Skocz do zawartości

Jak ustawić te dwie pamięci aby działały razem


Recommended Posts

Witam mam dwie kości ddr3

 

khx1600c10d3/8g( na kości: hx316c10f/8)

 

khx1600c10d3/8gx (na kości: khx16c1081rk2)

 

Mam płytę główna Asus msa99x evo z tego co widze to niby powinny działać przy taktowaniu 800 jednak gdy zmieniam parametry w biosie to nic nie daje

 

Proszę o pomoc czy w ogole one mogą razem działać na tej płycie bo nie mam juz pomyslu

Link to post
Share on other sites

Końcówka 8x sugeruje że jest to kość z zestawu 8gb więc obstawiam że jest to 4gb. Czy w biosie i systemie wyświetla ci 16gb czy 12gb? Kości 8gb i 4gb mogą różnić się gęstością (density) i kiepsko współpracować ze sobą, pomijając już kwestię dual channel

Link to post
Share on other sites

Witam

Jedna kość to ta: https://www.kingston.com/dataSheets/HX316C10F_8.pdf

a druga to ta: https://www.kingston.com/datasheets/KHX16C10B1RK2_16X.pdf

 

W bankach obsadzaniem zgodnie z manualem płyty czyli dimm_a2 i dimm_b2 próbowałem tez innych ustawień nawet po jednej kości aby wykluczyć, ze któraś nie działa.

Zamieniałem je tez miejscami

 

W biosie wyswietla sie 16gb a w windowsie 16 (7, cos niecałe 8)

Link to post
Share on other sites

Szkoda twojego czasu, sprzedaj te kości i kup zestaw pamięci. Dwie różne kości ciężko będzie sparować by poprawnie działały, to dużo zabawy w szukanie stabilnych ustawień. Kontroler pamięci jest zintegrowany w Twoim przypadku z CPU to wymusza stosowanie odpowiednich pamięci działających w Dual channel. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Taktowanie jest takie jak powinno być, widać to na drugim screenie (802,5 x 2 = 1605mhz). Zastanawia ta ilość dostępna w systemie 7,21GB. Zauważyłem pewną niespójność, w specyfikacji jest podane:

4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 2133(O.C.)/1866/1600/1333/1066 MHz ECC, Non-ECC, Un-buffered Memory

 

Ale w instrukcji jest:

You may install 1GB, 2GB and 4GB unbuffered ECC and non-ECC DDR3 DIMMs into the DIMM sockets.

 

Na liście przetestowanych pamięci max to 16GB (4x4). Także może być tak że płyta ma problem z kośćmi 8GB, ale wtedy chyba by ich wcale nie wykrywało.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Płyta może mieć problem z nowymi pojemniejszymi kościami. Lista kompatybilnych pamięci jest krótka a płyta główna nie ma już wsparcia. To że ustawisz taktowanie lub kości mają zbliżone timingi nie oznacza że wszystko będzie ok. Czasem wystarczy by kości użyte do produkcji pamięci pochodziły od innego producenta i już jest problem. Kontrolery AMD były kapryśne wymagały zawsze dobrych certyfikowanych kości, wtedy nie było jeszcze profili X.M.P ułatwiających rozpoznawanie taktowania. Odpal Memtest jeśli przejdzie bez błędów to lux a jeśli nie to lepiej odpuścić. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...