Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej

 

Planuję zakup jednego z dwóch dysków M.2:

970 PRO NVMe M.2 SSD 1TB lub 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD 2TB

przy czym bardziej skłaniam się ku temu drugiemu

 

do Wam mam pytanie czy ten dysk pójdzie na płycie Asrock Z370 Taichi ?

Wg tej strony wersja 970 pro jest sprawdzona ale Evo Plus jest stosunkowo nowym dyskiem więc nie podają info

https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370%20Taichi/index.pl.asp#Storage

 

No i jeszcze jedno pytanie czy starczy linii PCIe przy procku 8700k i 1080ti/2080ti, docelowo chcę jeden dysk M.2, obecny 950 pro będzie jako drugi ale pod sata3

Link to post
Share on other sites

 

 

do Wam mam pytanie czy ten dysk pójdzie na płycie Asrock Z370 Taichi ?
pójdzie...

 

 

 

No i jeszcze jedno pytanie czy starczy linii PCIe przy procku 8700k i 1080ti/2080ti,
M.2 są podpięte pod chipset, więc nie są bezpośrednio pod CPU, czyli nie maja z tym nic wspólnego...

 

docelowo chcę jeden dysk M.2, obecny 950 pro będzie jako drugi ale pod sata3
niby jak?

 

pamiętaj też że dość dużo złącz SATA jest wyłączanych, jak obsadzasz złącza M.2i ile masz urządzeń pod sata podpiętych?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

niby jak?

 

pamiętaj też że dość dużo złącz SATA jest wyłączanych, jak obsadzasz złącza M.2i ile masz urządzeń pod sata podpiętych?

 

obecnie mam podpiętych 5 dysków pod SATA (1xSSD i 4szt HDD)

wg specyfikacji płyty jest 8 wejść na dyski i jak podają w manualu to jeśli podłączę dysk M.2 pod złącze M2_3 to tracę tylko jeden port SATA3_3 czyli bez problemu starczy...

chyba że się mylę, więc chętnie poczytam ;)

Link to post
Share on other sites

:sciana:  850 pro miało być, literówka....  :mlotek:


@kokosnh

a takie pytanie? który dysk Ty byś wybrał?

czy odczuje równicę między Evo plus a pro ?

1TB pro jest za 1400zł, a 2TB evo plus jest za 2000zł

więcej miejsca się przyda, a cena bardziej zachęca w przeliczeniu na TB

Link to post
Share on other sites

@kokosnh

 ten 2TB myślę podzielić na dwie partycje... na systemową i resztę na dane (właściwie tylko zdjęcia które obrabiam). W razie reinstalu nie martwię się o zapisane dane na drugiej partycji, a chcę mieć jak najszybszy dostęp do tych setek/tysięcy plików stąd chce je trzymać na m.2  a nie na ssd sata3 czy hdd

i tu pytanie...

czy partycje w jakiś sposób szkodzą takowemu dyskowi? czytałem w necie i wygląda na to że nie ma to znaczenia, z tym, że jedna partycja z danymi byłaby dużo bardziej obciążona niż ta systemowa. Niby dysk ma 1200 TBW (obecny mój ssd na sata ma 22 TBW zużyte przez 4 lata ale tylko jako dysk systemowy/jedna partycja) ale obawiam się że na tej drugiej partycji z danymi TBW będzie szybko rosnąć... bo pliki zdjęciowe będę często zmieniał

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...