Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

27' IPS G SYNC poszukiwany najlepszy!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 techlg

techlg
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 01:52

Witajcie,

Ostatnio w innym watku pomogliscie mi zbudowac maszynę do gier! Teraz chciałbym do tej maszyny dokupic monitor który wyświetli to co może wyprodukować komputer! Obecnie posiadam monitor eizo foris 2421g i jestem z niego kosmicznie zadowolony! Jednakże chciałbym odpalić coś w WQHD np nowego coda lub nadchodzące premiery (dying light 2, cyberpunk)! Na co dzień gram nałogowo w csa i trochę się obawiam matryc IPS ze względu na szybkość choć nie wyobrażam sobie gorszego odwzorowania kolorów... 

Na chwilę obecną mój top1 to

https://www.komputro...hz-g-sync-.html

Wszystkie monitory w tym segmencie posiadają matrycę od jednego chińskiego producenta! Wyczytałem, że acer w przeciwieństwie do droższego asusa posiada lepszą kontrole jakości i mniej wadliwych monitorów trafia do sklepów.

Obawiam się czy 4ms oraz smużenie na IPS będzie odczuwalne w grach typu FPS! To jest moja obawa nadrzędna! czy 165hz 4 ms w zobrazowaniu będzie wyglądało tak samo jak 144hz i 1ms? Tak wynika z obliczeń a jak jest w praktyce?

Proszę o pomoc mądrzejszych ode mnie! Z góry dziekuje!

• 0

#2 Sentymentalny

Sentymentalny
  • Dyskutant

• 181 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 12:00

Ile byłbyś w stanie maksymalnie przeznaczyć pieniędzy na zakup monitora? Te 2400 za podanego Acera to górna granica?

• 0

#3 ultratech

ultratech
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 14:46

Ile byłbyś w stanie maksymalnie przeznaczyć pieniędzy na zakup monitora? Te 2400 za podanego Acera to górna granica?

Moim pierwszym wyborem był asus za około 3 tyś lub ciut droższy viewsonic więc przyjmijmy cene do ~3500zł

1.) Viewsonic XG2703-GS (30-144hz Nvidia G-Sync) AHVA*
2.) AOC AG271QG (30-144hz Nvidia G-Sync) AHVA*
3.) Asus PG279QZ (60-165hz Nvidia G-Sync) AHVA
3.5) Asus PG279Q (30-144hz Nvidia G-Sync) AHVA*
4.) ViewSonic XG270QG 30-144hz Nvidia G-Sync) IPS*
5.) Acer XB271HU (30-165hz Nvidia G-Sync) AHVA*

*kolejność losowa

Wydaje mi się, że tylko te monitory są do wyboru. Nie chciałbym kupować monitora który powstał w 2015/2016.... naprawde nie wiem co wybrać.

Użytkownik ultratech edytował ten post 11 listopad 2019 - 14:47

• 0

#4 Wyrwinóg

Wyrwinóg
  • Dyskutant

• 185 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 19:45

Obecnie najlepszy jest LG 27GL850

Zobaczymy jak wypadnie Acer Predator VG272UP

Nowa technologia uśmierza obawy wspomniane przez Ciebie, acz każdy monitor ma jakieś blaski i cienie.

Użytkownik Wyrwinóg edytował ten post 11 listopad 2019 - 19:48

• 0

#5 ultratech

ultratech
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 20:49

Bardzo interesująca propozycja! Jesteś mi w stanie przybliżyć różnice pomiędzy G-sync a g sync compatibile z freesync?

• 0

#6 joker5513

joker5513
  • Pasjonat

• 891 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 11:00

Jeżeli gsync compatible na danym monitorze działa (bez freezów, artefaktów itp.) to nie ma żadnej różnicy.

• 0

Intel Core i7 9700K@ 5,1 GHz; 1,32V :D :o ; Thermalright Macho rev. B; MSI Z390 MPG Gaming Edge AC; Zotac RTX 2080 TI AMP; 16 GB DDR4 G.SKill Ripjaws @3200MHZ CL16; Samsung 970 EVO256GB NVME; Crucial MX500 SSD 1000GB; Samsung Evo 850 SSD 500GB; WD Caviar green 2TB; WD Elements 3 TB; Seasonic Focus+ Gold 850W; Fractal Desgin Define R4; MSI Optix MPG341CQR

PS4 PRO

#7 ultratech

ultratech
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 15:41

no dobra! Dziękuje za pomoc! nie dotrwam do przyszłego roku w oczekiwaniu na nowosci nano-ips od innych producentów. Mam już kupca na swojego eizo więc zakupie tego LG! Oby tylko trafił się dobry egzemplarz! A pro pos jakis program/stronka do sprawdzania monitorów matryc? 

• 0

#8 Wyrwinóg

Wyrwinóg
  • Dyskutant

• 185 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 20:17

Liczyłem na zogniskowanie dyskusji przez przeciwników marki. No trudno :D

Zerknij tutaj :

http://www.benchmark...-zapowiada.html

oraz :

https://www.nvidia.c...monitors/specs/

( + pierdołki )

Kupując monitor przez sieć nie udało mi trafić dobrego egzemplarza. Więcej stresu niż radości.

Zrażony zalecam uruchomić monitor w sklepie. Aby test miał sens miło jeśli sprzedawca może uruchomić dowolny tester monitora. Sam używałem niemal wiekowego "Nokia Monitor Test 2", choć pewnie jest coś nowszego, stworzonego z myślą o lcd. Nie widziałem martwych pixelków - kupiony

Kupując online zawsze można odesłać, co też jest rozwiązaniem, ALE.. m.in. polska, czechy, słowacja, rumunia są traktowane jako mniej wymagające, gorsze narodowości. Nierzadko niby ten sam towar, trafia do nas w uboższej recepturze, bądź w tym przypadku gorszej jakości. Pytanie czy tyczy się to również monitorów

Najgorszą opcją jest zakupić w sklepie bez sprawdzania. Ruletka, z tym że różne marki mają różne zapisy gwarancyjne. Zazwyczaj do pewnej ilości bad pixeli monitor jest uznawany za dobry, i nie podlega gwarancji, co może być problemem gdy sklep nie uzna zwrotu

Przy CRTkach nie zalecano by w chłodniejsze dni uruchamiać monitor zaraz po dotarciu do domu. Stosowałem też tego odwrotność. Nie wiem czy przy LCDkach wciąż można coś uszkodzić, ale lepiej dmuchać na zimne :)

Tyle ode mnie

Pozazdrościć kompa i dobrej zabawy z nowym monitorem

Użytkownik Wyrwinóg edytował ten post 12 listopad 2019 - 20:25

• 0

#9 ultratech

ultratech
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 23:24

Dziękuje pięknie za wyczerpują wypowiedz! Niestety albo stety tak jak napisałeś nikt nie wniósł sprzeciwu wobec LG więc zaryzykuje. Planuje zamówić na morele i mam świadomość, że może być konieczna wymiana na inny egzemplarz. 

Po namyśle! może skorzystam z jakiegoś sklepu stacjonarnego i poproszę o taki test! Ciężko z dostępnościa tego monitora. Stąd morele.

Użytkownik ultratech edytował ten post 12 listopad 2019 - 23:34

• 0

#10 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10458 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 13 listopad 2019 - 00:10

Mnie udało się w sieci kupić dobry monitor (Morele), ale zdecydowałem się dopłacić za sprawdzenie martwych pikseli i miało ich nie być.

Pracuję na nim dwa lata i zero problemów...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#11 ultratech

ultratech
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 00:23

o! czyli morele oferuje taki test? mysle, ze warto skorzystać! Pytanie czy jak będzie coś jeszcze nie w porządku to wyłapią. 

• 0

#12 Nuratar

Nuratar
  • Amator

• 49 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 17:01

Morele oferuje tą opcję od lat - ja dopłaciłem u nich za sprawdzenie swojego EIZO FS2434 w 2014. Działa bez problemów z matrycą 5 rok.
Jedyne co w nim teraz trochę boli, to 60 Hz.

• 0

#13 adasiex

adasiex
  • Dyskutant

• 195 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 18 listopad 2019 - 14:49

Morele oferuje tą opcję od lat - ja dopłaciłem u nich za sprawdzenie swojego EIZO FS2434 w 2014. Działa bez problemów z matrycą 5 rok.
Jedyne co w nim teraz trochę boli, to 60 Hz.

Jako typowy szkot wolałem zaoszczędzić na płaceniu za test ,który sam mogłem zrobić. Tak czy siak w ubiegłym tygodniu zakupiłem na morele LG 27gl850 jeżeli też kupiłeś podziel się wrażeniami :).

Z mojej strony dodam ,że po weekendowym testowaniu monitor sprawuje się całkiem nieźle. Na minus srebrzenie, HDRa nawet nie odpalałem do testów lecz tutaj od początku nie spodziewałem się niczego poza marketingiem. Nie wiem co mam myśleć o kolorze czerwonym, niby w oprogramowaniu testowym wszystko git ale miejscami w grach filmach jakoś za czerwono. Może kalibracja pomoże albo to kwestia przyzwyczajenia... ponadto matryca w fpsach bez artefaktów działa płynnie

• 0

#14 Wyrwinóg

Wyrwinóg
  • Dyskutant

• 185 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 17:17

Może rozwiązanie na swoje problemy ujrzysz w tym materiale:
https://m.youtube.co...h?v=kvFyn1XadQE

A co do HDRa ponoć w żadnym monitorze nie prezentuje się jakoś rewelacyjnie
Zawsze to jakiś bajer do filmów :)

Nura - niby tak, ale z drugiej strony mniej obciazasz pc, wiec możesz bawić się z wyższymi detalami :)

Użytkownik Wyrwinóg edytował ten post 18 listopad 2019 - 17:24

• 0

#15 techlg

techlg
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano wczoraj, 18:36

Monitor zakupiłem. I nie mogę się do niczego przyczepić! Do tego jak będzie wyglądać HDR byłem przygotowany, właściwie go nie ma... ale to zupełnie nieistotne i zbędne! I na tym w sumie minusy się kończą! Zakupiony egzemplarz z morele pochodzi bezpośrednio od LG Polska i nie ma wad i artefaktów. Jest po prostu wspaniały. Po przesiadce z eizo foris 2421g spodziewałem się różnicy tylko w kolorach! a tu najbardziej zabiła mnie płynnośc! Jest bajka po prostu! Dla mnie jako emerytowanego gracza fpsów ma to wielką różnice i dostrzegłem ją od razu 144hz 1ms g sync! robi robotę! LG zrobiło świetną robote za niewielke pieniądze. Konkurencja obecnie oferuje droższe monitory które nie mogą konkurować z tym od LG. W przyszłym roku jak wypuszczą swoje wersje na nano-ips to się pewnie zmieni ale ich cena będzie zabójcza(moje przeczucie) Więc brać LG jak tylko pojawia się w sklepach i cieszyć się nimi!

Dziękuje wszystkim za rady! jestem spełniony.

Pozdrawiam,

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych