Skocz do zawartości

czy ten zasilacz wystarczy ?


Recommended Posts

Darujmy sobie rozważania na temat marki jako takiej (choćby dlateog, że feelli było parę).

Dokładasz ok. 50W w samej grafice.

Do tego dodaj zapotrzebowanie CPU - choćby z tabelek na tej stronie i niewiele Ci zostanie na resztę podzespołów (nawet przy przyjęciu wysokiej sprawności zasilacza).

 

Rekapitulując - pewnie by pociągnął, ale bałbym się to weryfikować doświadczalnie.

Link to post
Share on other sites

widze że mylone tutaj jest pojęcie sprawnośći. Sprawność oznacza stosunek energi na wejściu zasilacza do energii na wyjściu, czyli przy 83% sprawności zasilacz pobiera przykąłdowo 100W a do dyspozycji mamy 83W. Tak to można rozumieć. Rozkłada się to na straty cieplne, konwersję z AC/DC i jeszcze wiele innych czynników.

 

BTW wracając do tematu, zasialcz powinien dac rade, zalezy jaki masz procesor i czy wszystko bedzie krecone czy nie, jezeli tak to wymień zasiłke. Ogólnie miałem w swoim zyciu 3 zasilacze modecom, wszystkie poszły z dymem. Więc trzymam się od nich z daleka. Teraz mam corsaira i jestem zadowolony

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Ogólnie miałem w swoim zyciu 3 zasilacze modecom, wszystkie poszły z dymem. Więc trzymam się od nich z daleka.

Jeszcze kwestia, z jakiej to serii były Modecomy. Bo akurat seria MC i Volcano to dobre zasilacze. Natomiast Feel'e rzeczywiście nie sa najlepsze - no ale nie sa tez tak awaryjne jak np Codegeny czy Tracery.

Link to post
Share on other sites

Kwestia zasilacza, jest kwestią problematyczną.

Niestety na jego wydajność składa się wiele czynników... nawet sieć

elektryczna jaką posiadamy w domu.

 

Jeśli chodzi o Chiefteca, to niestety marka ta straciła na solidności

odkąd zmienili pod-producenta. Nie zmienia to jednak faktu, iż nadal

są to solidne zasilacze.

Link to post
Share on other sites

Ja mam takiego feela III 350 W i nie narzekam. Już ponad rok ciągnie i jest ok. Zależy na jaki egzemplarz się trafi. Nawet na Chiefteca narzekają jak się komuś trafi wadliwy.

A jak trafi na zły egzemplarz to pokryjesz mu koszty ewentualnej wymiany części gdyby coś się uszkodziło? :o

Link to post
Share on other sites

Feel to pseudo-zasilacz.

 

elektroniak na bardzo niskim poziomie.

 

Montują tam np. kondensatory 10v, na linni 12v co jest niedopuszczalne, nie wspominajac o ich sprawności, stabilności i awaryjnośći, w razie awarii mogą pociągnąć za sobą całego kompa. Feel to strata pieniędzy lepiej kupić uzywaną deltę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...