Skocz do zawartości

Zimne luty w monitorze


Recommended Posts

Siemano,

 

Chyba pech mnie dopadł i trafiły mi się zimne luty w monitorze. Problemy jakie z nim mam, to samowolne wyłącznie się monitora podczas gier/przeglądania internetu (pomaga jedynie wyjęcie kabla z listwy i odczekanie kilkanaście sekund, sam przycisk Off/On tak jakby nie działał) i brak dźwięku z głośników w monitorze. Teraz nawet gdy chce wejść do menu w monitorze, to pojawia się napis "OSD Locked". Nie ważne jaki przycisk wcisnę, to wyskakuje ten napis.

 

Monitor to IIyama ProLite E2475HDS

 

Jest ktoś na tyle doświadczony i może mi pomóc?

Link to post
Share on other sites

No właśnie coś podobnego się dzieje. Wyłącza się i nie chce zaskoczyć przy wciskaniu jakiegokolwiek przycisku. Pomaga jedynie wyjęcie kabla z listwy na kilkanaście sekund. Czasami nawet kilkadziesiąt. Twoja koleżanka zrobiła to sama domowymi sposobami? Jak można coś takiego zrobić? Przy pomocy czego? Liczę na jakąś pomoc ;). W ostateczności czeka mnie wysyłka monitora na gwarancję i czekanie ten zapewne długggiiii czas.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Z odpinaniem od listwy nie sprawdzałem wtedy, nie trzymał obrazu i się wyłączał po kilku sekundach.

Ona po prostu rozebrała monitorek i przelutowała kondesatory, nic wielkiego :)

Tylko że Ty masz na gwarancji, więc nie wiem czy się tak pobawić.

Edytowane przez wormadam
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tym rozebraniem monitora, to nie chcę czegoś przypadkowo uszkodzić i byłoby to ryzykowne :P.

 

No właśnie problemem jest gwarancja i chyba tylko to mi zostaje. W ostateczności trzeba odesłać na gwarancję.

 

Jednak bez rozbierania monitora itp. powinno dać radę pozbyć się tego "OSD Locked". Wyczytałem, że trzeba przytrzymać przycisk "Menu". Robiłem tak po czym wyskoczyło "Power UnLocked" (coś w ten desen). Myśle sobie, że wszystko git i spoko, ale dalej ten problem występował. Plus jest taki, że głośniki już działają i częściej działa przycisk Off/On. Niestety nijak nie mogę zmniejszyć, lub zwiększyć poziomu głośności.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...