Skocz do zawartości

Uszkodzenie płyty głównej lub karty graficznej


Recommended Posts

Mam taki problem, że został do mnie wysłany komputer w całości z włożoną kartą graficzną do slotu PCIEX i po przybyciu do mnie okazało się, ze jest uszkodzona płyta główna lub karta, wyświetlają się dziwne paski i kolory na ekranie.

 

Teraz pytanie, jak jest bezpiecznie wysłać bo koleś twierdzi, ze tak zalecili mu specjalisci. Wypiac karte i zapakowac w pudelko czy zostawic w slocie dokrecona srubka?

Link to post
Share on other sites

Dobrze by bylo bys ta karte sprawdzil w jakims innym komputerze. Wtedy bedziesz mogl potwierdzic/wykluczyc uszkodzenie karty. Mysle ze to najprostrzy sposob. Osobiscie obstawiam ze to cos z karta.

 

No ale wkładałem również inną kartę do tej płyty i też wyświetlały się takie cuda.

Link to post
Share on other sites

Wątpie, żeby dwie karty akurat były uszkodzone. No bo koleś mi wysłał kompa i zostawił kartę w slocie chociaz prosiłem go o to zeby ja wypial i zapakował do pudełka. Teraz twierdzi, że ja coś zepsułem, a nie działała już po pierwszym uruchomieniu, nawet nie zdąrzyłem nic zrobić.

Link to post
Share on other sites

Transakcja przez allegro ?

 

Wymiana przez forum PCLAB, koleś wysłał mi zdjęcie dowodu osobistego i prawa jazdy. Generalnie mam z nim kontakt tylko on twierdzi, że to ja zepsułem i dodatkowo zamiast procesora i5 750 w zestawie był i3 540 - nie mam jak tego udowodnić bo jak sam napisał w dzisiejszej korespondencji wysłał mi na 100% i5 i nie mam mu jak udowodnić że było inaczej.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Proponuję pojechać z nim na ostro. Masz całą korespondencję. To najprawdopodobniej jakiś łepek, więc postrasz go policją. Zarządaj natychmiastowego zwrotu gotówki. Prawo jest po Twojej stronie. Też mnie tak typ chciał wydymać. Wysłał mi zwalony ram ale jak sprawę postawiłem na ostrzu noża zmiękła mu pała i oddał kasę a ram odesłałem.

Link to post
Share on other sites

Pisałem mu, że zgłoszę sprawę na policje jednak jego odpowiedzi jednoznacznie dały do zrozumienia, że ma na to... i że to moja wina i nie mam jak tego udowodnić. Nie da się jakoś sprawdzić jak długo procesor pracuje na danej płycie? Jakieś staty z biosu?To inaczej, jeżeli sprawdzałem dwie karty na wszystkich slotach PCIEX to może oznaczać, że jakiś kontroler na płycie siada?

Edytowane przez mastafaker
Link to post
Share on other sites

Ale Ty nie musisz nic udowadniać. Zgłoś na policję sprawę i to on się będzie musiał tłumaczyć przede wszystkim. Skoro w archiwum korenspondencji jest napisane, że miał być i5 a jest i3 to czym Ty się martwisz, a musiało być napisane bo tak to by wynikało, że kupowałeś kota w worku. Jedynie szkoda czasu i nerwów no i zakładam, że Ty jesteś uczciwy.

Edytowane przez _MoonLight_
Link to post
Share on other sites

No tylko, że on zarzeka się o 100% jego uczciwości. Powiedział również, że to ja popsułem płyte lub karte. Oczywiście dowiedziałem się od razu, że mój sprzęt, który mu wysłałem jest uszkodzony bo netbook nie działa bez baterii na samym zasilaczu, nigdy nie wyciągałem baterii wiec nie miałem tego jak sprawdzić jeśli tak faktycznie jest. Naprawdę przeżyłbym uszkodzenie czegoś podczas transportu ale to, że w zestawie był zupełnie inny procek, warty pewnie mniej niż połowę tego i5 750. Do tego płyta główna to Asus Maximus III Formula czyli dosyć wysoko budżetowa płyta i jeśli jest uszkodzona to do czego ona mi się zda?

Link to post
Share on other sites

Chłopie. Jak jest i3 zamiast i7, to dla mnie sprawa prosta. Informuję go, że jeżeli nie zamieni towaru, to zgłaszam sytuacje na policje. Jeżeli nic w tej sprawie nie zrobi, oprócz mydlenia oczu, to dotrzymałbym słowa, a sprawą zajęła się prokuratura...

 

Sytuacja podobna do bójek... Jeżeli komuś złamałem nos, ale to on pierwszy wyciągnął do mnie ręce, to była samoobrona! Prawo jest po mojej stronie!

Link to post
Share on other sites

Jutro ide na komende dopytac sie co i jak.

 

No i człowiek będzie miał nauczkę na całe życie. Wymiana z tym Panem przebiegła tak, że zostałem praktycznie z niczym. Tutaj kilka ciekawych informacji odnośnie wymiany z użytkownikiem ManoloZ, można na łamach forum odważy się wyjaśnić to co tutaj wkleje. Oczywiście jego kontrargumentem było to, że mój sprzęt dojechał do niego niesprawny, o czym mogłem nie wiedzieć, bo niby skąd miałem wiedzieć, że niby Netbook nie chce startować bez włożonej baterii skoro nigdy jej nie wyciągałem? Podobno również moduł wifi walnięty, tylko przed wysłaniem korzystałem tylko z wifi i moge to potwierdzić podsyłając dane z routera o adresie mac mojego netbooka.

 

 

greg ktos (22387579)

a jaka tam jest zasilka 26 lip, 10:03

?

komputer krakow

Chief 400, daje rade aczkolwiek do OC to nie bardzo 26 lip, 10:03

 

W załączniku masz zdjęcie zasilacza, który mi przysłałeś. FEVER!!!!!! Na takim czymś miał chodzić niby procek i5 i plyta Asus MAXIMUS III.

 

 

 

 

ten procek jest 4 rdzeniowy? 26 lip, 11:26

chyba przesiadka na i7 nie zrobi wielkiej roznicy

komputer krakow

google 26 lip, 11:26

# of Cores 4

 

 

Sam napisałeś, że procesor jest 4 rdzeniowy a stan mojej wiedzy na dzisiaj mówi, że i3 540 jest 2 rdzeniowy. Oczywiście fotka, że w środku jest i3 w załączniku.

 

 

 

 

komputer krakow

I moge Ci fajnego dorzucic 29 lip, 18:30

greg ktos (22387579)

we wtorek wyslesz w takim razie swoj zestaw 29 lip, 18:30

co fajnego?

komputer krakow

Razera Tron 29 lip, 18:31

;d

klawiature dostalem na urodziny, calkiem niedawno

 

Też jej na oczy nie widziałem oprócz zdjęcia, które mi przesłałeś.

 

 

 

raczej nie ;d

tylko teraz mi powiedz jak to zapakujesz 29 lip, 18:40

lepiej jakby karta byla odlaczona ;p

tak tylko mowie dla pewnosci ;d 29 lip, 18:41

komputer krakow

ja myslalem zeby bomble wpakowac do srodka, calosc w karton ori z budy bo chyba gdzieś mam. Jak chcesz inaczej to jak wolisz. 29 lip, 18:41

greg ktos (22387579)

zrob jak uwazasz ze bedzie ok 29 lip, 18:43

tylko mowie ze ta czesc akurat ma szanse sie uszkodzic podczas transportu

komputer krakow

Wykrecic, dac w blister i wrzuci do srodka? 29 lip, 18:44

greg ktos (22387579)

no przykladowo 29 lip, 18:46

bo tak jak bedzie wlozona w slot to moze sie cos ulamac czy ukruszyc

komputer krakow

hm, to w sumie wypne, dzwiekowke tez. 29 lip, 18:47

paczka dhlem 28zl nie ma tragedii

 

 

Rozmawialiśmy o tym, żebyś wypiął kartę graficzną, powiedziałeś, że zrobisz tak jak ja wole, zrobiłeś inaczej.

 

 

 

komputer krakow

a ta przejscioweczke z sata na usb mi dasz? 29 lip, 19:08

greg ktos (22387579)

no spoko dam 29 lip, 19:10

a Ty ta klawke?

komputer krakow

Jest mega w****aiająca 29 lip, 19:11

po podpieciu jest normalny naped?

greg ktos (22387579)

czemu? 29 lip, 19:12

tak widzie go normalnie jako naped

komputer krakow

uklad wymaga przestawienia sie, ja niestety **********m w 3 rozne klawiatury a ta to juz byla przegieta. 29 lip, 19:12

greg ktos (22387579)

ale co z nia? 29 lip, 19:12

komputer krakow

uklad klawiszy jest dziwny ja sie nie przyzwyczailem. 29 lip, 19:13

mlody jestes, dasz rade 29 lip, 19:15

greg ktos (22387579)

a Ty stary 29 lip, 19:18

komputer krakow

hehehehe 29 lip, 19:18

pewno ty tak jak ja, **********sz w klawisze bezwzrokowo, zmiana ukladu klawiatury *******i koncepcje

greg ktos (22387579)

no rozumiem 29 lip, 19:20

patrzylem na nia w necie i nie wyglada inaczej

ona swieci na niebiesko?

komputer krakow

no jest niebieska 29 lip, 19:23

gratis dobry mysle

 

 

Ja miałem dać Ci przejściówke SATA a Ty mi klawke Razer Tron, oczywiście Ty kabel otrzymałeś a ja klawiatury nie.

 

 

komputer krakow

dosle ci napedm kabel i 50zl ns zasilacz

 

To też jest dobre.

 

 

 

 

Pewnie ten i5 kurier podmienił w paczce na i3. Na pewno nosem wywęszył co i jak.

 

Pozdrawiam

 

 

Już nie wspominam, że obudowa była nieskręcona, karta nie przykręcona do obudowy a zasilacz na magicznych 2 śrubkach się trzymał. Ciekawe jak miał się nie uszkodzić w podróży, chociaż ciężko mi uwierzyć, że w ogóle był sprawny.

Link to post
Share on other sites

Ewidentnie koleś próbuje na tobie zarobić.

 

Nie da się jakoś sprawdzić jak długo procesor pracuje na danej płycie?

Może po stanie pasty na nim, jak jest dość stara to ciężko zdjąć cooler z procesora.

 

Odnośnie slotu to spróbuj go może wyczyścić jakimś alkoholem. Zdarzyło mi się że komputer nie wykrywał karty dźwiękowej, zawieszał się przy bootowaniu windowsa. Winowajcą okazał się kurz w slocie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No tylko, że na wszystkich 3 slotach PCIEX jest to samo, więc to raczej wina płyty głównej. Pasta chyba jest dosyć świeża, czyli możliwe, że przed wysyłka zamienił na procka i3.

 

Co ciekawe znalazłem po numerze seryjnym chłodzenia, że jest to chłodzenie fabryczne od i3. Czyli wychodzi na to, że wysłał mi procka i3 a nie i5, mam fotke na ktorej widac to samo chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

No nie tak na słowo, mam skan jego dowodu i prawa jazdy + kartka z napisem, że się ze mną wymienia. Wiem, że to trochę śmieszne i naiwne. No ale teoretycznie jakbym zrobił to przez allegro to tak samo by mnie mógł oszukać? I tak samo bym miał jego dane.

 

Ja mam z nim cały czas kontakt i on twierdzi, że z jego strony jest wszystko ok.

Link to post
Share on other sites

I co ci z tych skanów? Założysz gościowi sprawę o oszustwo a on tobie bo niby w twoim sprzęcie też coś zwalone, o ile nie było to może gość spreparować aby było, poza tym nie wiem na co liczysz? Że wyśle ci nowy procesor czy że wyślesz mu kompa a on odda tamtego? Ciężko to widzę

Link to post
Share on other sites

Sprawa poszła na policję, zgłosiłem wysłanie inne towaru niż było umówione. Po co miałbym komuś wysyłać niesprawny sprzęt na gwarancji?

 

Jeśli nie odzyskam sprzętu to dla świętego spokoju zgłosiłem go na policje, może się nauczy i nie oszuka innych jak mu policja zapuka do drzwi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Ja bym się chętnie odmienił ale on twierdzi, że ja uszkodziłem jego sprzęt i zapłace mu za naprawę jego sprzętu, który przyszedł do mnie "sprawny". Niedość, że przyszedł niesprawny to jeszcze inne części.

 

Ciekawe czy będzie wstanie udowodnić, że wysłał mi i5 750 - jakieś dowody na to, że w ogóle taki posiadał? Ja mam dowód w postacie jego komputera w którym siedzi i3 540. Dodatkowo od razu po przybyciu kuriera zgłosiłem, że jest zepsuty więc to chyba też będzie na moją korzyść.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...