Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FUITP,

Recommended Posts

Cześć, potrzebuję jakieś rady jak się zabrać za składanie PC który będzie służył głównie do gier (raczej mniej wymagające, typu ETS2, Farming Simulator, jakieś mniej wymagające wyścigówki, symulatory etc.). W grę wchodzą części używane. Myślałem nad jakąś zintegrowaną grafika typu Ryzen 2400G, i kartę można by dokupić później jeśli będzie taka potrzeba. Fajnie jakby się udało coś zbudować na Ryzenie w tej cenie bo możliwość przyszłej rozbudowy to dobra sprawa. Czekam na wasze propozycje.

Link to post
Share on other sites

2400g to dobra opcja, ale żeby zmieścić się w tak ciasnym budżecie musisz szukać używek

 

https://allegro.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-5-2400g-3-8ghz-box-8847230020

 

do tego DSH3 lub PRO-M2 (najlepiej jak byś dorwał wersję max)

 

https://www.komputronik.pl/product/554195/msi-b450m-pro-m2.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

2x4gb ram min. 3000 Mhz

 

PSU które można nim nazwać - czyli jakieś Vero L2/M2 500W i SSD 250gb

 

No i już tutaj przekraczamy 1000zł wiec budę na razie jakąś z olx za grosze a w międzyczasie składać na coś lepszego.

 

/// Niekompetencja

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

 

 

A jest sens pakować się w jakąś starą i5 np 4gen + gtx 960?

Wszystko jest kwestią ceny, jeśli uda Ci się znaleźć jakiś poczciwy sprzęt za okazyjną cenę to tak, ale wiedz o tym że będzie opcja bez możliwości modernizacji. 560 nie jest wydajną kartą i nie ma sensu w to iść, gdy za niewiele większe pieniążki masz 570 4gb w używce - tylko musisz mieć świadomość że na rynku wtórnym jest poro "pokoparek" tych kart. Możesz szukać również 1060 3gb, od biedy 1050ti ale ich ceny są mocno zawyżone w stosunku do tego co oferują.

 

Wtedy taka opcja R3 1200 + w/w mobasy + 2x4gb  

 

Z tym, że znowu jesteśmy lekko ponad budżetem... ale imo warto dołożyć te 100-200zł  potem za jakiś czas łożysz tam takiego R5 3600 w używce dorzucisz/zmienisz ram, czy gpu... i dalej masz wydajną maszynę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra to chyba jednak zostanę przy 2400g. Teraz mam pytanie czy jakiekolwiek ramy 3000MHz będą w porządku? W sensie czy mogę po prostu szukać najtańszych ddr4 3000mhz. Drugie pytanie to czy są jeszcze jakieś płyty na chipsecie B450 warte uwagi, czy tylko DS3H/PRO-M2?

Link to post
Share on other sites

do tego DSH3

 

Nie ma takiej płyty.

 

 

Świetna porada, 290zł za MOBO z gołą sekcją, dwoma bankami na RAM kiedy za 265zł można dostać B450M PRO-VDH MAX z radiatorem, czterema bankami i nowszym biosem.

 

PSU które można nim nazwać - czyli jakieś Vero L2/M2 500W i SSD 250gb

 

Nie ma takiego czegoś jak Vero M2 500W, jest za to Vero M2 600W który jest nieopłacalny na tle jednostek na DC-DC.

 

potem za jakiś czas łożysz tam takiego R5 3600 w używce

 

Tak tak, pod tę płytę MSI którą podałeś i może jeszcze poleci z OC?

 

I Ty masz jeszcze ale do tego, że dostałeś ostrzeżenie w innym temacie za brak argumentacji? - nawet CI podesłałem link do regulaminu wewnętrznego. 

 

Doradzasz na pałę, nie znasz się na podzespołach co widać wyżej.

 

W innych tematach lepiej nie jest bo dopuszczasz opcję podpięcia GPU za blisko 2500zł do 10 letniego OCZ'a, gdzie sam zainteresowany wie że taki PSU trzeba wymienić.

 

Ja rozumiem, że DSH3 to literówka z DS3H, ale polecać komuś B450M-PRO M2 w cenie 290zł to głupota, tym bardziej, że w tym temacie mamy cholernie napięty budżet.

 

Tu nie ma porad na szybko, albo chcesz się udzielać i robisz to z głową albo nie robisz tego wcale. Tu rozdysponowuje się cudzymi pieniędzmi, każdy ma prawo się pomylić, ale w Twoim przypadku to nie są pomyłki, tylko notoryczny brak wiedzy.

 

nie zachowuj się jak byś pojadał wszystkie rozumy odkąd zostałeś Modem.   Wg. mnie nie złamałem żadnego punku regulaminu 

 
Jestem tu moderatorem od października 2016 roku (mod lokalny z 3 działami), czyli dużo dłużej niż Ty masz tu konto, więc zbastuj bo zaczepki co do moderacji to ostatnia rzecz na jaką warto się porywać.  
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

No dobra czyli mobo raczej na B450M Pro VDH Max, tak? Zostajemy przy 2400G. Co z pamięciami? Najtańsze 3000MHz? Myślę że budżet 1000zł da się trochę nagiąć o 100/200zł ale wolałbym jak najmniej. Oczywiście w grę cały czas wchodzą części używane.

Edytowane przez FUITP
Link to post
Share on other sites

Ja sprzedałem kilka miesięcy temu i5 4690k i gtx'a 970 za 1100 całą budę z płytą główną, chłodzeniem, ramem, dyskiem ssd i hdd za 1100, żeby nie było, niektóre ceny za używki są nieadekwatne, ale jak wiesz czego szukasz to co jakiś czas trafia się normalny sprzedający, jak ja.

 

i btw jestem w szoku jaką niekompetencją się wykazuje pendzel_3, no ale chyba chce dobrze  %-)

 

do autora: - zajmę się tym tematem na poważnie, bo widzę, że brakuje empatii w tym temacie  %-)

 

używki to brutalny temat pełen pułapek, przedstawiam swoją wizję:

 

płyta główna : b450m ds3h - 270 zł

 

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-gigabyte-b450m-ds3h-am4-micro-atx-8328264126?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Njk5ODg3MWYtMmQ3Ni00M2M4LTkyZDUtYmVjYzVmM2JkYjY0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=edbe36a2-f49a-4e5c-b2cd-18d68d042509

 

procesor: ryzen 5 1600 3,6 gh am4 -(brat bliźniak 2600) [poczytaj] 439 zł / cena poszła w górę, było poniżej 400... (1600 AF ma być, nie AE) i jest to 12 nm, nie 14.

 

https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/procesory/amd-procesor-ryzen-5-1600-3-6gh-am4-yd1600bbafbox?tduid=3e9910921ab43bf36276a7ae9c4482fd&utm_source=tradedoubler&utm_medium=link&utm_campaign=2381265&utm_content=zadowolenie

 

 

test tego procka od gamer nexusa - 2 generacja pod nazwą 1 generacji

 

pamięci: 2 x 4 gb ddr4 3000 MHz 150 zł (patriot viper 4)

 

https://allegro.pl/oferta/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-2x4gb-3000mhz-7688480433

 

daje nam to 866 zł.

 

Pytanie, czy szukamy jeszcze obudowy, zasilacza i dysku twardego?

 

I wtedy kartę graficzną bierzemy na raty  %-) np. taką 1650 super za 700 zł od gigabyte'a:

 

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1650-super-windforce-oc-4gb-gddr6-128bit-pci-e-gv-n165swf2oc-4gd-p1396308

 

- taka jest moja wizja, a komp całkiem przyzwoity, z możliwością pogrania w najnowsze tytuły.

 

Ewentualnie szukasz tych części taniej. Albo używanych. Zasilacz musi być nowy na przykład, obudowa i dysk twardy już nie muszą, ale porównaj sobie ceny. Dysk twardy najwyżej padnie.

 

Co o tym myślisz?

 

może być coś słabszego, albo używany radeon rx 470 za 300 zł - ale to ryzyko.


Moje założenie jest takie: solidna baza, do której można wsadzić nawet dużo mocniejszą kartę graficzną w przyszłości.

Edytowane przez FranzMoritz
Link to post
Share on other sites

No ciekawa propozycja ale założyłeś że będą ogrywane najnowsze tytuły, i proponujesz karte na raty. Tak jak pisałem wcześniej będą na razie ogrywane jakieś słabsze gry typu własnie ETS2 i inne symulatory tego pokroju. I nie chciałbym wychodzić tak bardzo za budżet dlatego mój pomysł to była jakaś integra (Która i tak daje radę w 30 fpsach w bardziej wymagających grach pokroju Froza Horizon 4/ Wiedzmin 3 etc). Solidną baze można też zbudować na 2400G. Po paru miesiącach dodałbym wtedy do tego Ryzena 2400G jakąś kartę za 300-400zł i myślę że starczyłoby to w zupełności. Podsumowując: raty raczej odpadają a co za tym idzie również R5 1600, bo bez karty nie ma to sensu.

Edytowane przez FUITP
Link to post
Share on other sites

Drogi fiutp:

 

Ryzena 2400g już nie rozbudujesz, a dokupowanie do niego grafy, to sprzeczność.

 

Ale ok, już wszystko wiesz w takim razie. Wrzuć co poznajdujesz jeśli chodzi o części, to chłopaki ocenią "czy się opyla"

 

Czemu nie mogę dokupić grafiki? Chciałbym jakieś argumenty. Nie rozumiem też czemu nie rozbuduje skoro to jest socket AM4? Napisałem tylko że Twój pomysł odpada ze względu na to raty, a Ty odpowiadasz jakimś głupim tekstem że "już wszystko wiem" ? ? ?

Link to post
Share on other sites

Drogi fiutp:

 

Chodziło mi o to, że jeśli już się zdecydowałeś na 2400g, to spoko. A jeśli przez rozbudowywanie masz na myśli - sprzedaż i kupno czegoś kolejnego, to w skali czasu powiedzmy kilku lat, to i tak żadna oszczędność.

 

Różne osoby podały różne opcje - Ty chcesz 2400g, czyli już wszystko wiesz. To teraz działaj, przejdź od teorii do praktyki. Złóż komputer do 1000 zł z procesorem, który posiada zintegrowaną grafikę, tj. 2400g i bądź szczęśliwy. Tego Ci życzę.


Argumentem przeciwko temu, żeby dokładać grafikę do tego procesora jest to, że połowa jego ceny to właśnie grafika.

 

Raty, czyli oddalenie w czasie kosztów zakupu grafiki, to był tylko jeden z wariantów. Jeśli jesteś przeciwnikiem takich to zobowiązań finansowych, to broń Boże, nie namawiam.

 

Śmiem zauważyć, te 4 rdzenie procesora, to już niedługo może być za mało - to się równa, kolejne wydatki. 

 

Sorry jeśli namieszałem.


Dodam jeszcze, że ja najtaniej znalazłem używkę 2400g za 470 zł. Czekamy na Twoje propozycje, bo na pewno jesteś w kursie dzieła jeśli chodzi o ceny, kompatybilność i inne takie.

Link to post
Share on other sites

Dobra, sprawa wygląda tak że budżet jest mocno ograniczony do tych 1000zł. Priorytet się zmienił i jest nim teraz raczej maksymalna wydajność w tej kwocie niż przyszła rozbudowa. Co za 1000zł da najlepsze rezultaty jeśli chodzi o wydajność? Cały czas mówimy o częściach używanych. Tak jak pisałem wyżej, raty nie wchodzą w grę. Budżet to 1000zł. Może jakiś Xeon jest warty uwagi? Widzę go dość często w tanich budżetowych komputerach "do gier". Czekam na jakieś rady.

Edytowane przez FUITP
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...