Skocz do zawartości

Klawiatura do FPS [200-300 zł]


Recommended Posts

Cześć. Jak w temacie szukam klawiatury w budżecie 200-300 zł, głównie do strzelanek, FPS-ów. 
Czy warto kupować lepsze membrany, wynalazki hybrydowe, czy raczej tylko mechaniki? Jeśli ktoś mógłby coś polecić, byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Siemka. Z mojej perspektywy polecam mechanika. W życiu miałem tylko membranówki ale po przesiadce na mechanika to zupełnie inna bajka. Za 300zł kupiłem HyperX Alloy FPS Pro i jestem z niej bardzo zadowolony. Jest z czerwonymi przełącznikami. Do gier bajka a do pisania już gorzej bo nie ma wyczuwalnego punktu aktywacji co jest trochę denerwujące.

 
Link to post
Share on other sites

Nie widzę sensu kupowania membrany za takie pieniądze. Mechanik to dobre rozwiązanie. Na hybrydach nigdy nie siedziałem, to sięnie wypowiem. Do fpsów raczej czerwone switche, ew. brązowe z tych najbardziej popularnych. Niebieskie do pisania moim zdaniem najlepsze, ale w FPSach zbyt wolno odbijają. Sam właśnie zmieniłem niebieskie na czerwone z tego powodu.

Link to post
Share on other sites

I jak sprawują się czerwonę? Zastanawiam się nad Corsair K68 Red Led Cherry MX Red

Czerwone do grania mi odpowiadają, są responsywne i ciche w porównaniu do niebieskich. Z kolei pisanie jest na nich niewygodnie, dużo lepiej pisało mi się na niebieskich. 

Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o tej klawiaturze? Właśnie też nastawiam się na cherry mx red, zależy mi głównie na grze w strzelanki, fps. Pisanie to mniej istotna sprawa.

 

https://www.x-kom.pl/p/509474-klawiatura-przewodowa-spc-gear-gk530-cherry-red-tournament.html?gclid=Cj0KCQjwpfHzBRCiARIsAHHzyZoIR8WzgQ6NrAwCUt9YWJyW65AZjH47j2pfOqukV0smxHWdvd4-8jYaAhWJEALw_wcB

Link to post
Share on other sites

Ostatnio ją kupiłem, bo była na promocji, a nie chciałem znowu 400zł na klawiaturę wydawać. Jak na razie sprawuje się dobrze. Jeśli nie przeszkadza Ci brak numerycznej oraz dedykowanych klawiszy funkcyjnych, to warto się zastanowić, bo to chyba najtańsza z cherry mx i podświetleniem. Musiałem dokupić co prawda podkładkę pod nadgarstki, bo trochę dla mnie za wysoka, a przyzwyczaiłem się do hyperx alloy elite i tam było wygodniej. Wykonanie też moim zdaniem okej.

 

Miałem gigabyte k83 (sprzedałem bo brak podświetlenia mi dokuczał), gigabyte aivia osmium (padła po roku elektronika, nie reagowały klawisze randomowo), hyperx alloy elite red (pojawiło się zwarcie na kablu, przez co co chwile jakiś multiclick - reklamacja, i hyperx alloy elite niebieskie (leży, bo do grania średniawka). 

Najlepsza i najwygodniejsza była hyperx alloy elite, gdyby nie było tam zwarcia i nie wariowała, to bym pewnie dalej na niej siedział. Wymieniłem na przełączniki niebieskie, bo fajnie klikały :)

Link to post
Share on other sites

Niestety dedykowanej nie ma, znalazłem na allegro nostromo drewnianą (ciut za wysoka jak dla mnie, ale można oderwać gumowe nóżki)

 

https://allegro.pl/oferta/drewniana-podkladka-pod-nadgarstki-dab-nostromo-7155556733?snapshot=MjAyMC0wMy0xNlQwNjo1ODoyNC4wNzBaO2J1eWVyO2NmOTM2OWFhYmQxOTA5ODRkYzk3OWMzY2VmMTUxOGIwM2MzYzUyYzM0NmVkNGQ4YjAxM2EzZWE1MzA1OGRjNzU%3D

 

Szukałem innych i tylko to było w miarę normalne cenowo, a chciałem koniecznie twardą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...