Skocz do zawartości

Jak udostępnić internet z innego komputera dalej przez router !!?? HELP !


Recommended Posts

Gość effendi360

Witam,

 

Jest tak:

 

Mam laptopa do którego podłączony jest modem adsl kablem usb i z niego laptop ciągnie neta.

Teraz, chciałbym przez kabelek udostępnić ten net routerowi tak żeby on dalej już udostępniał go innym kompom przez kabel lub wifi. JAK TO ZROBIĆ ??? Bo na obecną chwilę to mi nawet zwykły LAN nie działa !!! HELP !!!

 

Router to pentagram P6361.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja do tej pory udostępniałem przez switcha ale mi potrzebne wifi działające i po to kupiłem ten router al za chiny ludowe nie mogę go zmusić do gadania.

 

Ani przez wifi ani przez lan inne kompy tego neta nie biorą.

 

 

edit dziś rano:

 

Ok. W ogóle to fajnie że na tym forum można jakąś pomoc otrzymać. Chyba tylko w tematach "komputer za 10k" albo "która karta lepsza" :/

 

Odpaliłem net i chodzi, wifi też aleeeee komputery nie widzą się w sieci. Jest mi to bardzo potrzebne. Poradźcie coś.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie kupisz po prostu routera ADSL? Byłoby znacznie prościej niż kombinować z kablami.

 

Ale jeżeli chcesz to robić właśnie tak jak piszesz, to powiedz mi, kabel od laptopa do routera wpinasz w WAN czy LAN? Poza tym chyba (!) powinieneś wyłączyć DHCP w routerze.

Link to post
Share on other sites

A mógłbyś podać jaki masz dokładnie modem? Bo z tego co tam piszesz to wyglądałoby to podobnie jak u mnie jest. Łączysz router i modem kabelkiem RJ-45. W routerze wpinasz go do tego niebieskiego wejśca a w modemie obojętnie do którego i podpinasz kabel telefoniczny do modemu. Póżniej tylko trzeba w ustawieniach routera zmienić adres IP, tak żeby router i modem nie miały takiego samego bo się będą "gryzły" i nie będzie neta.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dobra dzięki za rady choć i tak okazały się niezbyt pomocne.

Gwoli ścisłości: Zmieniłem adres routera na taki sam jak modemu neo i o dziwo - wszystko zaczęło działać bez problemu.

Kilka restartów routera i kompy też widzą się w sieci.

 

@omnik

 

ta tylko że najtańszy sensowny router adsl kosztuje 200zł to raz a dwa, mieszkam na wichurze i jakość neta jest słaba, mam te 6 mega ale livebox gdy jest podłączony to wprawdzie net jest ale dużo gorszy i sypie błędami CRC jak głupi; natomiast na tym zwykłym modemie (speedtouch) net działa bez zarzutów.

 

Ogólnie wszystko jest ok poza inną banią. Jak korzystam z speedtoucha + router to prędkość przesyłania danych leci 10mb/s natomiast, gdy ciągnę net z liveboxa (bezprzewodowo) to prędkość przesyłania danych między kompami wynosi kilka kilobajtów :/

Może mnie ktoś oświecić why ?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No dobra ale DLACZEGO gdy mam neta z speedtoucha to mam 10 megabajtów na sekundę przy transferze z kompa na kompa a gdy biorę neta z liveboxa bezprzewodowo to mam kilka kilobajtów ? Skoro kompy są połączone kablami w LANie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...