Skocz do zawartości

Sapphire ATI Radeon HD 4890 stress 78°C


Recommended Posts

Witam

1. Prosze o wasze zdanie na temat temperatury karty Sapphire ATI Radeon HD 4890 1024MB GDDR5

 

Motherboard 40 °C (104 °F)

CPU 36 °C (97 °F)

GPU Diode (DispIO) 56 °C (133 °F)

GPU Diode (MemIO) 67 °C (153 °F)

GPU Diode (Shader) 60 °C (140 °F)

GPU VRM 50 °C (122 °F)

Seagate ST3500418AS 27 °C (81 °F)

Seagate ST3500418AS 25 °C (77°F)

Stres

Motherboard 43 °C (109 °F)

CPU 40 °C (104 °F)

GPU Diode (DispIO) 78 °C (172 °F)

GPU Diode (MemIO) 88 °C (190 °F)

GPU Diode (Shader) 82 °C (180 °F)

GPU VRM 101 °C (214 °F)

Seagate ST3500418AS 27 °C (81 °F)

Seagate ST3500418AS 25 °C (77 °F)

Moim zdaniem to sporo

 

2. Zamowilem to chlodzeniehttp://www.ebuyer.com/product/150983 czy ktos z was montowal to na 4890? Prosze o komentarz czy ten zakup zmieni sprawe

Link to post
Share on other sites

W pełni normalna temperatura, nie masz się czym przejmować.

 

Edytka:

Trochę się pośpieszyłem. VRM z tego co wiem to sekcja zasilania. Niech ktoś się wypowie czy 101st. to normalna temperatura. Z drugiej strony na zamówionym przez Ciebie chłodzeniu gdy nie dasz dodatkowego radioatora tam temperatura nie spadnie.

Link to post
Share on other sites

tu niechodzi o to czy sporo ale o to ze powyzej 100 to juz temperatura topienia cyny wiec karta jest juz mocno zagorozona a raczej wszystkie jej luty

Różne mieszanki topią się w różnych temperaturach. I jestem przekonany iż przy takiej temp. nie zagraża jej "rozlutowanie się".

 

------

 

Co do Twin Turbo - studencikus - piszesz że przez fabryczne chłodzenie robi się cieplej z tyłu obudowy. Ale powiedz - w czym to przeszkadza? Nic Ci tam nie powinno zasysać powietrza spowrotem do obudowy. W przypatku Twin Turbo całe ciepło będzie oddawane w obudowie i tam pozostanie puki nie zostanie wyciągnięte przez wentylator. I nie ma siły aby nic nie "ulotniło" się wyżej w stronę np. procesora, czy chipsetu. Także ta róża wbrew pozorom ma kolce.

Link to post
Share on other sites

jak tylu bedzie sie robilo cieplo to w koncu i w srodku zaczyna sie robic cieplej ( no chyba ze komp stoi na srodku pokoju ) ..

 

i jeszcze : http://www.hardwaresecrets.com/article/630/4

Air output: It is the air output located on the rear of the PC, where the hot air produced by the video card exits the system.

The temperature of the air being thrown out of the system dropped dramatically, however, from 63º C to 51º C a przy podlaczeniu do 12v jest 37 c..

 

@ batdal - pamietaj o podlaczeniu do 12v na plycie ( albo chociaz do 7v bo z karta to nie bardzo wspolpracuje :) )

Link to post
Share on other sites

jak tylu bedzie sie robilo cieplo to w koncu i w srodku zaczyna sie robic cieplej ( no chyba ze komp stoi na srodku pokoju ) ..

 

?! :)

 

Z tego co piszesz wychodziłoby że dzięki zmianie "seryjnego" chłodzenia na Twin Turbo zmniejszy się ilośc wydzielanego ciepła przez kartę, a tak z pewnością nie jest!

Pozatym czy nie lepiej "wywalić" ciepłe powietrze od razu poza obudowę, a nie mielić to później wentylatorami?

Piszesz że komputer w środku nagrzeje się od ciepłego powietrza które jest na jego tyle(poza obudową)? Pisząc oględnie.. BEZ JAJEC.

 

Nie neguję wydajności/sprawności chłodzenia od AC, ale nie proszę nie pisz takich bzdur bo z tego co napisałeś w skrócie mogę wywnioskować że lepiej nie usuwać z obudowy nagrzanego powietrza bo może się on nagrzać od ciepłoty za obudową?!?! :)

Link to post
Share on other sites

Witam

1. Prosze o wasze zdanie na temat temperatury karty Sapphire ATI Radeon HD 4890 1024MB GDDR5

 

Motherboard 40 °C (104 °F)

CPU 36 °C (97 °F)

GPU Diode (DispIO) 56 °C (133 °F)

GPU Diode (MemIO) 67 °C (153 °F)

GPU Diode (Shader) 60 °C (140 °F)

GPU VRM 50 °C (122 °F)

Seagate ST3500418AS 27 °C (81 °F)

Seagate ST3500418AS 25 °C (77°F)

Stres

Motherboard 43 °C (109 °F)

CPU 40 °C (104 °F)

GPU Diode (DispIO) 78 °C (172 °F)

GPU Diode (MemIO) 88 °C (190 °F)

GPU Diode (Shader) 82 °C (180 °F)

GPU VRM 101 °C (214 °F)

Seagate ST3500418AS 27 °C (81 °F)

Seagate ST3500418AS 25 °C (77 °F)

Moim zdaniem to sporo

 

2. Zamowilem to chlodzeniehttp://www.ebuyer.com/product/150983 czy ktos z was montowal to na 4890? Prosze o komentarz czy ten zakup zmieni sprawe

Nie martw się to nie dużo jak na kartę graficzną. Możesz grać spokojnie. A co do wypowiedzi na temat karty to jedyne co mi się w niej nie podoba to głośne chłodzenie. Wydajność i jakość są oki. Co do chłodzenia które chcesz kupić to myślę że zmniejszy temperatury jak i ilość generowanego hałasu.

Link to post
Share on other sites

jak tylu bedzie sie robilo cieplo to w koncu i w srodku zaczyna sie robic cieplej ( no chyba ze komp stoi na srodku pokoju ) ..

 

?! :)

 

Z tego co piszesz wychodziłoby że dzięki zmianie "seryjnego" chłodzenia na Twin Turbo zmniejszy się ilośc wydzielanego ciepła przez kartę, a tak z pewnością nie jest!

Pozatym czy nie lepiej "wywalić" ciepłe powietrze od razu poza obudowę, a nie mielić to później wentylatorami?

Piszesz że komputer w środku nagrzeje się od ciepłego powietrza które jest na jego tyle(poza obudową)? Pisząc oględnie.. BEZ JAJEC.

 

Nie neguję wydajności/sprawności chłodzenia od AC, ale nie proszę nie pisz takich bzdur bo z tego co napisałeś w skrócie mogę wywnioskować że lepiej nie usuwać z obudowy nagrzanego powietrza bo może się on nagrzać od ciepłoty za obudową?!?! :)

 

1. przeczytales ten test z linka ?? zrozumiales co tam pisza ??

2. a jak sie podnosi temperatura w pokoju ?? Jak stoi gdzies komp gdzie ma malo miejsca to niestety bez jajec ale sie nagrzewa od tego ze zostaje cieple powietrze wokol niego :)

3. nie ilosc wydzielanego ciepla przez karte ( bo dalej ma te same waty ) ale temperatura powietrza wydmuchiwanego poza obudowe..

4 jest tam wyraznie napisane ze powietrze jest wywalane za obudowe

 

uwazaj bo czytanie ze zrozumieniem i elementy logiki sa chyba na maturze :P

Link to post
Share on other sites

Studencikus - może i Twin Turbo jest wydajniesze, ale ilość wydzielanego ciepła przez kartę się nie zmienia (jak juz pisałem). I pisałeś tylko o tyle obudowy.

Dodam od siebie że przy jakimkolwiek chłodzeniu temperatura w pokoju podniesie się tak samo szybko.

Myślę że warto w tym miejscu zakończyć naszą dyskusję bo do nieczego dobrego ona raczej nie prowadzi. :)

Link to post
Share on other sites

Studencikus - może i Twin Turbo jest wydajniesze, ale ilość wydzielanego ciepła przez kartę się nie zmienia (jak juz pisałem). I pisałeś tylko o tyle obudowy.

Dodam od siebie że przy jakimkolwiek chłodzeniu temperatura w pokoju podniesie się tak samo szybko.

Myślę że warto w tym miejscu zakończyć naszą dyskusję bo do nieczego dobrego ona raczej nie prowadzi. :)

ilosc wydzielanego ciepla nie zmieni sie nigdy w przypadku zmiany tylko zastosowanego chlodzenia, chocby nawet cieklego azotu.. zmieni sie sposob odbioru i rozprowadzenia/odprowadzenia..

 

Tak, tempy sie podniosa ale w dluzszym, czasie.. ( jak dmuchasz z 70c caly czas to chyba normalne ze sie podniesie szybciej niz jak 40c czy dalej logika szwankuje ?? )

 

I pisałeś tylko o tyle obudowy

pisalem o tyle bo tam dmucha z karty,zasilki,wentyl ( i jeden do gory z tego co widze ) a ze powietrze lubi sobie krazyc ...

 

Masz racje-dalsza dyskusja pokazalaby wiecej Twoich brakow :)..

 

 

--------------------------------------

 

wedlug producenta ( :P ) pasuje do 4890 :)

Link to post
Share on other sites

Uwież mi nie mam braków. Chciałem zakończyć tą dyskusję ponieważ właśnie chciałem uniknąć "docinek". Ale skoro zaczełeś to postaram się ostudzić twój rozpalony i niemal "rozlutowywujący" się umysł zdolny do perfekcyjnego myślenia logicznego.

 

Tak więc powiedz mi jak to się dzieje że jedno chłodzenie rozgrzewa się do temperatry 40st. a drugie 70st. ?

Ooops!? Czyżby ktoś zapomniał o zmiennych? Jakich? A np. powieszchnia oddawania ciepła, czy przepływ powietrza? Jakbyś je wszystkie wziął pod uwagę wyszło by Ci iż ilość ciepła oddawanego w przypadku obydwu chłodzeń jest taka SAMA! Tylko jedno chłodzenie potrzebuje do tego być rozgrzanym do 70st. i przepływu powietrza rzędu 35CFM. Inne 60st. i takiego samego przepływu z racji tego iż ma większą powieszchnię oddawania w przypadku takiego samego materiału.

Tak więc proszę nie pisz mi że mam problemy z logicznym myśleniem bo sam piszesz głupoty.

Link to post
Share on other sites

studencikus

duzo duzo bo jakby nie patrzec gdzies to wylatuje i przy okazji w budzie i okolo budy ( z tylu ) cieplej :).. tez mysle caly czas nad tym twin turbo do swojego 4870 takze jak juz zamontujesz to porob jakies testy i daj znac :)

dam znac

 

 

kugelfangxxx

obadaj bude czy ma wiatraki musi byc wentylacja ja miałem po 105c karta działa dalej!!!!!!!!!!! (mam 4870) a chłodzenie które kupiłęś to neiwiem czy podejczie ;]

 

moja buda to antec 300 3x zalman 12cm 1x 14cm

 

do tego chłodzenia sa radiatorki na sekcję zasilania i pamieci

Link to post
Share on other sites

Uwież mi nie mam braków. Chciałem zakończyć tą dyskusję ponieważ właśnie chciałem uniknąć "docinek". Ale skoro zaczełeś to postaram się ostudzić twój rozpalony i niemal "rozlutowywujący" się umysł zdolny do perfekcyjnego myślenia logicznego.

 

Tak więc powiedz mi jak to się dzieje że jedno chłodzenie rozgrzewa się do temperatry 40st. a drugie 70st. ?

Ooops!? Czyżby ktoś zapomniał o zmiennych? Jakich? A np. powieszchnia oddawania ciepła, czy przepływ powietrza? Jakbyś je wszystkie wziął pod uwagę wyszło by Ci iż ilość ciepła oddawanego w przypadku obydwu chłodzeń jest taka SAMA! Tylko jedno chłodzenie potrzebuje do tego być rozgrzanym do 70st. i przepływu powietrza rzędu 35CFM. Inne 60st. i takiego samego przepływu z racji tego iż ma większą powieszchnię oddawania w przypadku takiego samego materiału.

Tak więc proszę nie pisz mi że mam problemy z logicznym myśleniem bo sam piszesz głupoty.

a czytales to wczesniej ?? ( zrozumiales ?? )

ilosc wydzielanego ciepla nie zmieni sie nigdy w przypadku zmiany tylko zastosowanego chlodzenia, chocby nawet cieklego azotu.. zmieni sie sposob odbioru i rozprowadzenia/odprowadzenia..

po co mi to samo piszesz ??

----------

 

@batdal

dzieki i czekam

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

chlodzenie zamontowane

CPU 37 °C (99 °F)

CPU #1 / Core #1 45 °C (113 °F)

CPU #1 / Core #2 45 °C (113 °F)

CPU #1 / Core #3 45 °C (113 °F)

CPU #1 / Core #4 45 °C (113 °F)

GPU Diode (DispIO) 34 °C (93 °F)

GPU Diode (MemIO) 47 °C (117 °F)

GPU Diode (Shader) 39 °C (102 °F)

GPU VRM 46 °C (115 °F)

Seagate ST3500418AS 31 °C (88 °F)

Seagate ST3500418AS 31 °C (88 °F)

Seagate ST3500418AS 30 °C (86 °F

 

niestety jesli odpale fur mark lub jakas gre GPU VRM idzie strasznie w gore az komp sie restartuje, reszta jest "zimna"(prawdopodobnie cos pominolem)

Prosze o porade

Link to post
Share on other sites

tu niechodzi o to czy sporo ale o to ze powyzej 100 to juz temperatura topienia cyny wiec karta jest juz mocno zagorozona a raczej wszystkie jej luty

Lutowia bezolowiowe stosowane w elektronice topia sie w temperaturach powyzej 200 st.

 

Witam ponownie

chlodzenie zamontowane

CPU 37 °C (99 °F)

CPU #1 / Core #1 45 °C (113 °F)

CPU #1 / Core #2 45 °C (113 °F)

CPU #1 / Core #3 45 °C (113 °F)

CPU #1 / Core #4 45 °C (113 °F)

GPU Diode (DispIO) 34 °C (93 °F)

GPU Diode (MemIO) 47 °C (117 °F)

GPU Diode (Shader) 39 °C (102 °F)

GPU VRM 46 °C (115 °F)

Seagate ST3500418AS 31 °C (88 °F)

Seagate ST3500418AS 31 °C (88 °F)

Seagate ST3500418AS 30 °C (86 °F

 

niestety jesli odpale fur mark lub jakas gre GPU VRM idzie strasznie w gore az komp sie restartuje, reszta jest "zimna"(prawdopodobnie cos pominolem)

Prosze o porade

Czy moglbys zamiescic zdjecia karty z nowym chlodzeniem bo wyglada ze niewystarczajaco chlodzisz sekcje zasilania, nie wiem czy w zestawie byl radiator na VRM a jesli byl to moze zostal zle zamontowany.

Link to post
Share on other sites

witam ponownie

Zakupione chlodzenie nie pasuje ;)

(wszystko gra tylko sekcja zasilania jest inaczej niz w 4870)

Nastepnym razem pomysle przed wydaniem kasy

No i mam prezent dla @studencikus ( Accelero Twin Turbo)

 

Niestety prawdopodobnie ugotowalem karte ;)

Pytanie:

 

Jaka Karta ok 1500 z dobrym chlodzeniem (nie sapphire)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Przewietrz lepiej obudowę. Ja tak kiedyś zrobiłem. Oddzieliłem plexi sekcję pamięci i cpu od kart rozszerzeń. Do każdego zbudowałem odpowiednie kanały powietrzne (wymagało to trochę przeróbek, ale się w konsekwencji opłaciło -- coś na styl mac pro g5).

Może takie coś Ci pomoże rozwiązać problemy z temperaturami.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

witam ponownie

Zakupione chlodzenie nie pasuje :)

(wszystko gra tylko sekcja zasilania jest inaczej niz w 4870)

Nastepnym razem pomysle przed wydaniem kasy

No i mam prezent dla @studencikus ( Accelero Twin Turbo)

 

Niestety prawdopodobnie ugotowalem karte :P

Pytanie:

 

Jaka Karta ok 1500 z dobrym chlodzeniem (nie sapphire)

 

chyba bede calkiem zmienial karte ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...