Skocz do zawartości

Płyta główna do procesora Ryzen 5 3600


Recommended Posts

Witam, pragnę złożyć nowy PC na podstawie procesora AMD Ryzen 5 3600.

Na rynku jest jednak wiele płyt o których mówiąc szczerze za dużo nie wiem :) Potrzebuje pomocy w doborze takowej, dobrze by było gdyby obsługiwała RAM o taktowaniu 3200 Mhz oraz synchronizowała podświetlenie RGB. Nie planuje podkręcać na niej procesora, ma służyć do gier oraz codziennej pracy. Raczej szukam płyty "budżetowej" w cenie do 600zł. Liczę na Waszą pomoc :>

Link to post
Share on other sites

 

 

Wpadła mi taka w oko,co o niej myślicie?

 

słaba sekcja zasilania, dopłata to w większości i tak zbędnych bajerów - działać będzie do 5 3600 "pasuje".

Ale za jakiś czas jak będziesz chciał włozyć tam CPU pokroju 3900X to będzie problem z temperaturami.

 

to już  MSI B450 gaming plus MAX byłaby lepszą opcją jeśli zależy Ci na "gamingowym" wyglądzie

https://www.x-kom.pl/p/508073-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-gaming-plus-max.html

Link to post
Share on other sites

 

Dawanie za b450 takich pieniędzy to nieporozumienie, lepiej kup tego MSI na x570 co wklejał @Rebelmind, 

 

https://proline.pl/msi-x570-a-pro-am4-p1367333

 

Przy zakupie płyty z chipsetem b450/x470 jest duże prawdopodobieństwo że system będzie wstawał 2x dłużej...

 

http://forum.benchmark.pl/topic/285620-ma%C5%82y-swap/

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

 

 

Przy zakupie płyty z chipsetem b450/x470 jest duże prawdopodobieństwo że system będzie wstawał 2x dłużej...

 

2x dłużej od czego?, to logiczne że im bardziej skomplikowana płyta tym load może zająć dłużej, 

b450-a pro wstaje kilka sekund...  nie demonizujmy.

Link to post
Share on other sites

2x dłużej od czego?, to logiczne że im bardziej skomplikowana płyta tym load może zająć dłużej, 

b450-a pro wstaje kilka sekund...  nie demonizujmy.

 

Nie ma co pchać się w starego trupa... a to moje spostrzeżenia odnośnie aktualizacji UEFI na mojej płycie głównej.

 

Po aktualizacji do najnowszego UEFI F40 i F41 (wersji F41a nie testowałem), zauważyłem że moja płyta wstaje bardzo długo. Zmierzyłem czas rozruchu i wyszło że na UEFI z najnowszą AGESA komputer uruchamia się na obu wcześniej wymienionych UEFI ponad 30 sekund. Po przywróceniu UEFI do F31 komputer startuje niespełna 15 sekund...i to nie jest odosobniony przypadek :) Więc nie wiem czy jest sens pchać się w b450/x470 skoro w podobnej cenie można dostać x570...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...