Skocz do zawartości

Komputer do postprodukcji - jakie GPU, RAM?


Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Zdecydowałem się na poskładanie komputera zamiast opcji z laptopem.

 

Sprzęt ma posłużyć do postprodukcji filmów - DaVinci Resolve (na początek Full HD, z możliwością później 4K) oraz zdjęć w Adobe Lightroom. Nie będzie używany do grania.

 

Tutaj lista wybranych przeze mnie komponentów. Brakuje mi jeszcze trzech elementów, o które mam pytanie do Was - karta graficzna, RAM oraz zasilacz.

 

1. Procesor - Ryzen 7 2700x

2. Płyta główna - Gigabyte B450 I Aorus Pro Wifi

3. Chłodzenie - Arctic Freezer 3 4 Duo

4. Dysk SSD - Adata XPG SX8200 PRO 512GB

 

 

1. Czy potrzebuje mieć mocną kartę i zdecydować się na Gigabyte GeForce GTX1660 Super OC 6B + 16GB  Patriot Viper Steel DDR4 3200MHz?

 

2. Czy może nie potrzebuje tak mocniej karty i wystarczy np. GTX 1650 Super (albo coś innego) i w zamian dołożyć 2x 16GB Patriot Viper Steel DDR4 3200Mhz?

 

3. Wystarczy zasilacz 600W czy brać 700W? Który polecacie?

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Edytowane przez Bartek94
Link to post
Share on other sites

Wystarczy zasilacz ze 450 Wat który i tak będzie miał 50% zapasu mocy. Nie wiem po co ludzie ładują 750 watowe i mocniejsze. Chyba tylko po to, żeby płacić więcej za prąd jak komputer chodzi na małych obrotach i wtedy zasilacz ma najmniejszą sprawność. Co prawda bez GPu ,ale w OEMach montuje się zasilacze po 180 watt i jakoś wszystko chodzi latami i się nic nie upala.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites
Płyta główna - Gigabyte B450 I Aorus Pro Wifi

Czemu płyta miniITX? jaka będzie obudowa?

 

Która wersja Davinci, darmowa czy płatna? jeżeli płatna to masz w niej sprzętowa akcelerację QSV i wtedy nie żaden Ryzen tylko Intel z iGPU.

 

Obróbka wideo i tylko jeden dysk? - powodzenia.

 

Podaj budżet na całość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...