą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...