Skocz do zawartości

8GB RAM czy 4GB?


Recommended Posts

Witam otóż zauważyłem, że coraz więcej ludzi kupuje 8GB ramu, chociaż 4GB w zupełności wystarcza. Jak się spytałem dlaczego odpowiedzieli: na przyszłość. I mam teraz do Was pytanie. Czy opłaca się brać na przyszłość?

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem tak

4gb wystarcza chociaż 8 gb też się przydaje

gdy np. grasz w BF3 wychodzisz z gry i czekasz aż załaduje pulpit itd.

to mając większą ilość pamięci nie czekasz na to bo już jest to zapisane w buforze :D

warto gdyż 2x 4gb dostaniesz za 200 zł ale mowa od DDR3

Link to post
Share on other sites

4GBnie jest wystarczające. DDR3 jest obecnie tak tanie że nie warto myśleć o kupnie tylko 4GB.

 

Oczywiście zależy do czego używasz komputera. Do pracy z plikami video przyda się i 16GB RAMu.

Do gier tyle nie trzeba ale są już pierwsze tytuły które potrafią zapchać całe 4GB pamięci. Większa jej ilość może zwiększyć komfort pracy komputera.

 

8GB RAMU nie jest dla szpanu ani na przyszłość. Na przyszłość byłoby to rok czy dwa temu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ram jest taki tani, że nie opłaca się kupować mniej niż 8. Bierz ile masz kasy w portfelu. Jak będzie za dużo to za pół roku kolegom sprzedasz. A jak będzie na tajwanie trzęsienie ziemi to jeszcze elegancko zarobisz.

 

Od razu przypomniało mi się jak bodaj w 2000 roku był jakiś kataklizm i za kostkę 64 MEGAbajtów ramu zapłaciłem 750zł xD

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Powiem tak jak przedmowcy. Bierz 8 GB. Teraz gry to zapychaja cale 4 GB i jest problem z grami taki, ze wywala do pulpitu z jakims bledem.

 

Ja aktualnie mam 12 GB jednak praca na wirtualnych maszynach swoje tez wymaga.

 

Wiec jezeli komp ma byc do ogladania filmow i grania to 8 GB, a jezeli czegos zwiazanego z zawodem to wiecej niz 8 GB bedziesz potrzebowal.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...