Skocz do zawartości

5000 + 144Hz Monitor.


Recommended Posts

 

 

Edit, jednak to co gadacie na temat chłodzeń to są jakieś farmazony xD
 

 

Farmazonami bym tego nie nazwał :P, Tak jak Ci pisał @Rebel wcześniej Fortis wystarczy w zupełności. (Sam mam fortisa).

ale ale...  @@@ernorator, rozpisał Ci dokładnie o co w tym chodzi, mając teraz porównanie brałbym grandisa lub nawet coś lepszego - nie dlatego że fortis nie daje rady, a dlatego że cenię sobie ciszę (niższa temperatury > mniejsze obroty > ciszej).

 

Jeśli tobie na tym nie zależy to można równie dobrze lecieć na boxie, słyszałem ten stockowy z 3gen pod obciążeniem i definitywnie nie chciałbym tego doświadczać na mojej prywatnej skrzynce ale komuś innemu może to nie przeszkadzać.

 

Zawsze jeśli budżet jest napięty możesz sobie dedykowane odpuścić +150 w kieszeni, tylko że za chwile do nas wrócisz z zapytaniem a czemu tak głośno czy dlaczego takie wysokie obroty i czy wszystko aby na pewno ok z twoim CPU.

 

I dalej mi się nie podoba GPU które wybrałeś to musi być trelemorele? 

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/inventory/info/976fb5f5/

 

Procesor - wiadomo

Cooler - skoro dają boxowy cooler to i zakładają, że powinien on wytrzymać, taki fortis spokojnie da radę nie wiem co wy wymyślacie. 
MOBO - Wziąłem tylko ze względu na to, że nie będę musiał wrzucać aktualizacji biosu, jak miałem jeszcze wrzuconą obudowę MSI, cieszyłem się, że będę mógł regulować kolorami podświetlenia obudowy i wentylatora, niestety ale wziąłem lepiej wentylowane silentium.
RAM - wiadomo
GPU - ta sama karta lol, 8 gb, 
PSU - tutaj bq rzeczywiscie jest cichy itp itd
Obudowa - lepsza wentylacja od msi i przod nie jest zakryty. 


A monitor zmieniłem, zmieniłem, już dawno na tego AOC na IPS :) 


I takie pytanko, dlaczego niby ten Mortar Max jest lepszy od A Pro MAX? 


A co do rozsądnosci boxowego coolera to proponuję Ci instalacje 8700k z boxowym, będzie fajnie....

Tutaj to życiową głupotę odwaliłeś XD. Jak odpalę z boxowym - będzie wszystko okej, pod warunkiem że nie będę kręcił, to tak jak i7 6700 to to samo co 6700K, tylko ze K daje mozliwosc OC co idzie raczej z wymiana coolera, a po drugie to oni nawet do tych z K nie dodają boxowych XD. I ty jesteś specjalistą w kwestii chłodzeń? Ty chyba nadal masz zdanie o procesorach AMD jakby wczoraj wychodziło intel core 2 duo. 

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie heatsink na VRM przykładowo. Drugim slotem m.2 też ktoś może nie pogardzić (nawet jeżeli współdzieli linie z portami SATA3).

 

Obie płyty są np. w Proline w tej samej cenie. Moim zdaniem 400 pln to ciut za dużo za bardzo podstawową płytę ATX na AM4 - szczególnie gdy taki Tomahawk Max potrafi być "tylko" 30-40 pln droższy.

Link to post
Share on other sites

@Stock mógłbyś tego 8700k nawet i na boxowym od 6700 puścić, w najgorszym wypadku złapał by throttling i zrzucił zegary.

 

Przecież jeżeli się będziesz upierał to pociągniesz na tym Wraith Spire (Ty to wiesz, ja to wiem i @Ern też). Fortis też ogarnie - będzie ciut ciszej i chłodniej.

Link to post
Share on other sites

@Stock mógłbyś tego 8700k nawet i na boxowym od 6700 puścić, w najgorszym wypadku złapał by throttling i zrzucił zegary.

 

Przecież jeżeli się będziesz upierał to pociągniesz na tym Wraith Spire (Ty to wiesz, ja to wiem i @Ern też). Fortis też ogarnie - będzie ciut ciszej i chłodniej.

Te boxowe od intel'a to akurat nie wiem, od intel core 2 duo zmienili tylko rozstaw kołków xD

Link to post
Share on other sites

@@@Rebelmind, sądzę że dalsza konwersacja nie wiele wniesie.

 

 

 

A co Ci się nie podoba w RTX 2060S Gaming Oc?

 

to że taniej możesz kupić lepiej wykonane GPU które nie potrzebuje trzech śmigieł żeby wykazać się lepszą kulturą pracy

 

https://www.net-s.pl/produkt/palit-karta-graficzna-rtx-2060super-jet-stream-le-8gb-gddr6-256bit-3dp-hdmi-1026840;20-c-10

 

co do pozostałych tematów - skoro wiesz lepiej, chcesz inaczej - twoja sprawa, założyłeś temat zadajesz pytania, to Ci odpowiadamy.

 

Słyszałeś coś na temat chłodzenia boxowego w 3600? Wiesz czym różni się od tego w 2gen? jak nie to poszukaj w sieci czy nawet na tym forum, bo jak tak Ciebie czytam to nie obraź się ale trochę mi już szkoda klawiatury.

Link to post
Share on other sites

No ale niech wam będzie, dla waszej informacji biorę coś takiego: 
https://www.morele.net/inventory/info/976fb5f5/
https://proline.pl/monitor-aoc-24g2u-bk-23-8-cali-ips-144hz-fullhd-pivot-p1384371


@@@Rebelmind, sądzę że dalsza konwersacja nie wiele wniesie.

 

 

 

 

to że taniej możesz kupić lepiej wykonane GPU które nie potrzebuje trzech śmigieł żeby wykazać się lepszą kulturą pracy

 

https://www.net-s.pl/produkt/palit-karta-graficzna-rtx-2060super-jet-stream-le-8gb-gddr6-256bit-3dp-hdmi-1026840;20-c-10

 

Na trelemorele jest ona o 50 zł droższa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...