Skocz do zawartości

ASUS Radeon RX 5700 XT TUF OC


Recommended Posts

Witam .

Mam okazje kupić kartę z tytułu tematu w cenie około 1500-1600 zł ale czytałem że bardzo grzeją się pamięci i ogólnie jest bardzo głośna.

martwią mnie właśnie te pamięci bo podobno osiągają nawet 100 stopni i więcej.

Ma może ktoś tą kartę? Lub coś wie na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Omijaj serię TUF od Asusa. Od płyt głównych po karty graficzne i tutaj nie ma znaczenia czy AMD czy nVidia. Tak samo trzymaj się zdala od chłodzenia Dual od Asusa i Gigabyte'a z dwoma wentylatorami i plastikowym backplatem (Windforce 2X OC bodajże).

 

Czemu tak w ogóle chcesz RX 5700? Nie myslales o RTX'ie 2060 Super? Jest Palit za ~1700 PLN

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

PC lab testował TUFa 5700 (bez XT) i temperatury były bardzo przyzwoite, tyle że w swoim teście PC lab nie mierzył innych temperatur niż na rdzeniu.

 

Zobacz tu: 66 rdzeń, 81 pamięć (pod obciążeniem)

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/asus-rx-5700-tuf-gaming-x3-oc-edition-review/16/

 

Wersja XT powinna być cieplejsza, bo przy tym samym chodzeniu ma wyższe limity mocy.

Link to post
Share on other sites

https://proclockers.com/reviews/video-cards/asus-tuf-gaming-x3-rx-5700-gpu-review/page/0/7

 

 

 

During all our benchmarks I was quite impressed with how quiet the fans were and still able to maintain a reported GPU temperature around 60C and looking at GPU-Z logs, a hotspot temperature of 70C. While overclocking the TUF Gaming X3 RX 5700, we cracked the fans to 100% which were extremely loud compared to its stock near-silent operation. In the final Timespy run, we still only observed the reported temperature reach 61C, but we did see a dramatic increase in the hotspot temperature of 92C. Now for an everyday overclock you’re probably not running your fans at 100%, so it might be a good idea to set up an aggressive fan curve when you overclock.

 

Natomiast użytkownicy zagraniczni sugerują coś z goła innego

https://www.newegg.com/asus-radeon-rx-5700-xt-tuf-3-rx5700xt-o8g-gaming/p/N82E16814126346

 

Opinie użytkowników jednak wskazują, że ten model również cierpi na temperatury pamięci.

VRAM temps while gaming go up to 105c. Micron’s maximum operating temperature is 95c. That means this card will fail, it was built to fail.

Junction temperature is out of control, hitting around 103c.
For games such as 'Control,' 'Outer Worlds,' or 'Final Fantasy 15' on very high or ultra graphic settings using stock GPU settings for a 1080p (60hz) display, GPU temps sustain 77C, junction temp 109-111C with fan speeds at 3500+ rpm. 

he junction temp gets really hot, like 105 C. I have set the fan curve to 95% when it hits 95 C and it still gets up 97 C. This sound from the fans is easy to hear of course.

 

I tutaj są wskazane gry a nie benchmarki, jak to większość serwisów przedstawia.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_rtx_2060_gamingpro_oc_review,8.html

 

Głośny? 6-7% dodatkowej wydajności to taki zły wynik przy podkręcaniu? :) Mówimy tu o jednej z najtańszych RTX 2060S, która dotyka Twojego budżetu i nie jest głośna i gorąca.

 

Na dziś mniej problematyczne są RTX-y niż RX 5700/5700 XT. Oczywiśćie nawet po stronie RTX-ów są modele, które potrafią negatywnie zaskakiwać (MSI Trio i problemy z wentylatorami na przykład, Asus Dual i jego uwalone chłodzenie).

 

Sam zadaj sobie pytanie, czy oczekujesz dobrej ceny i nie zważasz na ciszę i potencjał OC, czy może cisza/bezproblemowy model to główny priorytet czy jeszcze coś innego. Bo tak to możemy sobie w tym temacie pisać i w nieskończoność.

Link to post
Share on other sites

Pisałem o PALIT GeForce RTX 2060 SUPER GAMINGPRO OC

 

Ta druga (Dual) różni się tylko:

- inny backplate (tylko nie znalazłem info czy metal czy plastik bo wygląda jak plastik)

- mniejszy boost na rdzeniu 1710 vs 1650

- inne złącza na panelu. Gamingpro posiada (1xHDMI, 3xDP) a ta Dual ma (1xHDMI, 1xDP, 1xDVI)

 

Chłodzenie mają identyczne, ale skłaniałbym się nadal do wersji OC aniżeli Dual. Dual mi się przy Asusie źle kojarzy i pewnie niektórym tu na forum też  :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Składam coś nowego bo ten com mam teraz ma z 12 lat i już tylko do internetu się nadaje.

A więc kupiłem

płytę asus x570 prime p 

crucial ballistix sport 2x8 gb

ryzen 5 2600 (w przyszłym roku 3700/3800 lub 4600)

 obudowa jeszcze nie kupiona i też duży dylemat

Fractal Design Meshify C

Phanteks Eclipse P400

lub 

Obudowa Nzxt H500i

dysk narazie Dysk SSD Crucial MX500 500GB

zasilacz mam 

OCZ ZS Series 650W
Link to post
Share on other sites

monitor fulhd i w najbliższym czasie ( przyszły rok) nie będę wymieniał.

a obudowę jaką Proponujesz?

Wdzę że Masz h500i jedną z tych co zastanawiam się

5 godzin temu w komputroniku palit 2060 s byl za 1799 a teraz 1960  :(

oj już podnoszą ceny przed BF

Edytowane przez przemodd
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A jaki proponujesz zasilacz.

 

Seasonic FOCUS Plus Gold 550 chodzi po  ~350 zł

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550-ssr-550fx-80plus-gold-550w-p1106862

https://www.ceneo.pl/56279066

W tej cenie i klasie nie ma nic lepszego a 550W spokojnie wykarmią tę kartę i resztę Twoich podzespołów w tym przyszłą wymianę jak pisałeś.

 

 

I jeszcze czy karty palit mają 24 czy 36 miesięcy gwarancji?

 

Mnie nie pytaj, nie jestem przedstawicielem Palita :) Na stronie sklepu będziesz miał stosowną informację o gwarancji. Czasem producenci na pudełkach czy w opisie piszą o dodatkowej gwarancji po rejestracji produktu na ich stronie. Czemu w ogóle RTX 2070? To chyba aktualnie najgorzej wyceniany RTX, bo RTX 2060 Super depcze mu po piętach a jest znacząco tańszy a niewiele droższy RTX 2070 Super sporo go wyprzedza.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites
Palit GeForce RTX 2070 JetStream, 8GB GDDR6 Czyli w tej cenie chyba warto kupic?

 

:)..... no tak, to co znalazłeś to pewno "zwykła" 2070.

Palit wypuścił 2070 o nazwie "super JetStream" jeszcze w poprzedniej generacji - wszyscy tutaj podejrzewaliśmy, że będą z tym cyrki - no i są.  mogli dać SS ale źle się pewno kojarzyło ;)

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...