Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Od 2012 miałem w kompie HDDka Hitachi 1tb, niestety zaczął mieć pół roku temu problemy z pozycjonowaniem i musiałem znaleźć coś nowego.

 

Wybrałem Toshibę DT01ACA100, która po 3 miesiącach zaczęła się sypać. Po prostu podczas pracy lubi z du*y się wyłączyć i rozkręca od nowa. Na szczęście mam hot-plug na sata, więc nie mam paniki kernela, ale jest to bardzo irytujące, jest coraz gorzej..

 

Więc potrzebuję znowu zastępstwo, które mi się nie rozsypie za szybko, tylko będzie długo i wydajnie pracować. Pobór prądu i głośność - nieważne, pojemność 2TB. 3.5".

 

Pozdro i dzięki za wasz czas.

Link to post
Share on other sites

Może wina nie lezy po stronie dysku ale tej chińskiej kiszeni hot plug? podepnij go bezpośrednio pod zasilacz i sprawdź.

Nie mam żadnej kieszeni, Hot-Plug to funkcja umożliwiająca podłączanie urządzeń sata na włączonym systemie.

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda SMART tej Toshiby? Jak się rzeczywiście sypie to na gwarancje go.

Jak chcesz pewny, długowieczny dysk to coś serwerowego, np.WD RED czy Seagate Iron Wolf.

Smart czysty. Tylko ilość wyłączeń spowodowanych odcięciem zasilania jest na 1794.

Więcej niż prawidłowych XD

Zasilacz markowy, kable sprawdzane.

Gwarancja - dawno temu i nie prawda

 

https://www.ceneo.pl/26708176

 

Wydajny, bezawaryjny, 5 lat gwarancji

Gitara. O to mi chodziło.

 

...w takiej cenie, że miałby za to przyzwoity ssd 1TB i do tego 1TB uczciwego HDD.

 

Może trochę zapachniało cebulą w moim komentarzu, ale nie wspomniano o żadnych zastosowaniach pro, więc nie wiem czy jest sens się pakować w tak drogi HDD. 

 

Wiesz, nie zamierzam cebulić w kwestii przechowywania danych.

Zwłaszcza jak robię wydatek na kilka następnych lat.

Jak sobie podzielę koszt przez czas pomiędzy awariami z datasheetu to wychodzi dosyć tanio.

SSD w QLC to ostatnie, czego bym potrzebował..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...