Skocz do zawartości

MSI GTX 1660 TI VENTUS (kontrola wentylatorów)


Recommended Posts

Witam, 

mam następujący problem. W idlu moja karta uzyskuje temperaturę około 33 stopni, co uważam za dobry wynik, więc chciałbym zwolnić prędkość wiatraków (ewentualnie do temp. 40 stopni zupełnie wyłączyć). Próbuję to zrobić programem MSI Afterburner, jednak dolna granica obrotów to 40% i nie da zejść się niżej.

Czy ktoś wie jak można rozwiazać ten problem? 

Moja płyta główna to MSi b450 mortar max

Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Na 100% nie da nic się zrobić bez ingerencji w Bios karty?

 

Swoją drogą karta za te pieniądze bez polpasywnego chłodzenia to jakiś żart. Nie przypuszczałem, że mogą jeszcze być takie produkowane i przy kupnie zupełnie nie brałem tego pod uwagę.

Żałuję, bo w takim wypadku zdecydowalbym się na coś innego.

Link to post
Share on other sites

 

 

Swoją drogą karta za te pieniądze bez polpasywnego chłodzenia to jakiś żart.
no  to zostałeś sprankowany przez MSI i NV. 

 

Masz możliwość to oddaj i kup coś innego skoro nie spełniła twoich oczekiwań.

 

Jeszcze jedna ciekawostka od MSI:

https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1660-Ti-VENTUS-XS-6G-OC

 

Zjedzcie sobie niżej do części o MSI Afterburner. Na grafice z tym softem jest jak byk Fan speed "0"% opcja "Auto".....  można się zasugerować? można. 

 

tak wiem to "propozycja podania" a w oficjalnej specyfikacji nie ma nic o trybie pół-pasywnym. 

Nie jest to pierwszy kwiatek ze stron MSI jaki widzę.

Link to post
Share on other sites

Niestety w tym momencie jest to "najgłośniejszy" element w komputerze.

A kartę juz zamontowałem więc jako nie używaną jej już nie zwrócę.

Jedyne co mnie pociesza to fakt, że wersję oc trafiłem za 1100 zł

 

Dodam, najniższa możliwa prędkość w tej karcie to około 1400 obr./min. więc wcale nie tak mało.

Edytowane przez pirlo81
Link to post
Share on other sites

Tak, kupiłem online. Karta rozpakowana, zamontowana w komputerze wiec nie może być uznana za nieuzywaną.

No faktycznie masz rację!, trzeba być fair.... rozpakowałeś tego kota w worku, wyje w idle jak suka do księżyca ale co tam. najwyżej dokupisz sobie stopery do uszu, albo dobre dokanałówki i problem z głowy.

 

 

Chłopie rób zwrot, nikt normalny nie robi problemów z tego że karta była rozpakowana (no chyba że kupiłeś w jakimś Januszexie  - zniszczyłeś ją? nie.

też nie popieram nadużywania tej opcji, skorzystałem z niej może raz, ale naprawdę chcesz się z nią teraz bujać?

Link to post
Share on other sites

Jeśli faktycznie cenisz sobie dużą kulturę pracy całego blaszaka, to ciężka sprawa. Gdyby mi totalnie nie wisiało czy słyszę kompa, czy nie, to zainwestowałbym w wyciszaną budę. Przynajmniej jest pewność, że nawet rzeczy na które nie mamy wpływu nie będą drażnić. 

Link to post
Share on other sites

Widzisz pendzlu, właśnie dlatego że nie jestem januszem, nie chcę zwracać karty. Otworzyłem ją, zainstalowałem. Nie doczytałem, że nie jest połpasywna.

Dziękuję za zainteresowanie ale Twoje wywody nie wnoszą nic do dyskusji i nie są rozwiązaniem problemu, ktory opisałem w pierwszym poście.

Link to post
Share on other sites

 

 

to zainwestowałbym w wyciszaną budę

 

Jeśli nie ma się wręcz pedantycznych skłonności do ciszy to żadne cuda z wyciszanymi budami nie są potrzebne. 

 

Ja u siebie nawet fortisa ustawiłem w UEFi tak że zaskakuje dopiero przy 50stopniach. 

 

Zasilacz pół-pasywny, Gpu też, no i CPU. do tego zero HDD wentylatory z budy sterowane ręcznie w idle stoją na off.

efekt? totalna cisza. Jak grasz to silą rzeczy robisz to z dzwiękniem czy na słuchawkach wiec to normalne że wtedy ciszy nie będzie.


@up aa to przepraszam za "wywody" , jeśli nie chcesz jej zwrócić czy sprzedać i kupić innej, nie chcesz też grzebać przy biosie żeby nie stracić gwarancji  to może ktoś inny Ci tutaj sprzeda jakiś magiczny sposób. 

Link to post
Share on other sites

Jakim Januszem? W myśl polskiego prawa handlowego masz możliwość towar kupiony przez internet "użytkować zgodnie z zastosowaniem" i w okresie do 14 zwrócić jeżeli COKOLWIEK Ci nie podpasuje - i nie musi być oryginalnie zapakowany.

 

Dalej, Ventus tj najtańszy szajs więc dostałeś to, za co zapłaciłeś.

 

Nie chcesz zwracać "bo Ci honor nie pozwala" mimo że karta jest Ci za głośna? To się męcz z nią dalej, sprzedaj ze stratą, wymień się z kimś za inny model - opcji masz multum.

Link to post
Share on other sites

A mówiąc już zupełnie miedzy nami "Januszem" jest ktoś, kto bez zagłębienia się w temat bierze np 2-3 różne karty na raty (zakup przez internet, często w promocji), testuje sobie kilka dni i najgorsze zwraca lub jeszcze lepiej - wystawia po zakończeniu promocji na allegro / Olx i próbuje sprzedać z zyskiem (mieliśmy podobne "akcje" nawet u nas na forum, dział giełda).

 

Jako zamiennik zobacz sobie 1660S Gaming OC od Gigabyte (cena niższa, fan stop w iddle jest).

 

Tu masz recenzję:

 

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-geforce-gtx-1660-super-gaming-pro-oc/37.html

 

Jeżeli koniecznie musi być MSI, to droższym modelem ale z lepszym (nawet od tego Gigabyta) chłodzeniem i " fan stop w iddle" jest Gaming X.

 

Test:

 

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-gtx-1660-super-gaming-x/37.html

Link to post
Share on other sites

 

 

Ok. Przekonaliścienie, zwracam to badziewie

:peace: 

 

Odnośnie zwrotów to ja też mam do nich moralny dystans bo prawo prawem,  ale wiem że jak zepsuję opakowanie czy oddam coś nie do końca kompletnego to towar będzie musiał zostać przeceniony.

Wiec jeśli już mi się to zdarzy to towar wraca do sprzedającego w najlepszym możliwym stanie, również łącznie z opakowaniem aby nie robić strat, bo wiem że gdybym sam prowadził taki sklep takiego zachowania bym oczekiwał.

 

Nie mniej podjąłeś słuszną decyzję. Dopłać kila złotych do czegoś porządniejszego a będziesz zadowolony. => :banan:

Link to post
Share on other sites

Trochę zraziłem sie do MSI. Za te pieniądze oczekiwałem wyższej jakości. Przejrzałem też sporo opinii klientów i zupełnie nie wiem dlaczego oceny są w znacznej większości pozytywne.

 

A co do samego zwrotu to na pewno oddam tę kartę w nienagannym stanie, zapakowaną dokładnie tak, jak ją otrzymałem.

Link to post
Share on other sites

Bo Ventus tj Armor w nowych szatach. Ktoś, kto miał wcześniej taką suszarkę jest przyzwyczajony, a nigdy nie mając lepszej karty nie ma porównania.

Co zaś się tyczy 1660 Ti - tj 150 pln więcej względem 1660S za 1-2% różnicy w wydajności.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przejrzałem też sporo opinii klientów i zupełnie nie wiem dlaczego oceny są w znacznej większości pozytywne.

 

Powodów jest przynajmniej kilka..

Nie chce nikogo oskarżać bo nie wiem co to za sklep, ale przeważnie opinie wystawia się zaraz po kupnie, gdzie dany produkt nie został jeszcze dokładnie przetestowany lub kupujący nie miał porównania i pisał co mu ślina na język naniesie.

Ponadto opinię traktuje się personalnie w błędnym odniesieniu do np. negatywów z allegro, a to nie to samo.

Co prawda kupujący może być niezbyt zadowolony z danego produktu ale wystawi pozytywną ocenę bo sam proces zakupu przebiegł sprawnie i nie chce działać na szkodę sklepu.

Oczywiście opinii o produkcje nie powinno traktować się jak opinii o sklepie. Sklep na podstawie ocen (o ile są miarodajne) powinien dobierać asortyment tak aby mieć w swojej ofercie jak najwięcej godnych polecenia produktów a jak najmniej tych słabych.

 

To oczywiście wszystko teoria która jak zwykle mija się z praktyką.

 

Dlatego opieranie się tylko i wyłącznie na opiniach kupujących ze sklepu X w przypadku zakupu elektroniki nie jest najlepszym pomysłem.

Link to post
Share on other sites

Polak mądry po szkodzie. Skusiłem się dobrą ceną i na przyszłość mam nauczkę by takim pokusom nie ulegać.

 

Bo Ventus tj Armor w nowych szatach. Ktoś, kto miał wcześniej taką suszarkę jest przyzwyczajony, a nigdy nie mając lepszej karty nie ma porównania. Co zaś się tyczy 1660 Ti - tj 150 pln więcej względem 1660S za 1-2% różnicy w wydajności.
Rozumem, że sugerujesz, że lepiej wziąć wersję Super OC, bo te kilka procent nie zostanie zauważone?Myślę, że warto to rozważyć.
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Tzn są ludzie, dla których świadomość kupna czegoś słabszego (nawet o kilka %) wprowadza dyskomfort (?) psychiczny więc możliwe, że tańsza opcja nie jest dla Ciebie. Ale lepiej imho mieć pełny pogląd na sytuację w segmencie średnim.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...