Skocz do zawartości

Recommended Posts

No dobra. Sprzęt ze specyfikacji już trąci myszką i coraz częściej pojawia mi się myśl aby go wymienić.

Nie dlatego, że nie wystarcza czy coś tylko z powodów ekonomicznych - póki te bebechy jeszcze są "coś warte".

 

Na horyzoncie oczywiście widać tylko podstawkę AMD - AM4 i Ryzen 3600 ot taka podstawa.

 

Nie mam pojęcia czy to "coś da" bo jak już gram to tylko w 1080p (mam monitor 75Hz). I chciałbym pograć w płynnego Cyberpunka 8-)

 

Jak już miałbym kupować płytę główną pod AM4:

- bez opcji SLI

- w OC się nigdy nie bawiłem więc nie musi być "podrasowana" :]

- bez bajerów typu RGB itp

- wyjście video to dla mnie też bajer

- ze slotem M2 ale teraz to chyba standard

- z dobrą kartą dźwiękową 5.1

 

...to w co (firma/model) najlepiej będzie celować w perspektywie zakupu w najbliższych 3-4 miesięcach?

 

btw

- zasilacz za niedługo i tak zmienię na nowy

- GTX 1080 zostanie

- pamięci planuję nadal od 8-16 gb

 

Link to post
Share on other sites

 

...to w co (firma/model) najlepiej będzie celować w perspektywie zakupu w najbliższych 3-4 miesięcach?

Przyjdź jak JUŻ będziesz kupować. Rozważanie o czymś co będzie za kwartał nie ma najmniejszego sensu chociażby z powodu nadchodzących 3600XT.

Link to post
Share on other sites

 

 

minimu to gtx 1070ti lub odpowiednik

 

O, gry jeszcze nie ma a już wiesz?

 

 

 

- bez bajerów typu RGB itp

 

Teraz RGB pchają gdzie się da i chyba tylko lowendowe mobasy nie mają

 

 

 

- z dobrą kartą dźwiękową 5.1

 

Za to dobre kodeki dźwiękowe mają zazwyczaj płyty z wyższej półki, a one mają dodatkowo te wszystkie bajery o których piszesz że Ci niepotrzebne.

 

 

 

...to w co (firma/model) najlepiej będzie celować w perspektywie zakupu w najbliższych 3-4 miesięcach?

Zależy od budżetu. Jak ci nie trzeba PCIEx 4.0 to kupuj coś na B450, choćby popularnego Tomahawka od MSI.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
minimu to gtx 1070ti lub odpowiednik

 

Autor ma 1080.. 

 

 

 

z powodów ekonomicznych - póki te bebechy jeszcze są "coś warte".

Dobrze kombinujesz, ale nie podałeś budżetu, wiec dywagacja jest zbyt luźna ale domyślam się że ma to być jakieś złoty środek cena/wydajność.

 

Ogólnie to 3600XT to będzie koszt ~1200zł - imo w twoim wypadku gra nie warta świeczki, ale pojawią się przyprze na "zwykłego" 3600 a jak ustrzelisz dobrą sztukę to i na nim w razie potrzeby zrobisz 4.5 z tym że tu gwarancji nie ma. 

 

B550 za wiele nie wniósł poza cenami, może jak by się nieco ceny uspokoiły - bo na razie b550 Tomahawk tj. 850pln  :]

 

PCie 4.0 - ficzer którego raczej na AM4 nie wykorzystasz (przynajmniej w grach).

 

Mówisz, że bajery świetlną są Ci nie potrzebne, będzie jeszcze b550-a pro, sekcja zasilania ta sama co w tomachołku (fizyczne 5+2)

 

może jak by cena oscylowała w okolicach 600zł to można się zastanowić....

https://www.x-kom.pl/p/572283-plyta-glowna-socket-am4-msi-b550-a-pro.html

 

W innym wypadku olać b550 i jak @sznib zauważył wyhaczyć jakiegoś b450 max-a(tomahawk, gaming plus, a-pro) co tam taniej znajdziesz, bo jak się pojawią fizycznie na stanach b550 to i b450 poleci lekko w dół.

 

Zamykasz się z wtedy z ramem (2x8gb) w 1,5k bo grandisa widzę masz, (jak nie masz fixu montażowego AM4 to jest to dorwania).

 

i od tej kwoty odejmujesz to co Ci się uda wyrwać za obecną platformę.

E: literówka

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Zamykasz się z wtedy z ramem (2x8gb) w 1,5k bo grandisa widzę masz, (jak nie masz fixu montażowego AM4 to jest to dorwania).

HA! Faktycznie! A już patrzyłem za chłodzeniem pod AM4 a tu dają za frii :D

https://www.silentiumpc.com/pl/am4/

no i 3 stówki do przodu ;). Właśnie taki budżet od początku przewidywałem ale co do płyty to jest tego trochę i nie wiem co będzie naj :). W jakieś "super" nie będę się też ładował bo zrobiłem ten błąd z obecną płytą i dałem za nią prawie 7 stówek a z połowy jej możliwości pewnie nie skorzystałem do tej pory.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zostajesz przy b450 i ma być nówka to coś z "maxów" od MSI.

 

Tomahawk, gaming plus, b450-a pro... ta sama sekcja, różnice kosmetyczne - tomahawk ma kilka ficzerów in plus, jak mistic light czy usb-c, ale z tego co widzę nie będziesz z nich korzystał,

 

Wiec co tam znajdziesz taniej ale w maxie- bo to pewny update do zen3 bez light biosów.

Za chwilę będą dostępne w sklepach b550 wiec na b450 powinny być jakieś promki - poluj.

 

z x-kom jakaś promka na a-pro, ale będą lepsze:

https://www.x-kom.pl/p/508076-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-a-pro-max.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Sam ostatnio przeglądam płyty pod AM4 i wpadł mi w oko Asus TUF B450-PRO GAMING, w proline za 475 zł, w sumie to takie standard, ino z nieco lepszym układem dźwiękowym (tak wiem, do dedykowanej dźwiękówki nie ma startu, ale jak na integrę jest nieźle).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...