Skocz do zawartości

Mysz bezprzewodowa do grania?


Recommended Posts

Witam

zamierzam kupić nową klawiaturę i mysz, zainteresowały mnie zestawy bezprzewodowe

dość dużo gram szczególnie w fpsy więc nie wiem czy taki sprzęt nadaje się do tego

gdzieś czytałem że gorzej gra się bez przewodów bo są duże opóźnienia

co doradzacie?

Link to post
Share on other sites

Witam

zamierzam kupić nową klawiaturę i mysz, zainteresowały mnie zestawy bezprzewodowe

dość dużo gram szczególnie w fpsy więc nie wiem czy taki sprzęt nadaje się do tego

gdzieś czytałem że gorzej gra się bez przewodów bo są duże opóźnienia

co doradzacie?

 

stary.....bez jaj....nie ma duzych opóźnień tzn nie sa one widoczne i jezeli nie jezdzisz na turnieje to kup sobie bez kabli bo lepiej wyglada

Link to post
Share on other sites

To niestety bedziesz musial kupic oddzielnie klawiature i oddzielnie myszke. Opoznienia w zestawach bezprzewodowych sa mocno odczuwalne przy grach np. w FPS'y.

 

Myszki bezprzewodowe jednakze z praktycznie zerowym opoznieniem (nie widze roznicy pomiedzy mycha z kablem a taka) to:

Microsoft Sidewinder X8

Razer Mamba

 

 

Przychylalbym sie ku tej pierwszej poniewaz uzywam jej na codzien i jest perfekcyjna. Co do klawiatury, tutaj przewodowa czyu nie nie ma znaczenia, wybierz taka ktora Ci sie spodoba (chociaz tutaj polecilbym klawiature na kablu, a dokladniej SideWinder X6).

Link to post
Share on other sites

Mialem okazje grac w np. csa na bezprzewodowym zestawie i zdecywodanie lepiej sie gra na kablu. Mam teraz myszke Razer Deathadder i gra sie miodzio ;) Ogolnie polecam przewodowy sprzet, oraz firmę Razer :)

Ps. Jak duzo siedzisz na kompie to mysle ze lepiej wybrac przewodowe, bo na bezprzewodowych na slabej baterii to juz w ogole porazka. Glupio jak w srodku gry konczy ci sie bateria ;D

Link to post
Share on other sites

Mialem okazje grac w np. csa na bezprzewodowym zestawie i zdecywodanie lepiej sie gra na kablu. Mam teraz myszke Razer Deathadder i gra sie miodzio ;) Ogolnie polecam przewodowy sprzet, oraz firmę Razer :)

Ps. Jak duzo siedzisz na kompie to mysle ze lepiej wybrac przewodowe, bo na bezprzewodowych na slabej baterii to juz w ogole porazka. Glupio jak w srodku gry konczy ci sie bateria ;D

 

bzdury gadacie!!!! kup sobie bez kabla bo tak chcesz i nie bedzie widzocznych opozniec

Link to post
Share on other sites

Mialem okazje grac w np. csa na bezprzewodowym zestawie i zdecywodanie lepiej sie gra na kablu. Mam teraz myszke Razer Deathadder i gra sie miodzio ;) Ogolnie polecam przewodowy sprzet, oraz firmę Razer :)

Ps. Jak duzo siedzisz na kompie to mysle ze lepiej wybrac przewodowe, bo na bezprzewodowych na slabej baterii to juz w ogole porazka. Glupio jak w srodku gry konczy ci sie bateria ;D

 

bzdury gadacie!!!! kup sobie bez kabla bo tak chcesz i nie bedzie widzocznych opozniec

lol, jasne...

Link to post
Share on other sites

bzdury gadacie!!!! kup sobie bez kabla bo tak chcesz i nie bedzie widzocznych opozniec

Niezly kontrargument popraty dowodami. Gratz

 

@Do autora tematu

A pytanie, ile chcesz wydac na taki bezprzewodowy sprzet? Szczerze nie jestem teraz na czasie z bezprzewodowymi myszkami, ale jezeli masz "malo" do wydania na ten sprzet to lepiej polecam przewodowego Razera. Jezeli nie baczysz na kase i chcesz miec porzadny sprzet (i tak bardzo ci zalezy na bezprzewodowej myszce) to musialbys poszukac na necie. Napewno jest duzo testow bezprzewodowych myszek w grach. Z tego co widzialem to opinie są bardzo podzielone.

W sumie ta Razer mamba wyglada fajnie, ale ceny nie znam. Zacytuje za ich oficjalną stroną: "Umożliwia grę zarówno w trybie bezprzewodowym w częstotliwości 2.4GHz jak i za pośrednictwem podpinanego kabla USB. Zapewnia to hybrydowy system, dzięki któremu mysz zachowuje nieprzeciętny czas próbkowania na poziomie 1ms w obu trybach pracy."

Wyglada to fajnie, a zawsze jakby nie dawala rady do gier to kablem usb i jazda ;D

Link to post
Share on other sites

Hmm, szczerze mowiac fajnie wygladala ta Mamba Razera ale jak zobaczylem na allegro ceny to sie przerazilem. Za ta sama cene mialbym conajmniej 3 takie myszki jak teraz mam (Razer Deathadder, przewodowa :)) Jezeli tak bardzo chcesz kupic bezprzewodowa to dozbieraj do Mamby jak ci kasy na taki sprzet nie zal, albo kup przewodowa Razera :) Jezeli chcesz bezprzewodowa i nie chcesz na nia wydac wiecej niz 250 to niestety nie znalazlem zadnych testow gryzoni bez kabla dla gracza w tej cenie i nie moge nic powiedziec poza tym ze kiedys mialem jakas bezprzewodowa myszke i gralo sie fatalnie. Raczej ten "markowy" bezprzewodowy sprzet dla gracza to juz okolo 400 zł.

Link to post
Share on other sites

a ja mam recepte!! :)

 

do grania kup sobie kolego DeathAddera (rowniez polecam z czystym sumieniem bo posiadam tego gryzonia)

 

a do grzebania w necie i wszystkiego innego uzywaj sobie jakiegos "bez-kablowca" od np. Logitecha:)

 

polecam takie rozwiązanie bo mam czasem humory i lezać w wyrku operuję myszka i klawiaturką przegladajac neta czy ogladajac filmy a do grania- wiadomo siedzi sie przy ekranie ;]

 

aha i wyjdzie taniej niż jakies kosmiczne myszki z XXII wieku :)

Link to post
Share on other sites

o jezus.. raz gralem w cs na bezprzewodowej i myslalem ze ja wywale przez okno ( myszka niestety byla dziadka to zbytnio niemoglem ani wywalic ani wymienc :) ) noo wsomie fakt ze opóźnienia sa malo wyczuwalne ( zalezy jaka mycha i operator maszyny ;p)

 

ale po co masz sie meczyc z

 

a poza tym komu przeszkadza ten slodki ogonek ?? rozumiem klawe( wszedzie ja polozysz a czesto maja za krodki kabelek albo akurat niema dziurek :) to tak bo tam moze byc znaczne opóźnienie

 

Ale jesli myslisz o graniu w fps nie kupuj wersji bezogonkowej

Link to post
Share on other sites

Terrorek, a ile kosztowala ta twoja bezprzewodowa myszka? Bo wiesz, te najtansze to wiadomo ze sie nie nadaja, ale zauwaz ze kolega do wydania ma 250 zł a za to to juz tak wielkich opoznien nie ma chyba. Nie wiem czy pozwalaja graz w fpsy czy dalej jest to odczuwalne dlatego nie polecam :)

Link to post
Share on other sites

o jezus.. raz gralem w cs na bezprzewodowej i myslalem ze ja wywale przez okno ( myszka niestety byla dziadka to zbytnio niemoglem ani wywalic ani wymienc :) ) noo wsomie fakt ze opóźnienia sa malo wyczuwalne ( zalezy jaka mycha i operator maszyny ;p)

 

ale po co masz sie meczyc z

 

a poza tym komu przeszkadza ten slodki ogonek ?? rozumiem klawe( wszedzie ja polozysz a czesto maja za krodki kabelek albo akurat niema dziurek :) to tak bo tam moze byc znaczne opóźnienie

 

Ale jesli myslisz o graniu w fps nie kupuj wersji bezogonkowej

Przetestuj Razera Mamba lub SideWindera X8, zmienisz zdanie :)

Link to post
Share on other sites

Watpie aby zmienil zdanie, sam na niej gralem i poki co jestem zdania ze zadna mycha bez kabla nie dogoni myszki na kablu nawet w 50%. Btw ciagle ktos poleca razery, czy kiedykolwiek graliscie na czyms innym niz razer? Czy macie pojecie o troszke bardziej niz amatorskiej (4fun) grze np. w csa? Jezeli to ma byc myszka do fps to zaden razer nie jest wstanie dogonic duzo tanszej myszki ie 3.0 badz ie 1.1, oczywiscie wielu sie nie zgodzi, ale za dlugo w to gram zeby dyskutowac, razer np. deathadder chodzi wrecz parchato po szmacie a na plastikowej podkladce w moment zdziera nawet najlepsze slizgacze... Jedyny minus to to ze ie 3.0 jest myszka dla ludzi z reka rolnika jezeli masz mala reke mx518.

Link to post
Share on other sites

Azrazr, jezeli autor tego tematu gralby troche powazniej niz amatorsko w fpsy to mysle ze powiedzalby o tym oraz ze moglby przeznaczyc troche wieksza kwote na ten zakup. Polecam razery dlatego na nich mi sie najlepiej gra. Gralem na roznych myszkach i zawsze wracalem do razera. Slizgacze sie zdzieraja? Szczerze mowiac nie gram bardziej niz 4fun, a do tej pory nie zdarly mi sie wiec nie uwazam zeby mu mialy sie zedrzec.

 

Edit:

Przegladnalem w necie kilkanascie roznych stron z zapytanie z podkladke dla deathaddera i nigdzie nie widzialem zeby ktos mial problemy ze szmaciankami i DA. Widocznie ten problem nie wystepuje raczej na wieksza skale.

Link to post
Share on other sites

o jezus.. raz gralem w cs na bezprzewodowej i myslalem ze ja wywale przez okno ( myszka niestety byla dziadka to zbytnio niemoglem ani wywalic ani wymienc :) ) noo wsomie fakt ze opóźnienia sa malo wyczuwalne ( zalezy jaka mycha i operator maszyny ;p)

 

ale po co masz sie meczyc z

 

a poza tym komu przeszkadza ten slodki ogonek ?? rozumiem klawe( wszedzie ja polozysz a czesto maja za krodki kabelek albo akurat niema dziurek :) to tak bo tam moze byc znaczne opóźnienie

 

Ale jesli myslisz o graniu w fps nie kupuj wersji bezogonkowej

 

 

dobre akumulatorki i nie ma tego problemu a wygoda jest caly czas :) poza tym marketingowcy robia wam makoron z mozgu :P, a placebo to juz jest mega kosmiczne ;)

Link to post
Share on other sites

Watpie aby zmienil zdanie, sam na niej gralem i poki co jestem zdania ze zadna mycha bez kabla nie dogoni myszki na kablu nawet w 50%. Btw ciagle ktos poleca razery, czy kiedykolwiek graliscie na czyms innym niz razer? Czy macie pojecie o troszke bardziej niz amatorskiej (4fun) grze np. w csa? Jezeli to ma byc myszka do fps to zaden razer nie jest wstanie dogonic duzo tanszej myszki ie 3.0 badz ie 1.1, oczywiscie wielu sie nie zgodzi, ale za dlugo w to gram zeby dyskutowac, razer np. deathadder chodzi wrecz parchato po szmacie a na plastikowej podkladce w moment zdziera nawet najlepsze slizgacze... Jedyny minus to to ze ie 3.0 jest myszka dla ludzi z reka rolnika jezeli masz mala reke mx518.

Prosze nie komentuj czegos, czego nigdy nie dotykales.

Link to post
Share on other sites

Prosze lepiej skoncz na mnie najezdzac. Doskonale wiem o czym pisze. Co do razera... razer DA to syf dlatego (na tamten czas) jeszcze pgs z niego zrezygnowal (ze sponsora) dlatego 3/4 osob ktore choc chwile zagraja na ie 3.0/1.1/mx518 twierdza ze DA do niczego sie nie nadaje. Btw Twoje troszke bardziej niz amatorskie granie = ffa + ranking czy jak ze gadasz takie glupoty ; o (to do chlopca wyzej) skoro nie widzicie roznicy to musicie miec bez kitu slabo sprawna raczke... btw mowisz ze przeznaczyl by wiecej kasy gdyby chcial troche bardziej profesjonalnie? To bardzo ciekawe ze ie 1.1 kosztuje ok. 55zl a ie 3.0 ok. 100 w empiku. Mx518 ok. 120zl. To za drogo prawda? :)

wielcy znawcy co myszki o ktory pisza widzieli tylko w recenzji ; o pograjcie pare lat np. w csa na roznym sprzecie pozniej sie wypowiadajcie, poki co wcale nie piszcie.

Link to post
Share on other sites

Prosze lepiej skoncz na mnie najezdzac. Doskonale wiem o czym pisze. Co do razera... razer DA to syf dlatego (na tamten czas) jeszcze pgs z niego zrezygnowal (ze sponsora) dlatego 3/4 osob ktore choc chwile zagraja na ie 3.0/1.1/mx518 twierdza ze DA do niczego sie nie nadaje. Btw Twoje troszke bardziej niz amatorskie granie = ffa + ranking czy jak ze gadasz takie glupoty ; o (to do chlopca wyzej) skoro nie widzicie roznicy to musicie miec bez kitu slabo sprawna raczke... btw mowisz ze przeznaczyl by wiecej kasy gdyby chcial troche bardziej profesjonalnie? To bardzo ciekawe ze ie 1.1 kosztuje ok. 55zl a ie 3.0 ok. 100 w empiku. Mx518 ok. 120zl. To za drogo prawda? :)

wielcy znawcy co myszki o ktory pisza widzieli tylko w recenzji ; o pograjcie pare lat np. w csa na roznym sprzecie pozniej sie wypowiadajcie, poki co wcale nie piszcie.

Chyba jestes troche przewrazliwiony "chlopcze". Nigdzie na Ciebie nie najezdzalem, a skoro mowisz ze nie widzisz roznicy, szczegolnie na sprzecie ktorego nigdy nie miales w reku to.... Sam sobie odpowiedz czy to tylko kwestia Twoich "slabo sprawnych raczek" czy moze cos wiecej (Mam nadzieje ze "chlopcze" rozumiesz aluzje).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...