Skocz do zawartości

Szczoteczka soniczna - co warto wiedzieć?


Recommended Posts

Hej, mam pytanie bo moja szczeoteczka obecna (zwykła elektryczna) już kończy swój żywot i będe szukał nowej - pomyślałem o sonicznej.

 

Powiedzcie mi prosze : co powinienem wiedzieć? jakich firm szukać i jakich modeli? na jakie parametry i funkcje zwrócić uwagę? Pytam bo wiem,że są Philispy Sonicare nawet po 1000zł a takiego czegoś wolałbym uniknąć.

 

A tak swoją drogą to czy te ultra dźwięki są zdrowe dla człowieka? zbadał to ktoś?

Link to post
Share on other sites

Ja mam w domu dwa rodzaje sonicznych , jakieś z aliexpress za 50 zł i Panasonica za niecałe 200 . Główna różnica to siła wibracji . Panasonic jest mocniejszy . Te tanie kupiłem na próbę przesiadając się ze zwykłej szczoteczki i też działają świetnie . Ktoś na forum polecał tą firmę i dlatego kupiłem .

Link to post
Share on other sites

Ok, powiem Wam tak

kupiłem tanio Philips Sonicare HX6710 ze względu na to,że ma ponad 60tys obrotów .

Poprzednio miałem jakąś starą wysłużoną oral b cross action czy jakoś tak

 

Włączam tego philipsa od razu w tryb wybierlania zębów... jestem po prze ogromnym wrażeniem.

Moje zęby nigdy nie były tak domyte i białem (a palę fajki i piję kawę) nawet po 10 minutach używania zwykłej szczoteczki - tutaj 3 minuty i zęby mam idealne.

 

Zastanawiam się nad jedną rzeczą - skoro mam jeden z najniższych modeli  i robi taką dobrą robotę - to co lepszego w praktyce mają te modele po kilkaset złotych? dlaczego warto byłoby do nich dopłacić?

 

Bo szczerze to ja nie wiem co wiecej szczoteczka może zrobić, chyba,że to kwestia kontrastu do tegj starej co miałem.

 

Jakie są Waszze doświadczenia?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ok, powiem Wam tak

kupiłem tanio Philips Sonicare HX6710 ze względu na to,że ma ponad 60tys obrotów .

Poprzednio miałem jakąś starą wysłużoną oral b cross action czy jakoś tak

 

Włączam tego philipsa od razu w tryb wybierlania zębów... jestem po prze ogromnym wrażeniem.

Moje zęby nigdy nie były tak domyte i białem (a palę fajki i piję kawę) nawet po 10 minutach używania zwykłej szczoteczki - tutaj 3 minuty i zęby mam idealne.

 

Zastanawiam się nad jedną rzeczą - skoro mam jeden z najniższych modeli  i robi taką dobrą robotę - to co lepszego w praktyce mają te modele po kilkaset złotych? dlaczego warto byłoby do nich dopłacić?

 

Bo szczerze to ja nie wiem co wiecej szczoteczka może zrobić, chyba,że to kwestia kontrastu do tegj starej co miałem.

 

Jakie są Waszze doświadczenia?

niewiele wiecej maja... mialem taka za 50zl, 250zl i 500zl

powiem tak - roznica z 50zl na 250zl jest spora, ale z 250zl na 500zl prawie zerowa... jedynie bateria dluzej trzyma

https://allegro.pl/oferta/szczoteczka-soniczna-smilesonic-go-black-8151874530

ta jest moim zdaniem zlotym srodkiem jezeli chodzi o cene/jakosc wykonania

do tego ma aż 96k obrotow/min

Link to post
Share on other sites

Miałem najpierw szczoteczkę Xiaomi (200zł). Pierwsze użycie i zadowolenie, że tak dokładnie czyści. Zepsuła się po miesiącu, ale to akurat przypadek. Dostałem pieniądze.

 

Kupiłem Panasonic za ponad 400zł. Między Xiaomi różnicy nie widziałem. Panasonic chodził 3 lata i się zepsuł i znowu kupiłem Panasonica, ale za 200zł. Różnicy nie zauważyłem. Po zakupie nowej szczoteczki rozebrałem starą i naprawiłem. Puścił zgrzew od akumulatora, to przylutowałem. Teraz mam dwie działające szczoteczki.

 

Co ciekawe, na stronie Panasonica w Q&A jest pytanie:

- Czy akumulator można wymienić?

- Nie, akumulator jest niewymienny.

 

Panasonic kłamie. Akumulatory są dostępne, a proces wymiany nie jest skomplikowany.

Link to post
Share on other sites

 

 

jakie funkcje w philipsach sonicare używacie i warto mieć?

Te wszystkie programy są tak przydatne, że raz sobie ustawisz i już nic nie zmieniasz. Tańsze szczoteczki mają jeden program i to wystarcza. Droższe mają ze 3 programy i 3 stopnie intensywności wibracji. Na dodatek mają jeszcze niezwykłą opcję aplikacji na telefon po bluetooth. Raz odpalisz i więcej nie użyjesz.

 

Z tej droższej szczoteczki dobre jest jedynie urządzenie do dezynfekcji UV.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej kup zestaw https://allegro.pl/oferta/4-x-koncowki-philips-sonicare-hx6004-17-mix-6945433701

i popróbuj bo każdemu coś innego spasuje .

Od dłuższego czsu używam DIAMOND CLEAN HX6064  bo jakoś mi najlepiej pasują.

4KYG8jU.jpg

 

a które byś polecił do delikatnego szkliwa?

Które tak w ogóle wg. Ciebie co w praktyce robią?

Diamond Clean domyślam się,że jakieś wybielanie tak?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...