Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. :)

 

Szukam właśnie laptopa. Najlepiej w granicach 2500zł, ale jeżeli coś będzie warte zakupu, jestem w stanie dołożyć do 3000zł. (Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział :P)

 

Komputer potrzebny do codziennego użytku, internet, czasem jakiś film, jakieś niewymagające gry itp.

 

Czytałem trochę o sprzęcie, żeby się zorientować i wyszło mi że :

 

Procesor - Najlepiej jakiś z serii intel, i3,i5,i7 ale z tego co wyczytałem "nie kupuje się" najgorszych modeli z serii (czyli i3 w tym wypadku), a i7 to procesory dla profesjonalistów oraz dla zawodowych graczy, które powodują przegrzewanie się laptopa i duży pobór energii, czyli wychodzi na to, że najlepiej i5.

 

Matryca przeciętna - 15,6 myślę, że to najlepszy wybór, jak da radę to matowa, bo chyba jest lepsza od błyszczącej.

 

Pamięć ram - napisali, że conajmniej 4gb, ale czym więcej tym lepiej, więc 4,6 czy 8 powinno być odpowiednim wyborem.

 

Dysk twardy - Potrzebuję duży, 500gb(może być i więcej). Wyczytałem, że 5400 obrotów na minute to standard, ale jak da radę, lepiej 7200.

 

Karta graficzna - jakaś w miarę żeby była, chyba dobrze by było, żeby miała tam te 1024 pamięci własnej, ale absolutnie nie wybieram jej pod kątem nowych gier.

 

Bateria - to minimum teraz w standardzie to chyba 6 komorowa, jak wyżej, im więcej komór tym lepiej (chyba).

 

No, to chyba tyle co potrafię sprecyzować, dodam jeszcze, że komputer głównie do użytku domowego, ale czasem na jakiś wyjazd też będzie potrzebny.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Link to post
Share on other sites

Fajne propozycje. Procesor w każdym modelu mi odpowiada, w sumie nie widzę między nimi wielkiej różnicy. jest jakaś? Są gniazda USB 3.0, dyski od 500-640gb jak najbardziej pasują. Cena także dobra i matryca pasuje.

 

W sumie zabrakło mi tylko większej ilości pamięci ram, jest 4gb, i większych obrotów na minute dysku , jest 5400, rozumiem, że ciężko będzie znaleźć coś co by spełniało te 2 wymagania jeszcze w podobnej cenie?

 

A i pytanie, widzę, że mają pamięci własnej 2gb, czy będzie mi to potrzebne, jako zwykłemu zjadaczowi, czy może 1gb wystarczy?

 

Jeżeli chodzi o gwarancję jest 24 miesiące, nie widzę na stronach, żeby była door to door, to znaczy, że nie ma, czy jest to standard i nie napisali po prostu?

 

Na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy zakupie, oprócz tego co napisałem wyżej?

 

chyba asus i samsung mi najbardziej odpowiadają, toshiba w sumie wygląda dobrze, ale jestem zrażony do tej firmy, mam czym, czy może jednak są te firmy na równym poziomie?

Link to post
Share on other sites

4 GB ramu to jest wystarczająca ilość i tak więcej nie wykorzystasz. Co do dysków 7200 obr/min. to są przeważnie montowane w laptopach z wyższej półki i biznesowych (Thinkpad, Vostro). Co do matowej matrycy to w grach lepiej sprawdzi się matryca typu glare.

 

z tego co wyczytałem "nie kupuje się" najgorszych modeli z serii

Nie wiem skąd taką złotą myśl wziąłeś, ale jest ciekawa. Jeśli chodzi o Sandy to I3 nie jest najsłabsze z serii.

 

Wszystkie te firmy są mniej więcej na równym poziomie o ile chodzi o jakość produktów.

Link to post
Share on other sites

radelgar te lapki co podałeś nie mają nic ciekawego za tą cenę, za czegoś za 2,5 k to http://www.x-kom.pl/p/80408-notebook-laptop-15,6-msi-ge620dx-694xpl-i3-2350m-8gb-500-gt635.html będzie najlepszy.

ps. wiesz czym się różni i3 i i5 w lapkach ?

bo każdy z podanych miał i5 a nie wiem po co, skoro to to samo co i3 tylko droższe ( bez turbobusta który prawie nic nie daje )

http://ark.intel.com/products/53438/Intel-Core-i3-2350M-Processor-%283M-Cache-2_30-GHz%29

http://ark.intel.com/products/52224/Intel-Core-i5-2410M-Processor-%283M-Cache-up-to-2_90-GHz%29

 

w tej cenie niestety trudno o dobrą matrycę

Link to post
Share on other sites

Ge620 nie każdemu przypada do gustu, poza tym posiada parę znaczących wad. I nie wiem po co mu te 8 GB ramu jak nigdy tego nie wykorzysta, spokojnie mógłby wziąć wersje z 4 GB. Przy normalnym użytkowaniu laptopa to wiadomo, że Turbo boost nic ci nie da. A jak sam napisał nie potrzebuje laptopa do grania więc karta pokroju GT540/AMD7670 spokojnie mu wystarczy.

Link to post
Share on other sites

tak ma parę, największą jest pamięć GPU czyli GDDR3, ale problem w tym, że za tą samom cenę dajesz mu coś niezbyt "opłacalnego" jeśli chodzi o cenę podzespołów i wydajność. Jak to mówią "mocy nigdy za wiele" :D

 

najlepiej było by znaleźć mu coś z lepszą matrycą, nawet za cenę cpu lub GPU, ale ja nie znalazłem... :)

Link to post
Share on other sites

Spędziłem trochę czasu na poszukiwaniach i...

Wyodrębniłem 5 modeli, prosiłbym o komentarze do nich no i który najlepszy/najbardziej opłacalny. Najważniejszy dla mnie procesor i gwarancja dobra, potem grafika i napęd, w następnej kolejności pamięć, dysk, usb 3.0. :)

 

1. HP Pavilion dv6-6144so QC797EAR - 2250 , Czyli w sumie parametry ma przeciętne, ale za to cena rewelacyjna.

 

2. HP Pavilion DV6-6040ew - 2600 , Podobny do tego co wyżej, tylko, że napęd blue-ray, no i porty usb 3.0, ale 350zł więcej już.

 

3. DELL Inspiron Q15R i5 2450M - 2800zł , według mnie wygląda lepiej, cena już jednak dosyć wysoka, trochę lepszy procesor niż w tych hp, ale za to dysk ma obroty 5400, a w hp miał 7200, no i blue - ray napęd.)

http://www.karen.pl/product/146844/Komputery/Laptopy_i_netbooki/DELL_Inspiron_Q15R_i5_2450M_-_nVidia_GT_525M_-_4GB_-_500GB_-_BR_-_W7HP.html

 

4. DELL VOSTRO V3550 SILVER - 2768zł http://www.notebookidell.pl/p/4643/NOTEBOOK-DELL-VOSTRO-V3550-SILVER-

(No, ale jeżeli rozumiem to ma najlepszą gwarancje, bo 36ms. 3Y -nEXT BISNESS DAY, procesor lepszy od hp, ale taki sam jak powyżej w dell'u 2.5Gz, dysk 500, obroty 7200, podobno ma lepszą kartę graficzną, ale na tym mi jakoś specjalnie nie zależy, żeby była super., porty usb. 3.0 są, czytnik lini papilatnych i podświetlona klawiatura chyba mi się w ogóle nie przydadzą, ale napisali, że są, może nie warto za to płacić?

 

5. HP Pavilion dv6-6150ew i5-2410M 8GB 500GB W7HP - 2922 , najdroższy, ale chyba ma najlepszy sprzęt, oprócz procesora 2.3Gz, tak jak w reszcie hp. ale 36ms. gw. door 2 door, no i chyba ma jakąś wypasioną karte graficzną 2gb własniej pamięci, więc mi chyba taka niepotrzebna.

 

No to tyle, Prosiłbym o komentarze do tych modeli i który wy byście wybrali, może są tu różnice w jakości rzeczy na których sie nie znam, bateria, kamer, mikrofon itp., no i która firma lepsza Hp vs Dell, a i czy ta 36ms. gw. 3Y jest taka dobra ? Lepsza niż door 2 door czy gorsza? :)

 

a i jeszcze ten Asus K55VM - SX046

:)

 

A, dodam jeszcze, że wypisany powyżej samsung, asus i msi biorę pod uwagę. Tylko nie wiem czy przyda mi się grafika z pamięcią własną 2gb, chyba 1gb spokojnie mi wystarczy. Jeżeli chodzi o matrycę to jestem fanem filmów i w najbliższym czasie będę kupował osobno monitor 24 - cale, więc jakoś szczególnie ważne, żeby była matowa w laptopie to nie jest, chyba, że jakieś inne czynniki trzeba brać pod uwagę patrząc na matrycę. Mam pytanie, większość laptopów, które mnie interesują ma rozdzielczość 1366 x 768, podobno to trochę mało, to prawda ?

kokosnh - BM CLEVEO W150ERQ ma świetne parametry, ale 3400 to stanowczo za dużo ;)

Link to post
Share on other sites

wszystkie co podałeś są gorsze od mojego msi, zwłaszcza grafikami a procesory przecież nie różnią się ani budową ani architekturą, tylko minimalnie zegarem więc po co za to płacić ?

w cenie do 3 k nie znajdziesz laptopa z dobrą matrycą niestety, pierwszy będzie dopiero ten

BM CLEVEO W150ERQ ale jak jest za drogi to niestety musisz mieć te 1366×768 na błyszczącej matrycy TN

wybierając monitor musisz brać pod uwagę masę rzeczy, rodzaj matrycy przede wszystkim, rozdzielczość, rodzaj podświetlenia, kontrast, czsy reakcji (GTG) i (BWB) nie tylko od 100%do 0% do 100 % ale również od 20 % do 80% do 20 %, lag time, czyli ogólny czas opóźnienia matrycy, równomierność podświetlenia, ilość kolorów ( rodzaj panelu, powinien być 8 bitowy, czyli 16.7 mln kolorów, niestety producenci często "oszukują" w specyfikacji podając wartość z + amf ), moc podświetlenia, ergonomię, wykonanie, wejścia graficzne itp.

"na szczęście" w laptopach wszystkie matryce są równie beznadziejne, więc patrzysz tylko na rozdzielczość i rodzaj matryce ( świecąca, lub matowa )

Link to post
Share on other sites

Z tego co napisałeś wyżej to tylko Dell 3550 można wziąć pod uwagę. Szczególnie zasługuje tutaj na plus gwarancja, która jest lepsza niż u innych producentów. Rozdzielczość 1366×768 to jest standard w 15 calowych laptopach i tutaj zbytni nic lepszego nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Pavillion dalej choruje na bolączki tej serii, mianowicie dalej są głośne i gorące. Przepalają się w nich karty graficzne albo padają całe płyty główne. Ogólnie to nie polecam budżetowego i średniej klasy sprzętu wyprodukowanego przez HP.

 

A nie możesz poszukać tego Della w innym sklepie ?

http://emobilne.pl/dell-vostro-v3550-i5-p-1990.html

http://www.x-kom.pl/p/77958-notebook-laptop-15,6-dell-vostro-3550-i5-2450m-4gb-500-hd6630-srebr.html

 

Co do Q15R to jest gorszy od Vostro 3550. Ma słabszy dysk i kartę. Gorszą gwarancje. Oprócz tego jest gorzej wykonany.

Link to post
Share on other sites

każdy który podajecie ma dobry procesor, ale słabą grafikę i matrycę, wiem że matrycy dobrej w tej cenie nie znajdzie, to chociaż mu dajcie grafikę do tego lepszą w 22nm... żeby chociaż wiedział za co płaci

Link to post
Share on other sites

każdy który podajecie ma dobry procesor, ale słabą grafikę i matrycę, wiem że matrycy dobrej w tej cenie nie znajdzie, to chociaż mu dajcie grafikę do tego lepszą w 22nm... żeby chociaż wiedział za co płaci

Nie ma mobilnych układów w procesie 22 nm.

Link to post
Share on other sites

No tak mogę w innym, to nie problem, tylko mam pytanie czy to obojętnie w jakim? Bo np. podałeś mi tą stronę

http://www.x-kom.pl/p/77958-notebook-laptop-15,6-dell-vostro-3550-i5-2450m-4gb-500-hd6630-srebr.html i tutaj jest ten laptop w całkiem niezłej cenie 2800zł, tylko, że w parametrach jest dysk 500gb - 5400 obrotów, na każdej innej stronie jest 7200 obrotów, czy tu jest pomyłka po prostu?

 

a tutaj http://emobilne.pl/dell-vostro-v3550-i5-p-1990.html jest w najlepszej cenie jakiej go widziałem, bo 2679, więc skąd oni mają różnice tak duże? Czy chodzi o różnice w sprzęcie czy po prostu zależy od firmy? a i ma jeszcze i5 , 2.4gz w innych jest 2.5gz, tez pomyłka jakaś?

 

Pytam o te ceny, bo ja np. znalazłem w cenach około 3000tys. - http://www.kuzniewski.pl/p5913,dell-vostro-v3550-51343555-core-i5-2520m-15-6-hd-4096-500-radeon-hd-6630-dvd-srebrny-pakiet-dodatkowych-uslug-i-wysylka-w-cenie.html?info=5913

 

A tutaj mam stronę na której wypisali parę jego wad - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Vostro-3550.51933.0.html , myślisz, że wady w budowie itp. nie są w tym przypadku jakoś bardzo istotne?

 

Przepraszam, że już tak o wszystko wypytuje, ale jestem na 99% pewny, że go kupię,a to ważna decyzja na lata ;)

 

Dzięki za pomoc. !

Link to post
Share on other sites

28 nm sorry o procesorze też myślałem, ale gpu więcej żre ( ale moja gt 635m jest jeszcze teżw 40 nm niestety )

ostatnia propozycja z mojej stromy, szybki dysk, ta twoja i5, więcej RAM-u http://www.x-kom.pl/p/74706-notebook-laptop-15,6-msi-ge620dx-656xpl-i5-2430m-8gb-500-gt635.html i lepsza grafika znacznie reszta chyba taka sama, nawet cena trochę niższa

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Msi wygląda równie dobrze, ale dell to chyba jednak lepsza firma, no i co ja z tą grafiką zrobię, tak jak pisałem powyżej, mi naprawdę wystarczy przeciętna karta graficzna, w gry gram bardzo rzadko, wolę zapłacić za porządną gwarancję 36ms. NBD, bo to mi się przyda, grafa nie bardzo. W sumie chyba tylko te dwie istotne rzeczy różnią te laptopy grafika i gwarancja, bo pamięć zawsze można dokupić i dosyć niedrogo, a jak nawet tych 8 nie wykorzystam to po co.

 

Jedynie martwiłyby mnie uwagi na temat della co do jakości klawiatury, głośników, źle trzymającej się baterii i innych wad budowy.

Link to post
Share on other sites

haha, jedynie... ( rozwaliło mnie to )

 

wiesz że każdy produkt ma 24 miesiące gwarancji przez prawo polskie ?

no i i tak laptopy zaczynają się psuć po 3-5 latach, dokładnie im styki cpu lub gpu do MOBO puszczają, ale mniejsza to i tak wszystkich lapków dotyczy...

Link to post
Share on other sites

Na tego Della masz 36 miesięcy gwarancji. Poczytaj najpierw a później się wypowiadaj.

 

W x-komie, prawdopodobnie jest błąd w opisie, ale najlepiej się skontaktuj z nimi jeszcze w sprawie tego. W e-mobile jest tańszy bo jest w nim minimalnie gorszy procesor. Na Kuzniewskim jest droższy bo też jest zainstalowany lepszy proc niż w dwóch poprzednich.

 

No jak tam martwisz się co do jakości obudowy, to przejdź się gdzieś do sklepu zobaczyć go osobiście. Wtedy zobaczysz czy będzie ci odpowiadał czy nie.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście najlepiej zobaczyć, ale obdzwoniłem sklepy dookoła i na składzie nikt nie ma ;/

Zadzwoniłem, i ten dysk według nich ma 5400 obrotów więc nie ma błędu, ale osoba z którą rozmawiałem zaproponował mi ten model - http://www.x-kom.pl/p/75842-notebook-laptop-15,6-samsung-rf511-i5-2450m-6gb-1000-dvd-rw-7hp64.html ma gorszą gwarancje 24ms. i pewnie door 2 door, ale za to większy dysk, więcej ram, i w tej samej cenie co vostro, tego bym miał z systemem operacyjnym. Matryce podobno samsung ma lepsze, ale dell ma za to pół matową w vostro, co myślisz?

Link to post
Share on other sites

a Tak, tego właśnie. W każdym razie na końcu wybierałem już tylko między tymi dwoma. Samsung był trochę tańszy, więc w tej samej cenie co dell, miał system operacyjny, większy dysk i trochę więcej ram'u, a dell był droższy za to miał lepszą gwarancję, 7200 obr/min. dysk, chyba lepszą kartę graficzną, ale tego pewny nie jestem, bo się nie znam za bardzo na grafice, a reszta już bardzo podobnie. Wybór więc był bardzo ciężki, ale w końcu postawiłem na Dell'a, Ciężko go było dostać po starej cenie (podobno ceny poszły w górę w ostatnim tygodniu o 10%) więc były tylko po 3400zł ok. Udało mi się go znaleźć za 2800 w ajkomp, dopłaciłem 50zł (2850) i wziąłem go z lepszym procesorem - Z i5 2520M zamiast i5 2450M. No i myszka gratis w zestawie :P Teraz tylko czekać aż przyjdzie. Dziękuję za pomoc w wyborze. ! :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...