Skocz do zawartości

Czy mój zasilacz da rade z nową kartą graficzną?


Recommended Posts

Witam i za razem wesołego jajka.

 

Kolejny raz potrzebuje waszej pomocy.

Zamierzam kupić kartę VTX Radeon HD6790 1GB DDr5 840/4200MHz 256bit i boję się że mój zasilacz może nie dać rady.

 

I tu pytanie do was czy zasilacz firmy DEER 400W, podobno najbardziej palące się badziewie, czy utrzyma nową kartę tego Radeona.

 

Na komparatorze i na stronie karty pisze że potrzebuje 150W chyba, sami sprawdzcie.

 

 

http://img853.imageshack.us/img853/7360/aaaiu.png

Link to post
Share on other sites

No szperałem ostatnio na temat zasilaczy i same nie ciekawe rzeczy pisza o DEER zasilaczach, mi pracuje juz od ponad roku, wiele noce pracował jak spałem i nic żadnej awarii, ale ludzie przestrzegaja.

 

Nowym zasilaczem był by : OCZ StealthXStream 2 500W ATX SLI 80plus, czy on nie jest zły?

 

link do aukcji : http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-500w-atx-sli-80plus-i2243145228.html

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej to chińskie go**o możesz nie mieć nerwów z nim a możesz mieć może od razu karta pójść z dymem brak jakich kolwiek zabezpieczeń itp , itd , nie warto ryzykować :)

 

No szperałem ostatnio na temat zasilaczy i same nie ciekawe rzeczy pisza o DEER zasilaczach, mi pracuje juz od ponad roku, wiele noce pracował jak spałem i nic żadnej awarii, ale ludzie przestrzegaja. Nowym zasilaczem był by : OCZ StealthXStream 2 500W ATX SLI 80plus, czy on nie jest zły? link do aukcji : http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-500w-atx-sli-80plus-i2243145228.html

Nie on jest spoko zasilaczem z dobrej półki utrzyma taki config z palcem w nosie :) Tani dobry zasilacz i co dobre za nie dużą kwotę .

Link to post
Share on other sites

Ten OCZ jest o niebo lepszy od tego czegoś Deer. Moze powiedz ile masz kasy na PSU to coś doradzimy

A może najpierw niech poda konfig ? Upatrzył sobie kartę, ale kto wie co tak naprawdę ma w obudowie i czy procesor nie będzie ograniczał ?

Do tego, wymiana zasilacza na 500W za ok 200-250 zł a komp pewnie sam w sobie jest wart może drugie tyle...?

 

Podaj całą obecną konfigurację komputera.

Link to post
Share on other sites

Na nowy zasilacz mam max 200zł

 

System operacyjny : Windows 7 Ultimate

Typ procesora : DualCore Intel Core 2 Duo E6550, 2333 MHz (7 x 333)

Płyta główna : Asus P5KPL-AM IN/ROEM/SI

Pamięć : 2 x Kingston KTC1G-UDIMM 1024 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Karta wideo : NVIDIA GeForce 8600 GTS (256 MB)

HDD : WDC WD2500AAKS-00VSA0 ATA Device (232 GB, IDE)

Zasilacz : DEER 400W

Link to post
Share on other sites

A może najpierw niech poda konfig ? Upatrzył sobie kartę, ale kto wie co tak naprawdę ma w obudowie i czy procesor nie będzie ograniczał ? Do tego, wymiana zasilacza na 500W za ok 200-250 zł a komp pewnie sam w sobie jest wart może drugie tyle...? Podaj całą obecną konfigurację komputera.

Mam rozumieć ze na ewentualna rozbudowę juz nie może zostać ? OCZ kosztuje 180 zł wiec nie panikuj, lepiej by wydał teraz na zasilacz niż kupił coś za 100 zł a przy ew wymianie podzespołów nie musiał juz wymieniać PSU

Link to post
Share on other sites

Zasilacz koniecznie do wymiany to nie podlega dyskusji druga sprawa to po co ci taka karta jak radeon 6970?, twój procesor jest delikatnie mówiąc słabiutki będzie bardzo wąskim gardłem i karta nie rozwinie skrzydeł ,może będzie wykorzystanie karty na poziomie 50%

Link to post
Share on other sites

Mam rozumieć ze na ewentualna rozbudowę juz nie może zostać ? OCZ kosztuje 180 zł wiec nie panikuj, lepiej by wydał teraz na zasilacz niż kupił coś za 100 zł a przy ew wymianie podzespołów nie musiał juz wymieniać PSU

Wymiana podzespołów ? Raczej wymiana kompa...A skoro tak, to tylko w całości - kto kupi wysłużony konfig bez zasilacza ? Kupił byś taki zestaw i dokładał jeszcze osobno do zasilacz ? Nie wydaje mi się...No ale to już nuance.

To jak myslicie? kompa nie obciazy karta? zasilacz nowy by sie do niej przydal?

Karta nie jest jakaś znowu super wydajna, choć procesorowi przydałoby się OC do min 3,0GHz (im wyżej, tym lepiej). A zasilacz, to niestety koniecznie do wymiany... Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Ave przy ewentualnej wymianie kompa nie musiał by wymieniać zasilacza no chyba ze kupi cos pokroju GTX 580 :] No kupił bym choćby nawet dlatego ze mam kilka zasilaczy starych w domu.

 

Autorze a nie zastanawiałeś sie może nad jakaś inna karta która w 100% bedzie działa z tym procesorem ?

Link to post
Share on other sites

DomiHD2 - masz na myśli czy nie zastanawiał się nad jakąś słabsza kartą ? pytanie tylko jakie ma wymagania , zasoby gotówki i co chce osiągnąć .

xnn123 - chcesz to możesz robić podsumowania :D

 

ps. nie nabijam bo mi nie zależy na ilości ;)

Link to post
Share on other sites

Na nowy zasilacz mam max 200zł System operacyjny : Windows 7 Ultimate Typ procesora : DualCore Intel Core 2 Duo E6550, 2333 MHz (7 x 333) Płyta główna : Asus P5KPL-AM IN/ROEM/SI Pamięć : 2 x Kingston KTC1G-UDIMM 1024 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) Karta wideo : NVIDIA GeForce 8600 GTS (256 MB) HDD : WDC WD2500AAKS-00VSA0 ATA Device (232 GB, IDE) Zasilacz : DEER 400W

CHIEFTEC iARENA GPA-500S8 500W AKTYWNE PFC 80 PLUS

 

= 125zł :)

Link to post
Share on other sites

Pozbądź się tego DEER'a czy co tam masz puki jeszcze jest sprawny :D Padnie jak mucha z czasem pod tą karta,a co do OCZ to sam taki mam o mocy 600W i ciągnie mi z powodzeniem mojego potwora GTX580 cały czas świetna stabilnosc pracy oraz kultura to to mówi samo za siebie :D Jak najbardziej polecam ten model :D

Link to post
Share on other sites

Pozbądź się tego DEER'a czy co tam masz puki jeszcze jest sprawny :D Padnie jak mucha z czasem pod tą karta,a co do OCZ to sam taki mam o mocy 600W i ciągnie mi z powodzeniem mojego potwora GTX580 cały czas świetna stabilnosc pracy oraz kultura to to mówi samo za siebie :D Jak najbardziej polecam ten model :D

Co do zasilacza się zgodzę jest OK! :) Ale po jakiego grzyba taką moc 600W-acisza! Może od razu 1kw! %-)
Link to post
Share on other sites

Hehe xnn123 - jeżeli dopłata jest minimalna (czyt. 10-30zł) to czemuby nie wziąć mocniejszej wersji? Ja moją 600W dostałem 5zł drożej niż wersję 500W, nie opłacało się? ;). Lepsze okablowanie od wersji 500W, a i mniej obciążony jest, co daje mi większą ciszę. No i w przypadku SXS2 - jest zmiana konstrukcji, gdzieś to czytałem, że do 500W robił ktoś inny zasilacze, a od 600W wersji jest to konstrukcja Sirteca :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...