Skocz do zawartości

Na co zmienić i5 2400k z GTX 970


Recommended Posts

Na forum jest giełda, gdzie często oprócz ofert ludzi z ułańską fantazją przy wycenie chcących zarobić na sprzęcie trafiają się też korzystne oferty. Jest również dział "kupię" gdzie możesz założyć temat i zainteresowani sprzedażą prawdopodobnie sami się zgłoszą prędzej czy później. Zasadniczo zakupy na forum, szczególnie od "starych" użytkowników są pewne, bo nikt kto kilka przedmiotów sprzedał i siedzi tu od lat nie będzie patrzył cię w kanał wpuścić, a i w przypadku wątpliwości łatwiej o jakiś konkretny test, czy sprawdzenie sprzętu. 

 

Poza tym to tylko allegro/olx - przy czym z tym drugim trzeba mocno uważać, bo nie ma żadnej ochrony kupujących i raczej nastawiałbym się na odbiór osobisty. Warto też sprawdzić działy sprzedażowe na innych forach, jak bardzo ci zależy. Czasami trafi się coś ciekawego, a część użytkowników wiedząc, że ma coś w dobrej cenie w ogóle nie wystawia na allegro, bo i tak wiedzą, że przez forum się szybko sprzeda.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Może i5k z Seri 6...?
 

 

Baaaardzo słaby pomysł. Za 300zł może by to było warte przemyślenia, ale nie za ponad 500 które ludzie wołają. Ślepa uliczka i nie licząc trochę wyższego taktowana rdzenia nie zyskujesz nic, bo sporo mniej wydajny w ogólnym rozrachunku ze względu na 4 gołe rdzenie.

Link to post
Share on other sites

podepne sie pod temat , zainteresowaliscie mnie tym Ryzenem , bo mialem cos z I7 szukac , z tym ze mam zasilacz  chifteca 650W z 4 pinowym zasilaniem plyty , czy taki procesor pociagnie na tym bez OC ? Druga sprawa , plyta MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 DDR4 posiada wyjscie koncentryczne cyfrowe audio ?  teraz mam podlaczone optycznym , ale wiem ze tego nie posiada .

Link to post
Share on other sites

Bez problemu zasilanie 4pin ogarnie 6R/12W Ryzena. 

 

Jeżeli szukasz płyty z S/PDIF to popatrz na:

 

* MSI B450 Gaming Pro Carbon AC (za droga moim zdaniem) https://www.net-s.pl/produkt/msi-plyta-glowna-b450-gaming-pro-carbon-ac-am4-4ddr4-dp-hdmi-atx-874261;20-c-10

 

* Asus X370-Pro https://allegro.pl/oferta/asus-prime-x370-pro-am4-x370-sklep-fv-8382424915

 

Oba powyższe modele bedą działać z najnowszymi Ryzenami, trzeba tylko zrobić aktualizację biosa. Ten Asus z 2. linku nie dość że jest tańszy, to jeszcze całkiem przyzwoicie wyposażony. 

Link to post
Share on other sites

Przy wcześniejszych generacjach (1 i 2) procki z x w nazwie zawierały funkcję XFR (lekko zwiększone taktowanie ponad max deklarowany boost ~50 MHz jeżeli chłodzenie wyrabiało), obecnie x oznacza po prostu mocniejszy procesor (3600 vs 3600x).

Link to post
Share on other sites

Racja, teraz widze , te 200 mhz dla X juz jest chyba bez znaczenia a 150 zl drozej.

 

Drugą sprawa jam zaktualizować bios w asusie bez procka, bo seryjnie nie obsłuży ryzen 5 3600

 

A może taka plyta ?

MSI X470 Gaming Plus AMD AM4 M.2

 

Na allegro za 580 zl

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Sorry za offtop ale wręcz trudno uwierzyć jak procki AMD tracą na wartości!!

 

Piszecie że R7 2700X jest do dostania za 500zł. Przecież jeszcze niedawno kosztował nowy 1500zł. Chromole serdecznie kupowanie procków od czerwonych. Swojego Hasswella I7 4790k po 4 latach użytkowania sprzedałem za prawie tysiaka :) 

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś zmusza do kupowania AMD? Taki jest efekt podstawki, która wytrzymuje dłużej niż dwie generacje procesorów ORAZ większego niż o 5% przyrostu mocy z generacji na generację. Swoje dokłada również polityka cenowa AMD, bo jak stare procki mają nie stanieć gdy w tej samej cenie wychodzą nowe-lepsze, kompatybilne z tymi samymi płytami?

Link to post
Share on other sites

Sorry za offtop ale wręcz trudno uwierzyć jak procki AMD tracą na wartości!!

 

Piszecie że R7 2700X jest do dostania za 500zł. Przecież jeszcze niedawno kosztował nowy 1500zł. Chromole serdecznie kupowanie procków od czerwonych. Swojego Hasswella I7 4790k po 4 latach użytkowania sprzedałem za prawie tysiaka :)

Nie ogarniasz całości sytuacji. Włączcie proszę ludzie myślenie...

Intel: Kupujesz swojego 4790k za 1500zł, po czym sprzedajesz za 1000zł ORAZ płytę główną, która już się do niczego nie nadaje, za dajmy na to optymistycznie bardzo 400zł. Pójdźmy w intelu po kosztach, kupujesz nowego procka za kolejne 1600 i musisz kupić dobrą płytę za minimum 700zł, żeby tego procka podkręcić itd. Wydajesz więc łącznie 2300 na nowy sprzęt, ze starego zwraca Ci się 1400zł, czyli wydajesz na nowy sprzęt 900zł.

Ale to są ceny sztucznie utrzymywane przez samego intela, a nie przez rynek, między innymi właśnie dlatego, że jeśli ktoś chce zostać na obecnej płycie, a chce podnieść wydajność wymieniając procesor, to NIE opłaca mu się kupować nowego procka bo to się równa z wymianą płyty głównej, dlatego szuka używki i dlatego one się w cenie trzymają, ale czy to jest akurat takie fajne dla tych co chcą rozbudować sprzęt???!

I nie przesadzaj z 2700x, bo nie kosztował 1500zł, od maja planuję rozbudowę sprzętu i robiłem sobie nawet screeny konfigów z euro rtv z tamtego okresu i jak chcesz to mogę Ci jutro wrzucić, bo mam na innym kompie, ale niech Ci będzie, że 1500.

Zakładam, że jak już ktoś zmienia, to nie czeka na promocje black week itp. do ostatniego momentu, tylko sprzedaje kiedy jeszcze może za tego procka wziąć przyzwoitą cenę jak Ty za intela, ale niech Ci będzie i dajmy na to, że jedynie mniej niż połowę kwoty weźmiemy za tego 2700x, czyli pesymistycznie 600zł. Płyta Ci odpada z zakupu, bo używasz tej samej, więc kupujesz nowego 3700x za 1500zł, a starego sprzedajesz za 600, czyli 1500 - 600 = wydajesz fizycznie również 900zł TYLKO na nowy procek, bo reszta zostaje. Nie masz problemu z adaptacją chłodzenia do nowego socketu, z ramem, ale za to możesz mieć przejściowe problemy z płytami, zanim producenci dopasują bios do nowych procków.

Więc gdzie tutaj ta ogromna strata o której piszesz? Fizycznie to wychodzi mniej więcej tyle samo, o ile nie więcej za intela, czysta matematyka, a wy tutaj jakieś voodoo uprawiacie. I nie nie jestem żadnym fanbojem czy to intela, czy amd, po prostu logicznie myślę i kalkuluję...

 

I jeszcze mały edit i pytanie, sam sobie odpowiedz, czy Ty byś kupił 4-letni procek za taką kwotę? Gdzie tu logika i prawo rynku? I to ma być w porządku i ok? Samochód też 15-letni byś kupił za 3/4 bazowej kwoty, bo proces starzenia się można mniej więcej w ten sam sposób porównać...

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

Auta się szybciej starzeją.

Może i tak, ale porównanie podobne. Kto dziś kupi 4-letni procek za 1000zł, skoro może mieć za 1300 nowego r5 3600 z płytą? Nawet jeśli liczyć zakup ramu jeszcze do tego, który aktualnie stoi za grosze w sumie to 1600zł nówka platforma vs oszczędność 600zł i leciwy procek, mocno używanym, zapewne też kręcony mocno jak to intele. Nie wiem kto to kupuje, ale z logiką to nie ma nic wspólnego. :) Przynajmniej nie dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Nowy 3600 z płytą tj 1000-1050 (Gigabyte B450m DS3H)

No tak, ale też nie popadajmy w paranoję, skoro dla intela liczę jakąś rozsądną płytę, to dla amd też raczej poniżej mortara za około 380zł bym nie schodził

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie ogarniasz całości sytuacji. Włączcie proszę ludzie myślenie...

oj tam, @Joker chciał podpuścić i mu wyszło :) brawa dla niego.  ;)

 

Prawda jest taka, że spogląda teraz na AMD zazdrosnym kocim okiem i myśli Ku#$% jeszcze z jedna generacja i jak potwierdzą się te wszystkie plotki o intelu i jego niedalekiej przyszłości to chyba trzeba będzie się przesiąść :co: . No nic ale póki co to wbije im pazurka.  :wariat:

Link to post
Share on other sites

No tak, ale też nie popadajmy w paranoję, skoro dla intela liczę jakąś rozsądną płytę, to dla amd też raczej poniżej mortara za około 380zł bym nie schodził

dla intela jak chcesz podkręcić proca i ramy to musisz kupić droższą, zapomnij o tańszych, bo ramy ci max 2666 będa śmigać co dzisiaj w nowych grach to jest bieda-ręczny

ps

akurat giguś 450m ds3h nie jest złą płytą, na sąsiednim forum kilka osób posiada i to z ryśkami 8 rdzeniowymi po OC, a w promo można ją za mniej niż 250 dorwać

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

oj tam, @Joker chciał podpuścić i mu wyszło :) brawa dla niego.  ;)

 

Prawda jest taka, że spogląda teraz na AMD zazdrosnym kocim okiem i myśli Ku#$% jeszcze z jedna generacja i jak potwierdzą się te wszystkie plotki o intelu i jego niedalekiej przyszłości to chyba trzeba będzie się przesiąść :co: . No nic ale póki co to wbije im pazurka.  :wariat:

 

Przejrzałeś mój niecny plan na wylot :);) Kaszpirowski normalnie :)

 

W sumie tak z głupia frant palnąłem be głębszego przemyślenia  - jeżeli ktoś poczuł się urażony to przepraszam. Ma sens to co piszecie.

 

Nie zgodzę się tylko z jednym - R7 2700X swego czasu kosztował na 100% ponad 1500zł. Wiem bo dostałem takiego na 30 urodzinowy prezent od rodziny - " ty lubisz komputery a Pan w sklepie powiedział że to bardzo dobry procesor". Kij tam że musiałbym całkowicie zmienić platformę (miałem wtedy wspomnianego 4790K) :) albo przelutować socket ;) i dołączona do prezentu była faktura w celach gwarancyjnych. Na bank było tam trochę ponad 1500zł. Był to koniec 2018 roku. Oczywiście procka sprzedałem i kłamię rodzinie do dzisiaj że sprawuje się idealnie :).

 

Mimo to trochę słabo że po roku jest wart 1/3 tego.

 

Sam kupiłem Intela raz a dobrze i liczę że wystarczy na 3 lata. Red team kupuje jedno mobo i wymienia co rok procesory z jakąś tam stratą (okazuje się że jednak dośc znaczącą). czas pokarze kto lepiej wyjdzie na swoich zakupach. Jeszcze raz - jeżeli kogoś uraziłem to posypuję głowę popiołem :)

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...