Skocz do zawartości

Podkręcanie AMd Athlon x2 250 na kiepskiej płycie


Recommended Posts

Witam! mam Amd Athlon x2 250 3.0 ghz AM3

 

płyte glówną Asus M4N68T- M LE

 

i nie da sie podkręcić proca tzn. dochodze do 3,3 i juz komputer po kilku ponownych uruchomieniach nie wstaje. tzn black screen i trzeba reset biosa robic.

jak go podkręcić aby był na dłuzej jakieś 3,5 ghz?

procesor spokojnie do tylu pójdzie. ale płyta niestety...

tu screen z jumpfree configuration. moze wy mi coś doradzicie

z góry dzięki za pomoc

 

http://i40.tinypic.com/affs3o.jpg

Link to post
Share on other sites

ojj to tylko teraz ustawione aby było to 7 %

robilem tak :

zegary na 235 ustawiam czyli 235 x 15 to : 3525 MHZ

PCIE na 100

gpu na 300 (standard)

mnoznik proca x15 full

CPU/NB frequency na 10 full

HT voltage na 1,3

Cpu na 1,4

dalej auto bo nie ogarniam

loadline tez auto

memory clock mode zmienilem na 533 bo mam ramy 1333 mhz

i napiecie pamieci na 1,6

 

ale co z tego

jak komp wstanie 2-3 razy i pozniej juz nie chce

co robic?

rece opadaja nad tą plytą

Link to post
Share on other sites

Płyta owszem, najniższy model. Chipset nie jest taki zły, choć jeśli u Ciebie standardowe taktowanie to 300MHz, to jest to już jakiś odpadowy układ - normalne taktowanie dla NF630a jeśli chodzi o GPU to 425MHz a znosi nawet 650MHz.

 

Poza tym MUSISZ ustawić ręcznie timingi dla pamięci. Jeśli ustawiasz taktowanie na 533MHz to timingi będziesz mieć jak dla 533MHz a nie jak dla 667MHz, przez co komp nie będzie wstawać. Możesz spróbować podbić napięcie pamięci do 1,7V, choć jeśli nie masz porządnych kostek, to mogą tego nie znieść.

Link to post
Share on other sites

mam ten sam proc mobo asus m4a78-em i jestem kompletnym laikem .zżera mnie ciekawośc i chcem ten proc podkręcić ale nie wiem jak się do tego zabrać,słyszalem o amd over drive,ale polecane są działania w bios czy ktoś mi pomoże

już zaczynałem ale chyba za ostro bo ustawiłem coś na 230 i odrazu mi 0.5 ghz poszło w occt

dajcie jakąś wskazówkę

aha jestem tu nowy wiec witam wszystkich serdecznie

 

mam ten sam proc mobo asus m4a78-em i jestem kompletnym laikem .zżera mnie ciekawośc i chcem ten proc podkręcić ale nie wiem jak się do tego zabrać,słyszalem o amd over drive,ale polecane są działania w bios czy ktoś mi pomoże już zaczynałem ale chyba za ostro bo ustawiłem coś na 230 i odrazu mi 0.5 ghz poszło w occt dajcie jakąś wskazówkę aha jestem tu nowy wiec witam wszystkich serdecznie

Edytowane przez barttbart
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mialem kiedys taka plyte sama, a procesor podobny bo Athlon X2 240 i chodzil mi ladnie stabilnie na 3.8GHz. Niestety nie pamietam juz jakie byly to dokladnie ustawienia - ale polecam obnizyc predkosc pamieci do minimum - jak znajdziesz juz dobre ustawienia dla CPU to wtedy dostosujesz pamieci. W ten sposob odpada Ci problem pamieci - wiesz ze w razie czego to nie one powoduja problem ze wstawaniem. Pozniej mailem plyte Crosshair V to tak dla testu wycisnalem z procesora jeszcze wiecej - choc nie byla to juz super stabilna praca...http://www.adisoftware.republika.pl/oc.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...