Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer dziala na jednej kosci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pejo_

Pejo_
  • Pejo

• 182 postów

Napisano 17 październik 2020 - 19:23

Witam

Zlozylem kompa i mam problem z pamiecia. procek 10700K, ASUS Z490F gaming i pamieci to G.Skill TridentZ 2 x16GB F4-4000C19D-32GTZR. Po uruchumienia kompa zaczyna sie ladowac system z pendrive i potem resetuje kompa do biosu. Wyciagajac jedna kosc pamieci z 3 slotu, wszystko dziala na jeden kosci pamieci. Patrzac na trzeci slot czy moze jest uszkodzony, nic nie widac. Wczym moze byc problem, pamiec czy slot na plycie ??

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 11003 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 17 październik 2020 - 20:30

Próbowałeś na jednej, tylko na trzecim slocie (raz jedną, potem drugą) ? Próbowałeś na 2 i 4 ?

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 Pejo_

Pejo_
  • Autor tematu
  • Pejo

• 182 postów

Napisano 18 październik 2020 - 13:32

Próbowałem roznych kombinacji i co najlepsze jak wypiąłem z 3 slotu kość pamięci i odpaliłem na jednej kości pamięci to wszystko działa. Wpadłem na pomysł żeby kość z 3 slotu wpiąć w pierwszy slot a ta druga kość pamięci wpiąć na odwrót czyli w trzeci slot i wszystko dziala. Teraz zgłupiałem, ponieważ jakiś ekspert nie jestem ale mając dwie kości pamięci w komplecie takie same, one chyba nie sa podzielone na kosc pamięci A tylko do pierwszego slotu, kosc pamieci B do trzeciego slotu. Wystarczyło zamienić kości na slotach i dziala ale powód dla którego na początku nie chciał komp pracować to mnie zaskoczyła.

• 0

#4 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 11003 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 18 październik 2020 - 14:48

Ważne, że zadziałały razem. Podejrzewam, że jak po jakimś czasie zamienisz je miejscami, to zadziałają...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych