Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z dyskiem HDD - (05) Reallocated Sector Count

Najlepsza odpowiedź lonialomax, 07 grudzień 2019 - 21:07

Error Scan nie ingeruje w zapis na dysku, wykrywa tylko uszkodzenia na powierzchni dysku. Jeżeli dane ważne to na wszelki wypadek je przenieś. Tak czy owak dysk do wymiany. Można jeszcze bawić się w naprawę za pomocą programu MHDD, ale jak długo po naprawie dysk posłuży to loteria.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 PanSzpila

PanSzpila
  • Bywalec

• 95 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 13:36

W październiku tego roku temu, zaledwie da miesiące temu, zakupiłem dysk zewnętrzny HDD, model Seagate Expansion 2TB 3,5(STEB2000200).

To mój kolejny dysk tej firmy, poprzedni chodzi do dziś, a potrzebne było więcej miejsca, więc kupiłem drugi, identyczny.

Dziś odpalam sobie HD Tune i takie coś:

Dysk-zew.jpg

Dysk-zew-2.jpg

Zwracam się do was z pytaniem, czy ten dysk się psuje, czy konieczna jest wymiana na nowy?

Pozdrawiam

Użytkownik PanSzpila edytował ten post 07 grudzień 2019 - 15:54

• 0

#2 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 4164 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 19:07

Włącz jeszcze w HDTune Error Scan, ale parametr C6 wskazuje na wady powierzchni dysku i na pewno nie przechowywałbym na nim żadnych ważnych plików.

• 1

Mobo:  Z370 Aorus Gaming 7 - CPU: i5 9600k@4.8GHz - RAM:16GB  G Skill SniperX F4-3600 C19-8GSXKB - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#3 PanSzpila

PanSzpila
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 95 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 20:15

No właśnie mam na nim dane, na których mi zależy, czy ten Error Scan w znaczący sposób obciąża dysk?

Pytam, bo muszę jeszcze gdzieś te dane skopiować i nie chcę żeby przypadkiem nastąpił przedwczesny zgon, np podczas Error Scan.

Podsumowując, mam rozumieć że dysk i tak czy owak do wymiany?

• 0

#4 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 4164 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 21:07   Najlepsza odpowiedź

Error Scan nie ingeruje w zapis na dysku, wykrywa tylko uszkodzenia na powierzchni dysku. Jeżeli dane ważne to na wszelki wypadek je przenieś. Tak czy owak dysk do wymiany. Można jeszcze bawić się w naprawę za pomocą programu MHDD, ale jak długo po naprawie dysk posłuży to loteria.

• 1

Mobo:  Z370 Aorus Gaming 7 - CPU: i5 9600k@4.8GHz - RAM:16GB  G Skill SniperX F4-3600 C19-8GSXKB - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych