Skocz do zawartości

Mysz bezprzewodowa do grania?


Recommended Posts

Mysle ze temat troche zbacza. Zamiast dyskusji robi sie tu syf totalny. Nie mam ochoty odpowiadac juz Azrazr'owi, z paru powodow. Mysle iz wyjasniac nie trzeba, wystarczy przeczytac temat od pierwszego postu Azrazr'a. Wydaje mi sie, ze ktos kto ma 26 lat powinien miec troche szacunku do innych, powinien rozumiec ich wypowiedz, napisac składnie swoją odpowiedz oraz poprzec ją w miare dobrymi argumentami (linkami do wiarygodnych testow albo wypowiedz "progamerow"). Niestety ale uzytkownik Azrazr ma z tym problemy ( m.in z rozumieniem postow innych oraz szeroko rozumianym szacunkiem do innych). Mysle ze nazywanie uzytkownika GreQone (lub kogokolwiek innego, w kazdym razie z jego wypowiedzi wnioskuje ze chodzilo o GreQone) 'chlopcem powyzej' mnie dobiło :)

 

Pytanie do autora tematu: Czy podjales juz wybor co do rodzaju myszki (kabel/bezkabla) lub co do konkretnego modelu? :)

Link to post
Share on other sites

Bez zartow... link do testow? Co maja testy do grania? Co ma 3dmark do grania w gry? to calkiem co innego, wiadomo parametry sa wazne, ale wystarczy spojrzec na zawodowych graczy, forest, neo, avek, luq i milion innych... Nie wydaja 240zl na jakas myszke bo ma dobre parametry a tania (100zl) sprawdzona myszke. Ja sam gram na poziomie topu polski w csa i doskonale wiem o czym pisze.

Przepraszam za to ze Was urazilem.

Link to post
Share on other sites

Ja sam gram na poziomie topu polski w csa i doskonale wiem o czym pisze.

No i chyba tu jest "pies pogrzebany".

Autor tematu jak i pozostali userzy (chyba) się wypowiadający nie zajmują się tym zawodowo a hobbystycznie i im "wystarczają" Razery czy bezprzewodowe myszki.

Skoro autor chce bezprzewodowy zestaw to niech taki kupi bo myszkę czy klawiaturę trzeba moim zdaniem dostosować do swoich wymogów. Ja osobiście nie kupie już przewodowych zestawów bo bardziej pasują mi te bez kabla, wygodniej mi się na nich pracuje i gra (hobbystycznie).

Link to post
Share on other sites

Szczerze mowiac liczylem ze uda mi sie zdobyc icon7 z500 i z300 do testow to przetestowalbym je+moj deathadder plus pare zwyklych myszek w tym jedna bezprzewodowa no ale widze ze z500 juz poszedl do kogos innego a co do z300 nie mam odpowiedzi ;/ Jak nie dostane z300 to i tak zrobie te testy z ciekawosci a moze i uda sie opublikowac, wiec jezeli autor tematu ma jeszcze pare dni na decyzje to moznaby poczekac jak zrobie te testy :pajac:

 

A azrazr'a juz olewam, jak on chce testowac myszki 3dmarkiem...

Link to post
Share on other sites

bezprzewodowa mysz do grania? sam gram glownie w FPS'y - UT2004 ponad 4 lata, byly klan Mag, UT2003 bardziej dla zabawy ale zalapalem sie do jednego z polskich klanow, UT3 ale bez przekonania, COD4, COD5. glownym problemem w myszkach jest akceleracja wsteczna glownie na low sensie, czyli na ustawieniach na jakich sie gra i slaba precyzja. co do 1 rzeczy to wina lezy tylko i wylacznie po stronie slabej jakosci czujnika. slaba precyzja moze byc oczywiscie spowodowana ta sama przyczyna ale jesli mamy do czynienia z myszkami bezprzewodowymi to glownie wina lezy po stronie lacznosci urzadzen. niestety ale nic nie zastapi kabla i czasem najmniejsze braki polaczenia beda skutkowaly lagiem, przycieciem, zerwaniem celownika a to wszystko przeklada sie na wynik w grze.

teraz czemu low sens jest wazny - nie gramy na ustawieniach gdzie ~12 cm ruch myszki od lewej do prawej po podkladce daje nam obrot o 360 stopni lub wiecej. powinno byc w okolicach 180 stopni, moze nawet mniej. chodzi o precyzje i niestety ustawanienie za duzej czulosci niweluje nasze szanse na lepszy wynik. po prostu nie mozna dokladnie wycelowac.

nie wspominam juz o rozladowaniu baterii/akumulatorow w trakcie gry itd. itd.

mysz do grania = dobra mysz na kablu.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

to moze ja:

razer - dobre, pierwsze modele mialy czasem akceleracje wsteczna ( diamondback ), b.slabe kable!!! po prostu pekaja od wyginania ( ruszania myszka ). dobra ergonomia, dokladne, czasem ciezko uzyc jakiegos bocznego przycisku ale da sie przyzwyczaic.

logitech - zawsze polecam MX518. dokladna i dobrze wykonana. mozna sie spierac co do gabarytow ale to rzecz gustu. G5 - to samo co wyzej, identyczna konstrukcja tylko wsadzony laser. dokladna ale czasem potrafi sie pogubic na low sensie ( raz na ruski rok ale zawsze ). najlepiej kupic v2 ma 2 boczne przyciski zamiast 1. G9 - droga ale warta wydanych pieniedzy. ja osobiscie nie lubie w niej scrolla i zbyt plaskiego ksztaltu.

microsoft - SideWinder, IE3 chwalona i lubiana wsrod graczy.

Roccat Kone - ponoc dobra.

Steelseries - jak wyzej.

Link to post
Share on other sites

mam mx3200 roczny (więc jeszcze 2 lata gwary) - mogę Ci sprzedać za 180zł (cena wraz z kurierem UPS :D)

 

co do myszki to niedawno kupiłem Sidewindera X8 i jestem z niego zadowolony :P dawniej miałem Logitecha G5 i szczerze to wolę Sidewindera ;> przed zakupem rozważałem pomiędzy nim a G9 :pajac: ale jednak wolałem bezprzewodową ;>

Link to post
Share on other sites

Jak zdecydujesz sie na kabel to ja dalej polece Razer Deathaddera :pajac: Cena to okolo 130 zl max, raczej wszedzie ludzie chwala ta myszke. Nawet Mamba Razera ma ten sam ksztalt tylko lekko poprawiony :P 2 dodatkowe guziki przy kciuku są bardzo latwo dostepne i nie ma problemu z ich uzywaniem. Problemow z kablem nie doswiadczylem, nie widze jakos tu problemu powyginania kabla az tak zeby sie zniszczyl :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Raczej tak samo jak z myszkami, takie same opoznienia w takiej samej klasie produktow. Co do tego czy w grach widac roznice miedzy kablem a bezprzewodowym zestawem i czy opoznienia bezprzewodowego sa problemem w grach typu FPS to zdania sa podzielone. Zalezy ile chcesz wydac na taka klawiature. Tansze raczej nie nadaja sie do FPS'ow, ale jak nie grasz w gry wymagajace szybkiej reakcji to raczej te tansze wystarcza, drozsze powinny raczej zdawac egzamin w FPS'ach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...