Skocz do zawartości

Nowy komputer. Prosze o ocenę i co byście zmienili?


Recommended Posts

Płyta Główna:

- ASUS M5A97 PRO AMD 970 Socket AM3+ (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)

~354zl

Procesor:

- AMD PHENOM II X4 965 3,4GHz S-AM3 BOX (HDZ965FBGMBOX)

~396zl

Karta Graficzna:

- Gigabyte ATI Radeon HD7850 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express GV-R785OC-2G

~1050zł

Pamieć Ram:

- Kingston DDR3 8GB PC1600 2x4GB CL9 HyperX (KHX1600C9D3X2K2/8GX)

~199zl

Dysk Twardy:

- Western Digital Caviar Green 3,5cala 500GB SATA/600 7200RPM 64MB(WD5000AZRX)

~275.64 zł

Napęd DVD

- Sony DVD-RW RECORDER WEW SATA 24x CZARNY Light Scribe Bulk AD-7261S-0B

~79,03zł

Zasilacz:

- Corsair CMPSU-700G ATX 700W Gaming Series[CMPSU-700GEU]

~300zł

Obudowa:

- NZXT Lexa S Black z oknem - bez zasilacza

~328zl

 

Bardzo proszę ocenę i odpowiedz na pytania:

  • Czy wszystkie komponenty będą kompatybilne?
  • Czy zasilacz 700w wystarczy?
  • Czy karta grafinaczna zmieści się w obudowie i bez problemu da się ją podpiąć?
Proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój pierwszy komputer który składam i nie mam doświadczenia w tym. Z góry dziękuję, Janek.
Link to post
Share on other sites

1) Tak

2) Tak

3) Tak

 

ale:

 

1) Płyta główna pod crossfire. Myślę, że nie ma sensu przy AM3 bawić się w crossfire kart pokroju HD7850. Obsługiwanym procesorom będzie brakować mocy - przyoszczędź więc na płycie, kup jakąś za 200-250zł.

2) Zasilacz jest niepotrzebnie mocny - 550W spokojnie wystarczy.

 

Za zaoszczędzone z tego pieniądze kup HD7870 zamiast 7850. Procesor w prawdzie mógłby być lepszy, niemniej 4 wciąż mocne rdzenie i lepsza karta graficzna na pewno przyniosą zysk wydajności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jezeli chcesz na amd, to proponuje:

http://www.arest.pl/konfiguracja-601844

 

dales za mocny zasilacz, za wolny dysk i nie widze chlodzenia, a taki phenom po OC to bardzo sie grzeje.

obudowy tej co wybrales nie bylo w sklepie, wiec mozesz ja gdzie indziej kupic.

Edytowane przez wujashek
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

1) Tak 2) Tak 3) Tak ale: 1) Płyta główna pod crossfire. Myślę, że nie ma sensu przy AM3 bawić się w crossfire kart pokroju HD7850. Obsługiwanym procesorom będzie brakować mocy - przyoszczędź więc na płycie, kup jakąś za 200-250zł. 2) Zasilacz jest niepotrzebnie mocny - 550W spokojnie wystarczy. Za zaoszczędzone z tego pieniądze kup HD7870 zamiast 7850. Procesor w prawdzie mógłby być lepszy, niemniej 4 wciąż mocne rdzenie i lepsza karta graficzna na pewno przyniosą zysk wydajności.

Kolego jak myślisz jak kupie płytę asus m5a87 i lepsza karte to procesor phenom II 965 bez oc wykorzysta jej mozliwosci w 100%?

( w płycie m5a87 jest wejscie pod jedna karte ale minusem jest stary chipset).

A co do OC to nie mam zamiaru podkrecac procesora dlatego chlodzenie box.

Koledzy a co sądzicie o pozostalych podzespołach.

Dysk np WD Caviar blue 500gb bedzie wystarczajaco szybki?

 

jezeli chcesz na amd, to proponuje: http://www.arest.pl/konfiguracja-601844 dales za mocny zasilacz, za wolny dysk i nie widze chlodzenia, a taki phenom po OC to bardzo sie grzeje. obudowy tej co wybrales nie bylo w sklepie, wiec mozesz ja gdzie indziej kupic.

dzięki za stronke i zestawienie. Bardzo fajna strona.

Tylko ze teraz mam dylemat bo jak wbije do mojego zestawu zamiast AMD 965 itela i5 3450 to roznica w wydajnosci ogolnej to 15 000! niew iem czy to blad na stronie czy az tak duza roznica byla by pomiedzy amd a intelem

amd ma cpu4600/ ogolnie~8000 punkatcje a Ten sam zestaw tylko inna plyt aglowna i procesor intel ma cpu 6000 / ogolnie 24 000!!!

proszę o opinie.

Link to post
Share on other sites

az tak kolosalnej roznicy nie bedzie, ale intel z pewnoscia bedzie szybszy i bedzie pobierac mniej pradu.

aby ten phenom mial niezla wydajnosc wypada go podkrecic.

a tak szczerze, to nawet bez OC chlodzenie boxowe bedzie glosne, wiec radze zmienic na conajmniej silentiumpc fortis.

 

WD caviar blue moze byc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po kilkunastu h czytania wielu testów i opinii

a inni ida na latwizne i tylko my mamy podawac :D. poprawny zestaw Ci wyszedl, tylko koniecznie slabszy zasilacz. nie ma sensu przeplacac. do tego sprzetu dobre 400 W starczy.

 

i jeszcze grafe bym dal: http://www.arest.pl/28282 pare złotych do przodu a w niczym nie ustepuje gigusiowi. wg mnie jest nawet lepsza.

Edytowane przez wujashek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a inni ida na latwizne i tylko my mamy podawac :D. poprawny zestaw Ci wyszedl, tylko koniecznie slabszy zasilacz. nie ma sensu przeplacac. do tego sprzetu dobre 400 W starczy. i jeszcze grafe bym dal: http://www.arest.pl/28282 pare złotych do przodu a w niczym nie ustepuje gigusiowi. wg mnie jest nawet lepsza.

Przyjacielu też chciałem dać tą grafe "sapphire" ale gwarancja 36 ms na gigabyte mnie przekonała, bo w sapphire jest jest tylko 2 lata -,-

 

Byłem na mieście dokładnie w 3 sklepach zapytać o wycene takiego zestawu:

 

1 sklep

z rabatem ktory niby mi dali xD 3700zł

2 sklep: 3850 zł ( jeszcze nie wszystkie komponenty są dostępne)

3 sklep: 3460 bez obudowy i płyta srock 277 pro3

 

Ogólnie powiem wam koledzy ze ja po tygodniu czytań testów, art. porównań i nowosci z swiata komputerów. Wiedziałem informacje o których sorzedawcy nawet nie wiedzieli. Porażka totalna.

Podsumowanie:

8 sprzedawców ( w tym 3 dziewczyny)

 

Bez urazy dla dziewczyn które znają się na komputerach ale te panie kompletnie nie znały się na rzeczy jedynym sensownym powodem dlaczego pracowały to chyba to ze mają cycki : D

 

Przejdźmy do oceny męskiej części sprzedawców tzn 5 panów.

3 kompletnie nie znało się na rzeczy 1 z panów był "tak miły" ze miałem ochotę wyjść i trzasnąć drzwiami.

4 pan niby miał taką srednią wiedzę ale wiecej w tym było bajerowania niż faktycznej wiedzy ponieważ do mojego zestawu i3450 i karty hd7850 stwierdził ze zasilacz będzie na styk. HAHAHA :D ( sprawdzałem dokładnie i 500 W było by na styk a 700 to już duzy zapas W)

No a nawet zgodzę się z Tobą wujashek. "do tego sprzetu dobre 400 W starczy"

 

Ostatni ze sprzedawców pan nr 5

Pasjonuje się komputerami miał bardzo dużą widzę, bardzo dobrze mi się z nim rozmawiało fachowo orientował sie wielu tematach, jak to się mówi "był w temacie" a jak czegoś nie wiedział to szczerze mówił, ze jeszcze nie miał okazji tego sprawdzac albo o tym czytać!!

Jedyny minus to ceny. DRAMAT pomomo ze mówił ze na niskich marżach sprawdzał mi ceny to wyszło o 800 zł drożej niż gdybym kupił każdą cześć najtaniej według Cenao"

Pan numer 4 Mówił mi że płytę główną który wybrałem mi nie poleca bo plyty MSI są awaryjne i czesto się psują. (powołał się an sklepowym serwisi)

 

 

Mam nadzieje ze ty pracujesz gdzieś w sklepie komputerowym i przywrócisz mi wiarę w sprzedawców hah :D

Link to post
Share on other sites

aby bylo smiesznie, to jak szukalem sobie roboty na czas 5 roku studiow (juz dosc luznego), wlasnie po sklepach komputerowych, to zero odzewu :D.

a nie chcesz zamowic ze sklepu wysylkowego?

morele.net lub arest.pl ?

masz tam dobry zestaw ulozony.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

to uczucie gdy komp się zresetuje jak się właśnie skończyło pisać długiego posta bezcenne -,-

Nie mam wyjścia musze jeszcze raz napisać ; d

A wiec ; D

Kolego rozbawiłes mnie tym że nikt się z Tobą nie skontaktował jak widać w Polsce nie docenia się ludzi którzy się znają na rzeczy ;x

Ale to Polska w końcu :D

A co do kupna komponentów to jasne że kupię na sklepie wysyłkowym tylko orientacyjnie chciałem zobaczyc jakie sa ceny na mieście ;D

Własnie zastnawiam sie nad 2 opcjami:

 

A. Kupić każdy komponent w innym sklepie tam gdzie wychodzi najtaniej, zadałem sobie troche trudu i wyszukałem najnizsze ceny lacznie za zestaw wyszło mi 3200zł albo 3400 około na Agito.pl na morele i arest jest drożej jeszcze.

Tylko teraz mam do Ciebie drogi kolego prośbę a mianowicie czy mógłbyś mi napisac

1) Na przykładzie jak wyglada postepowania gdy chcemy oddac uszkodzony sprzet na gwarancji producenta? Ide do pierwszego lepszego sklepu który jest ich posrednikiem? Czy sam wysyłam na ich adres sprzęt kurierem? Oraz jak jest z opłatą kuriera czy moge wysłać sprzęt na ich koszt? Czy gwarancja to pokrywa?

2) Gwarancjja producenta jest lepsza od sklepowej? Dobrze myślę?

3) Jeżeli kupie przedmioty np w sklepie internetowym Agito i tam gwaranca jest na 2 lata a miejsce realizacji to serwis Agito

to znaczy ze bede miał 2 lata gwarancji u nich ale również na komponenty bedzie gwarncja producenta?

4)Sprzedawca nr 4 mówił mi o tym ze płyty msi są awaryjne, zacząłem przeglądać płyty i wpadła mi w oko płyta z Asrock Z77 PRO3

http://www.asrock.com/mb/overview.pl.asp?Model=Z77%20Pro3 poczytałem o niej troche i ogladłem filmiki z oficjalnej strony i na duzy plus zasługuje:

 

Virtual Vsync :[/b]

Technologia zaprojektowana z myślą o rozwiązaniu wiecznego problemu z wyborem między wydajnością a jakością obrazu. Przywróć wydajność GPU z limitu 60 FPS Vsync do standardowego poziomu przy zachowaniu jakości obrazu z uruchomionym Vsync, bez przycięć.

Przełączane karty graficzne :

Dynamiczny przydział zadań pomiędzy obydwa układy graficzne bez konieczności fizycznego połączenia.

 

Technologia XFast 555 : XFast RAM / XFast LAN / XFast USB

 

HyperFormance™ :

Nowa technologia, która łączy dedykowaną oraz zintegrowaną kartę graficzną zwiększając ogólną wydajność od 30 do 70%. Funkcja współpracuje z kartami graficznymi ATI™ oraz Nvidia®.

 

 

jeszcze sie zastanawiam czy jezęli nie bede sie bawił przynajmniej na poczatku w podkrecanie to nie kupic 3550 (3.4 a na turbo 3,7

) zamiast 3450 (3,1 Ghz a na turbo 3,5 A)

Czekam na Twoją opinie kolego :)

Link to post
Share on other sites

co do gwary, to jak ja sklep realizuje to zanosisz im przedmiot lub do nich wysylasz- na swoj koszt. czesto jest tak, ze sklep daje np. 2 lata gwary a kolejny rok jest przez producenta realizowany.

zobacz jeszcze ta plyte: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/

podkrecac nie chcesz w ogole czy tylko chwilowo? jak kiedys bedziesz chcial to i tak musisz kupic procka z odblokowanym mnoznikiem.

albo kup od razu zestaw do OC i z czasem bedziesz sie w to bawic, albo kup bez OC i nie bedizesz wydawac kasy na rzeczy zbedne w tym przypadku.

Link to post
Share on other sites

pcie 3.0 nic nie daje teraz i jeszcz pewnie pare generacji kart.

zestaw do oc czyli: i5 2500k plus jakas plyta na p67 lub z77 i przyzwoite chlodzenie.

jak on mialoby nigdy nie byc, to proc z zablokowanym mnoznikiem, plyta na b75 i tanie chlodzenie.

Link to post
Share on other sites

Zestaw komputerowy http://www.arest.pl/konfiguracja-602676

 

Procesor: INTEL CORE i5-3550 - 3.30 GHz, turbo 3.70 GHz, x4/4, 6 MB, 77W, BOX, s-1155 (879 zł)

Płyta główna: MSI Z77A-G43 - ATX, Z77, 4x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, VGA, DVI, S-1155 (399 zł)

Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, HyperX Genesis Grey (220 zł)

Dysk Twardy: WD 500 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - WD5000AAKX (305 zł)

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE HD 7850 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, D-PORT - GV-R785OC-2GD (1069 zł)

Napęd optyczny: SONY AD-7261S-0B - 24x DVDRW DL, SATA, LightScribe, OEM, czarna (85 zł)

Zasilacz: CORSAIR Gaming Series GS700 - 700 W, 80+ (340 zł)

Obudowa NZXT Lexa S (299 zł)

Całość: 3597 zł

 

 

Mysle że to już ostateczna konfiguracja jednie wacham sie nad płytą główną ASRock Z77 PRO3 albo ASRock H77 Pro4/MVP

 

AS Rocki miają technologie VIRTU MVP

która jest interesująca

model z77 pro 3 ma mniej portów USB II (4x) niz h77 ale za to ma możliwośc OC

A model h77 ma wiecej usb i jeszcze wyjscie DVI ale brak OC

a płyta MSI Z77A G43 ma "Military Class III components: Top quality & stability"

 

 

I co tu wybrać? ; d

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu kupił bym jeszcze jakiś niewielki dysk SSD na system sam kilka miesięcy temu kupiłem do swojego kompa już nie najświeższego SSD na system i niektóre bardziej wymagające gry i widać bardzo durzą różnicę.

 

Przyjacielu też chciałem dać tą grafe "sapphire" ale gwarancja 36 ms na gigabyte mnie przekonała, bo w sapphire jest jest tylko 2 lata -,-

 

Byłem na mieście dokładnie w 3 sklepach zapytać o wycene takiego zestawu:

 

1 sklep

z rabatem ktory niby mi dali xD 3700zł

2 sklep: 3850 zł ( jeszcze nie wszystkie komponenty są dostępne)

3 sklep: 3460 bez obudowy i płyta srock 277 pro3

 

Ogólnie powiem wam koledzy ze ja po tygodniu czytań testów, art. porównań i nowosci z swiata komputerów. Wiedziałem informacje o których sorzedawcy nawet nie wiedzieli. Porażka totalna.

Podsumowanie:

8 sprzedawców ( w tym 3 hostessy)

 

Bez urazy dla dziewczyn które znają się na komputerach ale te panie kompletnie nie znały się na rzeczy jedynym sensownym powodem dlaczego pracowały to chyba to ze mają cycki : D

 

Przejdźmy do oceny męskiej części sprzedawców tzn 5 panów.

3 kompletnie nie znało się na rzeczy 1 z panów był "tak miły" ze miałem ochotę wyjść i trzasnąć drzwiami.

4 pan niby miał taką srednią wiedzę ale wiecej w tym było bajerowania niż faktycznej wiedzy ponieważ do mojego zestawu i3450 i karty hd7850 stwierdził ze zasilacz będzie na styk. HAHAHA ( sprawdzałem dokładnie i 500 W było by na styk a 700 to już duzy zapas W)

No a nawet zgodzę się z Tobą wujashek. "do tego sprzetu dobre 400 W starczy"

 

Ostatni ze sprzedawców pan nr 5

Pasjonuje się komputerami miał bardzo dużą widzę, bardzo dobrze mi się z nim rozmawiało fachowo orientował sie wielu tematach, jak to się mówi "był w temacie" a jak czegoś nie wiedział to szczerze mówił, ze jeszcze nie miał okazji tego sprawdzac albo o tym czytać!!

Jedyny minus to ceny. DRAMAT pomomo ze mówił ze na niskich marżach sprawdzał mi ceny to wyszło o 800 zł drożej niż gdybym kupił każdą cześć najtaniej według Cenao"

Pan numer 4 Mówił mi że płytę główną który wybrałem mi nie poleca bo plyty MSI są awaryjne i czesto się psują. (powołał się an sklepowym serwisi)

 

 

Mam nadzieje ze ty pracujesz gdzieś w sklepie komputerowym i przywrócisz mi wiarę w sprzedawców hah

 

Supermarkety od dawna juz używają hostess do sprzedaży produktów i chyba sklepy komputerowe pozazdrościły im tego. Btw w których sklepach znalazłeś te niewiasty?

Edytowane przez termi2468
Link to post
Share on other sites

http://www.arest.pl/konfiguracja-602768 cos takiego mi sie podoba. w morele powinno wyjsc troche taniej. jak jestes cichofilem to jeszcze chlodzonko na procka kupisz, powiedzmy silentiumpc spartan bedzie tu jak ulał.

Mój aktualny PC buczy jak nie wiem wiec nie zależy mi na cichej pracy, przywykłem do głosnej pracy wentylatorów

 

Ja na twoim miejscu kupił bym jeszcze jakiś niewielki dysk SSD na system sam kilka miesięcy temu kupiłem do swojego kompa już nie najświeższego SSD na system i niektóre bardziej wymagające gry i widać bardzo durzą różnicę. Supermarkety od dawna juz używają hostess do sprzedaży produktów i chyba sklepy komputerowe pozazdrościły im tego. Btw w których sklepach znalazłeś te niewiasty?

Niewiasty ładne ale pomyłką jest przyjecie ich do sklepu internetowego. Wiesz co ja w małym miasteczku obok zakopanego byłem. Nowy targ. Mozesz sobie wygooglować :D

Człowieku nie stać mnie narazie an dysk SDD :D Komputer miałem kupić za 2500 max ale stwierdziłem ze juz zaoszczedze ten tysiac i kupie coś w miare solidnego za 3500. Najważniejsza jest jakość zebym nie musią za 2 lata znów kasy wydawać ;)) Miałem przygode z 1 kompem ze grafika mi szwankowała i w ciagu roku 9 razu byłem na reklamacji.

 

http://www.arest.pl/konfiguracja-602768 cos takiego mi sie podoba. w morele powinno wyjsc troche taniej. jak jestes cichofilem to jeszcze chlodzonko na procka kupisz, powiedzmy silentiumpc spartan bedzie tu jak ulał.

Eeee no przecież HD7850 nie jest najgorszy mysle ze gry mi pojad a w miare ok. Dzięki za zestawienie ale zostane przy swoim.

 

Ja na twoim miejscu kupił bym jeszcze jakiś niewielki dysk SSD na system sam kilka miesięcy temu kupiłem do swojego kompa już nie najświeższego SSD na system i niektóre bardziej wymagające gry i widać bardzo durzą różnicę.

 

 

 

Supermarkety od dawna juz używają hostess do sprzedaży produktów i chyba sklepy komputerowe pozazdrościły im tego. Btw w których sklepach znalazłeś te niewiasty?

 

W takiej cenie to już lepiej wziąć praktyczniejszego Regnuma L50 (test 1, test 2, video recenzja).

fajna obudowa napewno lepsza niż moja ale i tak zostane przy NZXT ponieważ po prostu podoba mi sie jej wygląd i styl. Wiem wiem ze to nie jest ważne ale akurat dla mnie to się tez liczy.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...