Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jakie DPI?

DPI ustawienia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Verbatov

Verbatov
  • Bywalec

• 126 postów

Napisano 21 lipiec 2020 - 20:53

Cześć. Kupiłem niedawno myszkę Mionix Avior i trudno mi jest wybrać odpowiednie DPI. Macie może jakieś sprawdzone ustawienia lub sposoby żeby właściwie dopasować do siebie DPI? Dodam jeszcze że mam mam monitor o rozdzielczości 1920 x 1080. Czasem też zdarzy mi się pograć w strzelanki typu CS GO lub Battlefront.

• 0

#2 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1574 postów

Napisano 22 lipiec 2020 - 08:22

Czułość, to rzecz bardzo indywidualna i zmienna, w zależności od gatunku gry.

> https://bit.ly/2WJjFs2

> https://bit.ly/2WJPqkQ

Wypróbuj te dwa scenariusze, dostosowując "sensitivity", by osiągnąć najwięcej punktów.

Średnia, dla osób zagrywającym się w tytuł CS:GO na wysokim poziomie, wynosi ~40cm, by obrócić się o 360 stopni, a zatem czułość 2.6 oraz 400DPI - pamiętaj, iż to wyłącznie suche dane.

400DPI w obecnych czasach, jest uciążliwie i dla osób korzystających z wysokich wartości, bardzo problematyczne w asymilacji, nie ma jednak przeszkód, by pozostawić 800DPI-1600DPI, a zmniejszyć czułość w ulubionych tytułach.

• 0

Recenzje i tematyka peryferii: test-gear.pl

Ekspert działu:  Klawiatury, myszki i kontrolery

WMO 1.1A [PMW3360]

#3 Verbatov

Verbatov
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 126 postów

Napisano 22 lipiec 2020 - 12:42

Obecnie testuję 1600 i jest dobrze tylko jest inny problem. Po zainstalowaniu sterowników zauważyłem że kursor mi przeskakuje raz na jakiś czas. Robiłem test w paincie i rzeczywiście potrafi przeskoczyć o kilka centymetrów w prawo. Na stronie Mionixa jest napisane że Mionix Hub Software jest tylko dla "For Avior color only". Ja mam czarną myszkę, czy to znaczy że te sterowniki nie będą działały u mnie poprawnie? To by było bez sensu. A jeśli tak to jak mam ustawić czułość myszy w samym systemie?

• 0

#4 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1574 postów

Napisano 22 lipiec 2020 - 22:14

Stosownym byłoby zakupić podkładkę, odnoszę wrażenie, iż użytkujesz mysz na surowej powierzchni biurka, co może powodować nieprawidłowości w działaniu sensora.

"Ja mam czarną myszkę, czy to znaczy że te sterowniki nie będą działały u mnie poprawnie?"

Naturalnie - będą, model który posiadasz, pochodzi z tej samej serii, co kolorowe warianty.

"A jeśli tak to jak mam ustawić czułość myszy w samym systemie?"

Schematycznie już - 6/11, oraz wyłącz "Zwiększ precyzję wskaźnika", funkcja ta, implementuje koślawą akcelerację.

• 0

WMO 1.1A [PMW3360]

#5 Verbatov

Verbatov
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 126 postów

Napisano 23 lipiec 2020 - 14:58

Myślę że podkładka nic nie da. Moja stara myszka logitecha działa bez zarzutu bez podkładki więc to nie w tym wina. Widocznie miałem pecha i dostałem bubla. Zwróciłem już myszkę do sprzedawcy. Niestety po tej akcji jestem zniechęcony do tego producenta i tym razem zakupię sprawdzonego Logitecha G102.

• 0

#6 kumkaaa

kumkaaa
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 23 lipiec 2020 - 19:20

Myślę że podkładka nic nie da. Moja stara myszka logitecha działa bez zarzutu bez podkładki więc to nie w tym wina. Widocznie miałem pecha i dostałem bubla. Zwróciłem już myszkę do sprzedawcy. Niestety po tej akcji jestem zniechęcony do tego producenta i tym razem zakupię sprawdzonego Logitecha G102.

To jak będziesz kupować G102 zwróć uwagę, żeby to była najnowsza wersja LIGHTSPEED, która niedawno wyszła. 

• 0

#7 Verbatov

Verbatov
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 126 postów

Napisano 23 lipiec 2020 - 21:58

A czym się różni od zwykłej oprócz DPI? Już kupiłem zwyczajną bo ta lightspeed jest droższa. Zresztą i tak przekroczyłem swój pierwotny budżet.

• 0

#8 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1574 postów

Napisano 25 lipiec 2020 - 09:39

Nawet kilkuletnie sensory, są bardzo sensytywne - rejestrują dokładnie powierzchnię, która nierówna, może powodować różne nienaturalne zachowania kursora, z zaleceniem nabycia podkładki, spotkasz się zapewne nie raz.

• 0

WMO 1.1A [PMW3360]

#9 miedzianek

miedzianek
  • Dyskutant

• 201 postów
  • Miejscowość:Białystok

Napisano 26 lipiec 2020 - 15:53

U mnie w pracy 2 takie same myszki: jedna działa bez podkładki na biurku laminowanym i lekko wystającej strukturze, a druga w tym samym miejscu przeskakuje. Także podkładka to podstawa. A przeskakiwanie myszki to właśnie głowny objaw braku podkładki/nierównej powierzchni

• 0

R5 3600+SPC Fortis v3, MSI B450 Tomahawk MAX, DDR4 2x16GB Crucial Ballistix Sport LT OC@3600MHz/CL16, Palit GF2070S JetStream, ADATA XPG SX6000 Pro 256GB(system), Crucial MX500 1TB(reszta), Fractal Design Meshify C Window Blackout, Seasonic Focus Plus 550W 80 Plus Gold, Acer KG251QDBMIIPX 240Hz

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: DPI, ustawienia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych