Skocz do zawartości

Antywirus do komputera


Recommended Posts

Witam. Mam system XP , 2,5 gb ram, 2,5 ghz intel e5200 , radeon 5670 512 .

Potrzebuje antywirusa , miałem teraz triala na miesiąc kaspersky, skończyła się, a wcześniej AVG darmową wersję 11. CZytałem dużo negatywnych opinii na AVG free edition, dlatego pytam o jakiś program.

Darmowy najlepiej, a płatny to czy są licencje na rok za 30 zł np. ?

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście NIE polecam AVG, Avasta i Kasperskyego.

Przez 2 lata korzystałem z Kasperskyego, ale tylko z tego względu, że przy zakładaniu neta dostałem na niego licencje. Kasperskyego nie polecam z tego względu, że bardzo zamula kompa oraz jego skuteczność moim zdaniem jest słaba, ponieważ pomimo tego, że miałem go zainstalowanego oraz odpowiednio skonfigurowanego to i tak zdarzyło mi się, że miałem wirusy.

Najlepszym wirusem jakim miałem był z pewnością i jest Norton Internet Secruity, zawsze jak miałem go zainstalowanego to nigdy nie zdarzyło mi się, żebym miał jakieś wirusy. Norton jest dość wydajnym antywirusem oraz skutecznym. Gdy, np nie będziemy mieć na komputerze żadnego antywirusa, a złapiemy wirusa, który blokuje instalacje antywirusów to AVG, Avast i Kaspersky z pewnością się nie zainstalują, a Norton się zainstaluje.

Przez pewien czas miałem Comodo Internet Secruity i wydaje mi się, że jest dość dobrym darmowym antywirusem, ale zbyt mało z niego korzystałem i nie będę go polecał, ale znam kilka osób, które sobie go zachwalają.

Link to post
Share on other sites

Co do zamulania kompa przez Kasperskyego, to ja czegoś takiego nie odczuwam wręcz przeciwnie komp chodzi wyśmienicie. Jeszcze nie przepuścił mi żadnego wirusa, po drugie kasper posiada świetną funkcję a mianowicie leczenie plików czego w innych antywirusach nie uświadczymy. Z darmowych dystrybucji to miałem Comodo Internet Security, MS Security Essentials są one dobre do czasu aż nie trafimy na wirusa. Jak je miałem to nawet żaden z nich nie ostrzegał mnie o niebezpieczeństwie, później jak zainstalowałem KIS2012 wykrył ponad 400 zagrożeń :o Dla mnie osobiście na dzień dzisiejszy liczą się tylko 2 pakiety: KIS i ESET.

Link to post
Share on other sites

Darmowy masz cały pakiet Comodo Internet Security,sam antywirus Avira(bardzo skuteczna,nawet lepsza od komercyjnych programów) lub zestaw Avira+ Firewall Comodo.W taki sposób można mieć dobry pakiet zabezpieczający. Skoro chcesz darmowy to możesz kupić jakąś gazetkę komputerową i będziesz miał zabezpieczenie komputera.

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie polecam Kaspersy Internet Security. Miałem wersję 2010, a teraz 2011. Nic nie zamula. Zero wirusów.

Co do kupna, to na Allegro są klucze za ok. 30 zł od licencji. Sam taką posiadam. Jedyny minus to angielska wersja językowa. Chyba, że instalowana by była wersja 2010. Do tego mam skórkę spolszczającą. :)

Link to post
Share on other sites

Te klucze do anglojęzycznych wersji na allegro może działają ale te polskie za ~15-30zł to pic na wode. Sam ostatnio taki kupiłem i śmigał gdzieś ~2 tygodni później go zablokowali albo wystarczyło zrobić formata i później jak się chciało wpisać key to wyskakiwało że liczba aktywacji przy użyciu tego klucza została wykorzystana :/

Link to post
Share on other sites

Ja nie wierze już w bezpłatne antywirusy.Jeżeli już to tak jak napisał grzesiu129 instalować nortona na 3 miechy i tak w koło.

Płatny antywirus niekoniecznie musi być skuteczniejszy od darmowego. Zobacz na Avirę zostawia w tyle płatne antywirusy pod względem skuteczności.To samo tyczy się Firewalla od Comodo.

Link to post
Share on other sites

<p>Polecam Microsoft Security Essentials (na filehippo znajdziesz wersję na XP), całkowicie darmowy, minimalnie obciąża komputer, częste aktualizacje, bardzo dobra integralność z systemem operacyjnym. </p>

<h1 class="PageTitle" id="IDF_SystemTitleElement_1" style="position: static; z-index: 0; font-weight: normal; margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; font-size: 32px; color: rgb(34, 67, 108); font-family: 'segoe ui', verdana, arial, sans-serif; text-align: left; ">

 </h1>

 

Link to post
Share on other sites

Polecam Microsoft Security Essentials (na filehippo znajdziesz wersję na XP), całkowicie darmowy, minimalnie obciąża komputer, częste aktualizacje, bardzo dobra integralność z systemem operacyjnym.

To są chyba jego jedyne zalety, bo jeśli chodzi o ochronę i zwalczanie zagrożeń to już tak różowo nie jest :/
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Miałem KIS'a. Skończyła się licencja to spróbowałem z Comodo. I zaraz po zainstalowaniu odciął mnie całkowicie od neta. Nie wiem co mu się stało. IP z którym się łączył był jakiś dziwny. Powalczyłem trochę i wróciłem do Kasperskiego. Na obecna chwilę nie widzę lepszej alternatywy z firewallem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...