Skocz do zawartości

Następca słuchawek HD669- około 200 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kombajn,

Recommended Posts

Witam. Prosiłbym o poradę co wybrać. Aktualnie posiadam Superluxy HD669. Posiadam je już ok 2 lata. W obecnym czasie dużo siedzę przed komputerem i zauważam, że te słuchawki przestają być dla mnie wygodne(o ile kiedykolwiek były), łopatki które są w tych słuchawkach powodują drobne rany na głowie, poza tym mocno pękają nauszniki. Mam je też podkręcone w EQ bo na początku grały bardzo płasko jak dla mnie, lubię dużo basu. Poszukuję następcy, w oko wpadły mi słuchawki isk MDH9000 w rozsądnej cenie. Czy będzie to dobry wybór? Słuchawki będą wykorzystywane do muzyki i również do gier typu cs:go. Zależało by mi też na jakimś wytłumieniu chociaż minimalnym. Nie mam żadnego wzmacniacza, wszystko leci z integry. Budżet to +/- 200 zł.

Edytowane przez avira
Link to post
Share on other sites

Witam. Prosiłbym o poradę co wybrać. Aktualnie posiadam Superluxy HD669. Posiadam je już ok 2 lata. W obecnym czasie dużo siedzę przed komputerem i zauważam, że te słuchawki przestają być dla mnie wygodne(o ile kiedykolwiek były), łopatki które są w tych słuchawkach powodują drobne rany na głowie, poza tym mocno pękają nauszniki. Mam je też podkręcone w EQ bo na początku grały bardzo płasko jak dla mnie, lubię dużo basu. Poszukuję następcy, w oko wpadły mi słuchawki isk MDH9000 w rozsądnej cenie. Czy będzie to dobry wybór? Słuchawki będą wykorzystywane do muzyki i również do gier typu cs:go. Zależało by mi też na jakimś wytłumieniu chociaż minimalnym. Nie mam żadnego wzmacniacza, wszystko leci z integry. Budżet to +/- 200 zł.

Krótko: kup kartę ze wzmacniaczem (Amplifier).

 

Przez lata używałem Superlux 668B (2x56 ohms) sparowane z kartą Asus Xonar DX pozbawioną wzmacniacza. Jakość dźwięku była dobra bo karta generowała czysty dźwięk (116dB SNR) a Superlux-y 668B to monitory odsłuchowe i grają bardzo czysto.

Jednak dopiero gdy wymieniłem kartę dźwiękową i podpiąłem owe Superlux-y do wzmacniacza zrozumiałem co znaczy termin "prawidłowo napędzić słuchawki" - zupełnie inny sprzęt! Całe dolne pasmo i część średniego stały się bardziej wyraźne, czyste i nabrały głębi. Bas wzniósł się na nowy poziom, nawet nie wiedziałem że te Superlux-y 668B potrafią generować takie ciśnienie akustyczne. W połączeniu z wirtualnym 7.1 (8-channel) w grach dawało to zajeb.... efekt.

 

Póki siedzisz na zintegrowanej karcie dźwiękowej, absolutnie nie ma sensu kupować lepszych słuchawek niż Twoje obecne Superlux-y bo by się kompletnie marnowały. Wzmacniacz słuchawkowy to podstawa, potem można się bawić i myśleć nad doborem innych słuchawek.

Edytowane przez Eternal1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Somic V2 mi się nieźle spisywały na integrze , biły superluxy 681evo dosyć mocno , ich charakterystyka mi zupełnie nie odpowiadała się okazało , no i potrzebowały też wzmacniacza na którym dopiero zaczynały grać , nie tak jak simici . Problem z nimi był taki że były otwarte i dlatego je wymieniłem .

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zamiast zmieniać HD669 to zmień same pady na te:

https://www.ceneo.pl/32890036

plus dokup FiiO E10K i będzie komplet:

https://www.morele.net/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-e10k-olympus2-422547/

recencja:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fiio-e10k-olympus-2/

Słuchawki dzięki padom staną się wygodne a dzięki E10K  będą prawidłowo napędzone. W razie czego E10K ma jeszcze bass boost.

Edytowane przez kombajn
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...