Skocz do zawartości

Pierwsze testy Max Payne 3 na PC


Recommended Posts

Rockstar nigdy nie straszył GTX 680. Cały szum zrobił się przez to, że za pisanie newsów biorą się osoby, które nie mają podstawowej znajomości angielskiego, albo jedynie powielają zasłyszane plotki bez fatygowania się na stronę producenta danego tytułu.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

wg tego to n 560 Ti można spokojnie grać to co oni straszyli gtx 680 :)

Znając życie to jest to FPS średni, tudzież maksymalny - ale na pewno nie minimalny. A przecież ten liczy się najbardziej, na dodatek to materiał marketingowy nV. Średnia animacja na poziomie 35-40 fps nie da komfortu gry, bo dropy do 20 skutecznie zabiją rozgrywkę.
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Rockstar nigdy nie straszył GTX 680. Cały szum zrobił się przez to, że za pisanie newsów biorą się osoby, które nie mają podstawowej znajomości angielskiego, albo jedynie powielają zasłyszane plotki bez fatygowania się na stronę producenta danego tytułu.

Dokładnie, jakiś cep tylko panikę zrobił i tyle.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

HAHAHA :) A takie było halo, ze MP3 ma miec takie mega wymagania... a tu w mega rozdzielczości z AA na GF 8800GT można pykać :) Zakładając, że wykres jest prawdziwy to będę miał średnią 60fps+ :)

Link to post
Share on other sites

No właśnie krzyczałem wszystkim do uszu, że GTX 680 nie jest rekomendowany. To jest trochę tak jakby, że: 8600gt to wymagania minimalne, a GTX 680 to maksymalne (czyli tak jakbyś na lepszej nie mógł zagrać xD) R* po prostu uwzględniło najlepsze sprzęty obu firm (nie licząc 690).

 

@gtxxor

Jak się wyłączy FXAA to troszkę klatek może przybędzie :D (ale kto wie, może High to najwyższe ustawienia w grze? :D)

Edytowane przez Ladros
Link to post
Share on other sites

Max obsługuje multigpu? Skoro 690 ma przewagę nad 680, to i SLI z GTX 460 powinno być lepsze od pojedynczej karty :> ?

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą dla osoby kupującej oryginała ta pojemność nie powinna być problemem, bardziej dla tych co ściągają z neta. Mi się wydaje że te przerywniki filmowe nie są na enginie gry, w max payne 3 na xboxa były w jakimś formacie bik. i tu może będą chcieli polepszyć ich jakość.

 

@gtxxor

Jak się wyłączy FXAA to troszkę klatek może przybędzie :D (ale kto wie, może High to najwyższe ustawienia w grze? :D

Na pewno dadzą jakieś dx11 ultra :) tylko pokazują samo high by ucieszyć ludzi. Na pewno po tym screenie widać że gra jest ograniczana przez proca, bardzo małe są różnice między tymi grafikami.

Co do fxaa, nie wiem jak jest z tym FXAA włączanym w opcjach gry, ale te w panelu Nv przy 680GTX zakładając że gra idzie w 170fps to zabiera 1-3fps. Ja i tak nazywam darmowym AA bo porównaj to do MSAA gdzie z 170 fps robi się 70. Ja tylko wole FXAA włączyć w panelu Nv bo te fxaa co ustawiasz w grach mają nie takie same ustawienia i po prostu nie dają tak ostrego obrazu jak fxaa z panelu Nv. Testowałem fxaa w battlefield 3 i Alan Wake to fxaa jakie ustawiałeś w grze było parodią w porównaniu do fxaa z panelu sterowania, te pierwsze robiło mi z obrazu blur a drugie to ostry obraz.

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

Żadna rewelacja, przecież gra musi chodzić płynnie na konsolach, więc na PC z minimalnie lepszą grafiką (nie podniecajcie się, że MP3 będzie na blaszakach wyglądał znacznie lepiej) też nie może mieć wygórowanych wymagań. Zresztą materiał przygotowany przez Nvidię i figę z niego wynika.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Na pewno dadzą jakieś dx11 ultra :) tylko pokazują samo high by ucieszyć ludzi.

Nie sądzę. Jak by mieli zapodać jakieś Ultra coś tam to by ie już pochwalili i był by szum jak z tymi wymaganiami rekomendowanymi.

 

Co do AA (jakiegokolwiek). Po co i na co to nie wiem... chyba aby spowalniało animację i żebyśmy kupowali szybsze karty (nakręcanie biznesu). No bo ma to wygładzać piksele. Ok. Ale to dobre jest jak piksele są dużej wielkości. W niskich ustawieniach: 640x480 na 15" czy 800x600 na 19"... czyli jak są o wymiarach gdzieś 0,37mm czy większe. Sm mam na moich monitorach piksele rzędu 0,3mm oraz 0,31mm i problemu schodków nie widzę. Jak by się przyjrzeć i przybliżyć głowę do monitora to w statycznej scenie na krzywiznach dostrzeżemy. Tylko czy to problem... jeśli ktoś gra w statyczne sceny z głową 30-40 cm od monitora to tak ale jak sobie pykam w strzelankę i mam z 60-80 cm oczy do monitora a scena jest mniej lub bardziej dynamiczna/ruchliwa (no bo się poruszam i celuję) to nie ma żadnego problemu... Na takie coś nie zwraca się nawet uwagi, bo nie ma na to czasu. A do tego teraz się używa dużych rozdzielczości 1024x768 i dużo wyższych (ponoć furorę robi ostatnimi czasy 1920x1080). W 1024x768 ja problemu nie widzę wcale a jak włączyłem grę w 1920x1200 to tym bardziej nie wiem po co do takiego ustawienia AA... No chyba, że wpatrujemy się w monitor jak w obrazek :) A tylu ludzi się tym jara jak by było czym. A wspomnieć należy że czasem to wręcz rozmydla obraz. tak więc to jest taka zbędność trochę spowalniająca animację :) Można dać na OFF

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

krolikbeny, jakiś czas temu miałem dokładnie to samo zdanie, nigdy nie włączałem AA. Z ciekawości teraz na 680gtx testowałem te FXAA, stwierdzam że bez AA wciąż nie mam problemu grać, jednakże zauważyłem że gry jak Alan Wake czy Crysisy (zwłaszcza 2'ka po graficznych modach) czasem wyraźnie zyskują po dodaniu tej opcji, przy takim poziomie detalizmu brak aliasingu sprawia ze gra zaczyna przypominać film. Dlatego o ile jeszcze miesiąc temu miałem dokładnie takie samo zdanie co ty to dziś włączam FXAA + Anizo16 w każdej grze, na 680GTX samo fxaa jest darmowe, no bo spadek o 2 fps ze 170fps to nie problem. Dla przykładu w mass effect to spadek ze 170 na 70 fps używając MSAA4. Trzeba tylko uważać by nie włączać tego FXAA z poziomu gry

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

Nikt ci nie powie ile będziesz miał fps, tylko orientacyjnie można określić ustawienia w jakich byś mógł zagrać, ale że premiera dopiero za tydzień, testów jeszcze nie ma, to nikt ci nie powie, ale według tabelki, którą podałem to ok. 40FPS mógłbyś liczyć.

 

PS. Macie jakieś crewy? :D

Edytowane przez Ladros
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...