Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po wcześniejszym moim temacie ustaliłem że zmieniam kartę graficzną. Moje kolejne pytanie brzmi jak w temacie czyli którą wybrać nVidia GeForce GTX 560 Ti czy Radeon 6950 a może macie jakieś propozycje? Karta będzie używania głównie do gier.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc za którą z góry dziękuję.

Edytowane przez Areodynamic
Link to post
Share on other sites

Intel Core I5 750 2.67Ghz

Ram 4gb

Gigabyte P55-UD3

Zasilacz Xilence XP550 550W

Moja aktualna karta to Radeon 4870x2 więc nie powinno być problemu z zasilaniem.

 

Gry nowości różne, Jeśli odgrywa dużą rolę w grafice czy dynamice to tak lecz jeśli to mało widowiskowy dodatek to raczej nie...

Edytowane przez Areodynamic
Link to post
Share on other sites

Odnośnie PhysX http://forum.benchmark.pl/topic/32337-co-daje-w-grach-phsyx/ jest to bardzo fajny dodatek wzbogacający przyjemność z grania. Nic tak nie cieszy jak możliwość niszczenia nawet małych pierdółek bądź popływania w lagunach/rafach (mowa o Just Cause 2 i CUDA).

Szansa na zmodowanie jest minimalna (allegro się kłania) a kupowanie karty tylko w celu zmodowania mija się obecnie z celem (kiedyś było zupełnie inaczej ).

 

Posiadam gtx560ti co prawda gram w rozdziałce 1280x1024 (według mnie jedyna słuszna a nie jakieś tam fullhd gdzie masz deskę zamiast monitora :P ) i karta posiada bardzo duży zapas mocy wszystko śmiga na maksymalnych detalach (jedyną grą której daleko jest do optymalizacji jest ArmA 2 ale w tym przypadku fps jest bardzo zbliżony pomiędzy ustawieniami niskimi a bardzo wysokimi na obojętnie jakiej karcie dobrej karcie czy to Ati czy to Nvidia) nawet taki Crysis 2 z dx11 + high texture pack :D

Link to post
Share on other sites

Na havoku też sobie porozwalasz małe pierdółka tylko będą upadać inaczej i nie będą leżeć na ziemi jak przy physix(ale co z tego ze leżą na ziemi jak i tak postacie przenikaja przez nie jak duchy... leżą zarzynają karte a i tak nie mają wpływu na otoczenie...).Karty dalej sie modują tyle,że wersje z 1gb pamięci rzadziej.Nie rozumiem stwierdzenia że nie opłaca się kupować karty tylko po to żeby ją zmodować,a dlaczego nie, kupujesz karte za 800+zł i modujesz jej bios odblokowując TMU,SP,SPu i za darmo zwiększasz jej możliwości :)

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...